Dovolená v Pete Beach

St. Pete Beach je pobřežní městečko na Floridě, které si turisté velmi oblíbili. Snadno a rychle si ho oblíbí každý, kdo chce pobýt na nádherných plážích s bělostným pískem, sledovat delfíny dovádějící jen kousek od pobřeží, ochutnat dobré pokrmy v restauracích, skočit na drink do baru a naučit se nakupovat „po americku“. Úžasné jsou mimo jiné zdejší bariérové ostrovy.

Základní informace

Rozloha: 51,5 km2

Počet obyvatel: 9 346

Kraj na Floridě: Pinellas County

Nadmořská výška: 2 m

Nejlepší pláže

Saint Pete Beach – na této pláži můžete dosyta odpočívat, ale také si něco užít. Minimálně je tu spousta obchůdků a restaurací, v nichž se můžete nabažit vynikajícího jídla. Lidé tuto pláž milují pro její bílý písek a dokonale čistou vodu.

Pass-a-Grille – tato pláž má takové kouzlo, že se na ní nezřídka konávají i svatby. Oblibu si stále získává svou „maličkostí a útulností“, dá-li se to o pláži říci. Kromě toho je tu perfektně čisto. Pokud milujete pohled na západ slunce, vychutnejte si ho právě odsud.

Sněhobílá pláž? V Pete Beach žádná rarita, ale všední rutina.

Co dělat v Pete Beach

Město Pete Beach nabízí nepřeberné množství aktivit všech druhů, které si můžete vyzkoušet. Nejrůznější vodní sporty, výlety na lodi, ekoturistika, pozorování delfínů a velryb, návštěva historického muzea – váš pobyt na tomto místě může být skutečně pestrý. A samozřejmě nemůže chybět pobyt na nádherných a velmi dobře udržovaných plážích.

Když chci za nákupy

Tyrone Square – klasický americký obchodní dům se spoustu druhů zboží. Sportovní, běžné i společenské oblečení, kosmetika, obuv… A samozřejmě fastfoody, které k nakupování v obchodních domech patří.

Beach Zone – pokud chcete bez zbytečně dlouhého chození po městě sehnat pěkné suvenýry, zamiřte do Beach Zone, kde si na malém místě vyberete z široké nabídky a jistě věcmi potěšíte každou věkovou a zájmovou skupinu.

Corey Avenue Sunday Market – rozhodně se v Pete Beach neošiďte o návštěvu tradičního nedělního trhu, který vám nabídne nejen jídlo, pití a rukodělné skvosty, ale především příjemnou atmosféru klasického venkovního trhu.

Když chci za zábavou

Beach Escape Game – baví vás únikové hry? Tak se o ně neošiďte ani v Pete Beach! Ta zdejší je vhodná pro celou rodinu, a když budete chtít, můžete spojit síly i s cizími lidmi. Návštěvníci si pochvalují perfektní organizaci, milou obsluhu, a především atmosféra a ducha hry.

Plavání s rybami – lákalo by vás zaplavat si v jedné udržované nádrži s rybami, které můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat? Pak neváhejte a tento sen si v Pete Beach splňte.

Když chci za kulturou

Art Expo Custom Framing Gallery – pokud při pobytu v Pete Beach zatoužíte po troše kultury a umění, rozhodně nahlédněte do této galerie. Je plná skvostných menších i větších děl a můžete si odsud odnést zcela originální suvenýr.

Coconut’s Comedy Club – tradiční comedy club se dvěma až třemi baviči ve vás zanechá příjemné vzpomínky, umíte-li alespoň obstojně anglicky. Zábava tady nikdy nevázne.

Když chci za jídlem

Palm Court Italian Grill – kousek Itálie na Floridě, to je Palm Court Italian Grill. Středomořskou a italskou kuchyni si tu vychutnáte téměř bez čekání a za přítomnosti velmi milé obsluhy, na níž si tu zakládají.

Frog Pont – restaurace s klasickou americkou kuchyní Frog Pont si návštěvníky získává nejen vynikajícím jídlem a velkými porcemi, ale také příjemným, dalo by se říci vkusně decentním prostředím.

To vypadá chutně, že?

Mad Fish – tady to s rybami a mořskými plody obecně umí. Dokonce to velmi dobře umí i se steaky a nabízejí zde klasická americká jídla. Restauraci lze využít jak při běžných, tak i při zvláštních příležitostech.

Když chci za nočním životem

Rick’s Reef – trochu toho dobrého jídla, protože noc je ještě mladá, a drinky, které vám jistojistě zachutnají, můžete zakusit ve stylovém baru nedaleko od pláže.

Bongos Beach Bar&Grill – je libo poctivého burgera, hranolky nebo některý z lahodných drinků? V tomto plážovém baru vám je naservíruje milá obsluha a jistě si tu užijete pozdní odpoledne, večer i noc. Návštěvníci si pochvalují i to, že jim obsluha již zaplacené a vypité drinky ještě dolévá!

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie