Dovolená v Clearwater

Krásné místo, které každému návštěvníkovi nabízí jen to nejlepší, to je Clearwater ležící při Mexickém zálivu a Tampské zátoky. Clearwater je úžasnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít téměř 100% jistotu slunce na dovolené – toto místo se totiž zapsalo do Guinessovy knihy rekordů jako místo s nejvyšším počtem slunečných dnů. Slunce zde obvykle oblažuje všechny přítomné 361 dní v roce.

Základní informace

  • Rozloha: 101,6 km2
  • Počet obyvatel: 107 685
  • Kraj na Floridě: Pinellas County
  • Nadmořská výška: 9 m

Nejlepší pláže

Clearwater Beach – nádherná a neúnavně udržovaná, takže stále čistá pláž vás v žádném případě nezklame. O průzračné vodě by se daly psát básně a o sledování západu slunce z toho místa nemluvě. Za poplatek jsou k dispozici křesílka a slunečníky, v blízkosti jsou také nejrůznější restaurace, takže za občerstvením rozhodně nemusíte daleko.

Sand Key Beach – celý krásný den až do setmění si můžete užít i na Sand Key Beach, která je vhodná k lenošení i ke konání menších i velkolepých pikniků. Tento areál patří mezi 15 nejlepších ve Spojených státech a je opravdu radost strávit na něm alespoň pár hodin.

Pier 60 – tato pláž je jako stvořená nejen ke sladkému nicnedělání, ale i k nejrůznějším plážovým aktivitám, navíc pak k rybaření a sledování pouličních umělců, kteří utvářejí zdejší příjemnou atmosféru.

Průzračné moře a nádherná pláž vás okamžitě hodí do pohody a klidu

Co dělat v Clearwater

V Clearwater není nikdy o zábavu a možnost nejrůznějších aktivit nouze. Zajděte si na nákupy, na dobré jídlo do bistra či restaurace, zhlédněte jednou naživo baseballový zápas nebo objevte krásy města včetně jeho ducha.

Když chci za nákupy

Westfield Countryside Mall – velké obchodní centrum, v němž si můžete pořídit takřka vše, po čem toužíte. Oděvy od běžných až po luxusní, šperky, obuv, hračky… Nakonec se můžete občerstvit ve velmi dobře vybaveném „food courtu“. A víte, že uvnitř tohoto centra je dokonce kluziště?

Pierce Street Market – naprosto odlišné zážitky nabízí tradiční trhy pod širým nebem. Kouzelnou atmosféru stánků si tu vychutnáte dosyta a odnesete si odsud ovoce, zeleninu, květiny nebo nějaký ten umělecký předmět.

Když chci za zábavou

Celebration Station – toto báječné místo uspokojí nabízenou zábavou všechny, od nejmladších po nejstarší. Procházka hezkým parkem, jízda na vodě ve člunech, vláček pro nejmenší, herna s více či méně tradičními automaty, laser game a také pořádné občerstvení, to vše Celebration Station nabízí. Zpestřete si pobyt v Clearwater právě zde!

SimCenter – pokud milujete simulátory a mrzí vás, že u nás vyzkoušíte jednou za rok jen jeden na Matějské, určitě se vydejte do SimCenter, kde je simulátorů víc a zábavu si tam užije dozajista každý. Co takhle zase jednou pilotovat letadlo nebo řídit Formuli 1?

Když chci za kulturou

Francis Wilson Playhouse – jestliže jste zdatní v angličtině, zkuste zajít do místního divadla. Nejen že se kulturně obohatíte a zpestříte si svůj pobyt na Floridě. Z pohodlných sedadel se vám nebude chtít jen tak vstát!

Early Bird Dinner Theatre – už vám někdy při vaší návštěvě v kavárně hráli divadelní představení nebo zpívali? V tomto podniku se to děje běžně a vždy je to krásný zážitek. Návštěvníci si velmi pochvalují zdejší pokrmy, tak si nezapomeňte kromě kávy dát něco dobrého.

Zdejší pláže v Clearwateru jsou velmi přátelské i pro rodiny s dětmi

Když chci za jídlem

Salt and Pepper Bistro – krásný večer můžete strávit v bistru, které specializuje na evropskou a speciálně na francouzskou kuchyni. Podnik si oblíbily jak rodiny s dětmi, tak samotné páry – toto místo totiž skýtá velmi romantické zázemí. Na špičkové úrovni jsou samotné pokrmy, ale také obsluha a atmosféra.

Columbia – je libo španělskou, kubánskou či latinskoamerickou kuchyni? Máte chuť na delikatesní mořské plody? Potom zavítejte do restaurace Columbia, která vaše chuťové buňky uspokojí na sto procent. Vynikající jídlo, míchané drinky, ale i kouzlo celého podniku vás přesvědčí o tom, že jste si vybrali správně!

Když chci za nočním životem

Fusion Cigar Lounge – za příjemnou atmosférou, pohodou a dobrými drinky rozhodně zamiřte sem. Sváteční i náruživí kuřáci si zde rozhodně přijdou na své.

Mandalay Grill&Bar  - dobré grilované pokrmy a vynikající nápoje v doprovodu pohodlného sezení a milé obsluhy, to je bar, který byste neměli vynechat.

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie