Dovolená v South Beach

Malebná oblast spadá pod Miami Beach na Floridě a rozkládá se v oblasti mezi Atlantským oceánem a zálivem Biscayne. Zaujme takřka každého, ať už nádherným pobřežím, pravou atmosférou plážového ráje, architekturou ve stylu Art Deco, či zdejším svižným životním tempem – zejména v noci. South Beach je ideální pro odpočinek i vyžití pro náročné.

Základní informace

Rozloha:

Počet obyvatel: 39 186

Kraj na Floridě: Miami-Dade county

Nadmořská výška: 1,8 m

Nejlepší pláže

Lummus Park Beach – zcela pasivní relaxaci na pláži, ale i sportovní vyžití si můžete užít mezi 5. a 15. ulicí. Čeká vás zde hřiště na plážový volejbal či stezka pro bruslaře, místo mají v oblibě milovníci joggingu a chůze.

South Beach Park – pokud si přejete zažít atmosféru pláže, jakou jistě znáte z některého amerického filmu, tato vám ji nabídne. Včetně palem, které se nechávají ovívat lehkým větříkem.

Romantických cestiček a zákoutí je na South Beach mraky.

Podívejte se také do našeho podrobnějšího průvodce na našem portálu Amerika.cz – Zlatými písky Miami.

Co dělat v South Beach

South Beach se pyšní skvostnou architekturou ve stylu Art Deco, kterou při návštěvě tohoto místa rozhodně nelze opomenout. Zatoužíte-li po kultuře, je zde několik muzeí (například židovské nebo světového erotického umění).

Během celého roku se zde konají nejrůznější festivaly, do kterých se můžete směle zapojit a na okamžik se stát součástí dané kultury.

Filmová pláž, které nechybí k dokonalosti vůbec nic.

Když chci za nákupy

Lincoln Road – obrovský nákupní areál pod širým nebem, tak si lze představit Lincoln Road. Kromě nákupu suvenýrů si sem můžete zajít na dobré jídlo nebo na drink.

Collins Avenue – největší nákupní místo v South Beach nabízí rozmanité obchody a obchůdky, v nichž najdete zboží všeho druhu a pro nás známých i neznámých značek.

Když chci za zábavou

Monkey Jungle – zdejší zoo není jen tak ledajaká. Zajděte si do Monkey Jungle, kde jsou opice volně puštěné a přibližte se jim. Atrakce zde vznikla už ve 30. letech a je stále velmi populární.

Město luxusu a neokázalého bohatství, to je atmosféra ulic South Beach.

Art Deco Welcome Center – uměleckým stylem Art Deco to tu žije, a pokud patří mezi zvídavé turisty, seznamte se s ním nejprve v tomto centru, případně si domluvte 90minutovou procházku s průvodcem za krásami zdejší architektury.

Když chci za kulturou

Bass Museum of Art – v tomto muzeu najdete opravdu řádnou přehlídku umění staršího i mladšího. Návštěva muzea má ambice probouzet v lidech lásku k umění a ke schopnosti spojovat starší díla s mladšími.

Wynwood – oblast South Beach, kde si užijete velkolepého designu. Toto místo je proslulé nejen úžasnými mejdany, ale především výrazným pouličním uměním, které se soustředí převážně na zdi domů.

Wynwood je jeden z našich 3 horkých tipů, co v Miami nevšedního vidět a zažít.

Streetartoví umělci jsou v South Beach velmi respektováni.

Když chci za jídlem

Market at Edition – ideální místo pro večeři při západu slunce. Ať už milujete saláty, labužnické sendviče nebo úžasné těstoviny, přijdete si na své. Kromě zde můžete pít víno, pivo nebo skvostné míchané drinky, které vaše chuťové pohárky úplně roztančí. A co teprve poctivý burger s hranolkami!

Spasso – tady se specializují na křupavou pizzu a celosvětově oblíbené těstoviny. Vyberete-li si k večeři ten správný čas (16-20 hod.), pizza vás nevyjde ani na 5 dolarů!

Kyu – zatoužíte-li po asijské kuchyni, vydejte se do podniku s názvem Kyu, jednoho z nejlákavějších zařízení ve Wynwoodu. Pokud milujete maso všeho druhu, rozhodně odsud neodejdete neuspokojeni!

Když chci za nočním životem

SkyBar at Shore Club South Beach – tady vás omámí naprosto luxusní atmosféra a stylové vybavení. Usadit se můžete na židli, v křesílku a dokonce i na lehátku. Báječné drinky a milá obsluha vám zajistí příjemný večer, ať už je pondělí, nebo sobota.

Haven South Beach – moderní bar, kde si můžete vychutnat nejen nejrozmanitější drinky, ale i různé pochutiny, to je Haven. O večerech a o nocích to tu vážně žije a nejde si zde strávený čas neužít!

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie