Dovolená v Aspenu

Toto malebné horské městečko ve státě Colorado bylo původně založeno jako těžební sídlo, ale ho známe jako ráj milovníků zimních sportů – a nejen jich. Jde o oblíbené sídlo americké smetánky a luxus je tu cítit na každém kroku. Aspen je ideální zejména pro aktivní odpočinek.

Základní informace

  • Rozloha: 9 km2
  • Počet obyvatel: 6 658
  • Kraj v Coloradě: Pitkin County
  • Nadmořská výška: 2 636-3737 m

Nejlepší lyžařská střediska

Aspen Highlands – nejnavštěvovanější středisko v Aspenu nabízející tratě všech náročností. Všechny sjezdovky jsou propojené a na své přijdou začátečníci i milovníci extrémního lyžování, které helikoptéra vynese do výšky 3 600 m, a dobrodruzi se pak můžou vyžít v nedotčených pláních. Krásných 118 tratí na více než 4 km2 si můžete užít i s tím, že potkáte Jacka Nicholsona, Cher a jiné celebrity tohoto formátu. Tak luxusní to tu je.

Aspen Mountains – oblíbené středisko leží přímo nad městem, ve výšce 3 417 m. Zamilují si ho především zkušení lyžaři, na něž tu čekají náročnější tratě, pár boulí a také svahy těžké až extrémní. Žádná ze sjezdovek nenese označená „snadná“. Areál zaujímá 2,7 km2 a nabízí 76 tratí.

V USA nenaleznete lepší podmínky pro zimní sporty než zde

Co dělat v Aspenu

Město Aspen je nabité vším, na co si jen vzpomenete. Přece jen sem jezdí pobývat celosvětově známé osobnosti. Kromě skvělých restaurací a barů zde najdete obchody se značkovým oblečením, půjčovny vybavení, dětské atrakce a samozřejmě památky.

Když chci za nákupy

V Aspenu na klasické nákupní centrum nenarazíte, ale o obchody a obchůdky tu rozhodně není nouze. Milí prodavači lákají na značkové elegantní, společenské, volnočasové i sportovní oblečení, nechybí tu umění, šperky, potřeby pro domácí mazlíčky, suvenýry a další. Cokoli zde budete chtít koupit, s největší pravděpodobností seženete.

Když chci za zábavou

Snowmass Creek Outfitters – povozit se na koni stylově na Divokém západě? V Aspenu máte příležitost, tak si to užijte, ať už jste ostřílení jezdci, nebo budete v sedle sedět poprvé. Vyberou vám zde koně či poníka přesně pro vás, se vším vám poradí. Vydat se dokonce můžete na výlet i přes noc.

Aspen Outfitting Company – je libo vydat se na výpravu a na lov ptáků či zvěře? S tou společností to není problém. S průvodcem nenarazíte na žádný problém, který by se nedal vyřešit, vyzkoušíte něco nového a ještě se něčemu přiučíte.

Na našem portále Amerika.cz se dočtete více o krásách Coloradského státu v našem mini-průvodci – Z Denveru k lyžařským střediskům Skalistých hor.

Když chci za kulturou

Wheeler Opera House – zrekonstruovaná budova opery nabízí jedinečné zážitky. Usaďte se do pohodlných křesel a zaposlouchejte se do božského umění. Konají se zde i mnohá divadelní představení a vystoupení nejrůznějších druhů.

Aspen Art Museum – v tomto muzeu spatříte úchvatný vývoj moderního umění, a to ve veřejných i uzavřených vzdělávacích programech. Speciální programy jsou zde připraveny i pro děti, takže i ony si zde mohou užít trochu toho uměleckého vzdělání.

Taková procházka zasněženou coloradskou krajinou má též své kouzlo

Když chci za jídlem

The White House Tavern – restaurace, kterou byste si při pobytu v Aspenu neměli nechat ujít, nese právem své významné jméno. Typické americké pochutiny vás nikdy nezklamou, a budete-li si chtít večer ještě trochu zpříjemnit, můžete se přesunout na bar a ochutnat vynikající alkoholické i nealkoholické nápoje. Posedět můžete uvnitř i venku – venkovní posezení je v tomto případě obzvláště příjemné.

Creperie du Village – tady si můžete pochutnat na francouzské a evropské kuchyni vůbec. Líbit se tu bude jak rodinám s dětmi, tak párům. Restaurace je vhodná pro docela obyčejné, ale i naprosto jedinečné příležitosti.

Když chci za nočním životem

Belly Up – v tomto podniku nejčastěji hraje živá hudba a zábava nikdy nevázne. K tomu samozřejmě patří dobré občerstvení. Pokud budete chtít před noční „jízdou“ vydatně povečeřet, máte příležitost hned přes ulici.

Bootsy Bellows Aspen – spojení restaurace, baru a nočního klubu (ve vší počestnosti) je dobrý nápad a příjemný večer tu můžete strávit takřka kdykoli. Místa je tu asi pro 150 lidí a občas jde zaplněnost na úkor komfortu každého z návštěvníků.

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie