Dovolená na ostrově Oahu

Základní informace

Havajské ostrovy jsou vždy dobrou volbou, když chcete odpočívat, i když chcete odpočinek zkombinovat s dobrodružstvím, sportem a zábavou. Pokud jste si pro svůj pobyt vybrali ostrov Oahu, čeká vás toho mnoho – jde o třetí největší a zdaleka nejlidnatější ostrov, takže to tu stále žije. Je zde hlavní město celého souostroví, natáčel se zde seriál Ztraceni a Hawaii Five-0, najdete tu světoznámou pláž Waikiki Beach…

Hlavní město

Hlavním městem ostrova Oahu je Honolulu přezdívané jako „křižovatka Pacifiku“, zároveň je to i hlavní město celého souostroví. Najdete v něm krásné pláže včetně Waikiki Beach, sopku Diamond Head, vyhlídkovou věž Aloha Tower, přístav Pearl Harbor, který sehrál velkou roli ve světových dějinách. Všude jsou rozeseté nejrůznější restaurace a bary a o zábavu je postaráno.

Kam zajít v Honolulu, a co tam vše vidět se dočtete více na našem portálu Amerika.cz

Další zajímavá města na ostrově

Kahala – v tomto městečku v sousedství Honolulu má své letní sídlo nejedna celosvětově známá celebrita a také spousta zbohatlíků. Aby ne, je tu nádherně. Chcete-li se pokochat opravdovým luxusem, pojeďte se sem podívat na naprosto úchvatné domy a sídla za milióny dolarů.

Nejlepší pláže

Kde si nejlépe zasurfovat

Makaha Beach – tahle pláž je součástí městečka Makaha a milují ji surfaři místní i ti, kteří sem na pár dní přicestují. V oblibě ji mají především pokročilí, protože vlny tu bývají skutečně velké.

Waikiki Beach – na známé Waikiki Beach, respektive u ní, se dá taky skvěle surfovat. Menší vlny ocení zejména začátečníci. Kdo může říct, že surfoval na pláži, kterou znají lidé po celém světě?

Vlny na Oahu jsou ideální pro surfování.

Kam nejlépe vyrazit s dětmi

Waikiki Beach – i do této kategorie patří Waikiki Beach, užít si zde můžete naprosto cokoli – koupání, relaxaci na pláži, plážové i vodní sporty i úžasný pohled na Honolulu za sebou.

Kailua Beach Park – na této pláži vás čeká nádherný bílý písek, průzračná voda oceánu, v níž se radost učit děti šnorchlovat nebo s nimi vyzkoušet jiné vodní aktivity, jako například surfování nebo ovládání body boardu.

Co dělat na ostrově Oahu

Na ostrově Oahu to stále a nepřetržitě žije, proto o zábavu nikdy není nouze. Každý si zde najde to své – restaurace a bary, překrásnou přírodu, skvostné pláže, příležitosti k vodním sportům i nějakou tu kulturu.

Když chci za nákupy

Ala Moana Center – klasické nákupní centrum s rozmanitými obchody a obchůdky i s restauracemi, v nichž se můžete dobře najíst. Pokud se sem vydáte v pravý čas, budete mít příležitost zhlédnout i nějaké to veřejné představení či hudební vystoupení mezi obchody.

Aloha Stadium Swap Meet – na tomto místě uskutečníte ty nejlevnější nákupy na celém ostrově. Na tržišti plném rozmanitého zboží i krásných suvenýrů vám i půl dne uplyne jako půl hodiny. A litovat nebudete!

Když chci za zábavou

Honolulu Zoo – tohle není jen tak obyčejná zoo, jakou můžete vidět u nás. Ta havajská má své neobyčejné a nezaměnitelné kouzlo, jen může být procházka ve vyšších teplotách poněkud úmorná. Waikiki Beach je však kousek odsud, takže se můžete během několik minut osvěžit ve vodě.

Dolphin Quest – oblíbenou atrakcí je také akvárium s delfíny, kteří se návštěvníkům předvádějí a získávají si je svými úžasnými kousky. A nemusíte se jen dívat – po krátké instruktáži vám dovolí vlézt do vody a delfínů se klidně dotýkat. Věřte, že je to zážitek na celý život.

Když chci za kulturou

USS Bowfin Submarine Museum & Park – v Pearl Harbor si můžete prohlédnout bojovou loď a veškeré její útroby, takže si nakonec budete schopni udělat obrázek o tom, jak na lodi všichni, kdo byli vysláni do války, žili. Jde o naprosto unikátní výstavu, kterou byste si neměli nechat ujít.

Památka na Pearl Harbor.

Fourever Fab Show – pokud milujete hudební vystoupení, neváhejte a navštivte tento klub v Honolulu. Mimo jiné si zde můžete vychutnat hity od Beatles v podání hudebníků, kteří je věrně napodobují.

Polynesian Cultural Center – plavby na loďkách, poznávání polynéské kultury prostřednictvím předvádění nejrůznějších tradičních činností nebo noční show s hudbou a tancem, to jsou lákadla Polynéského kulturního centra. Rozhodně stojí za návštěvu!

Když chci za jídlem

Ono Seafood – jedna z nejoblíbenějších restaurací na ostrově Oahu se specializuje na přípravu mořských plodů i na asijskou a tradiční havajskou kuchyni. Dát si můžete i fastfoodovou klasiku. Najíst se můžete uvnitř, ale i venku na piknikových lavičkách. Milá obsluha je samozřejmostí.

The Pig and the Lady – na asijské dobroty můžete zamířit i do restaurace s poněkud podivným názvem. Jídlo vám tady ale bude s největší pravděpodobností chutnat, protože i tento podnik patří k těm nejpopulárnějším mezi místními i cizinci. Mile vás překvapí lehce industriální, avšak příjemné prostředí podniku.

Haleiwa Joe’s – za klasickými dobrotami založenými na mořských plodech i na americkou a havajskou kuchyni zavítejte do tohoto podniku v městečku Kanehoe. Kromě dobré jídla se zde podávají i úžasné drinky, a snad i proto je tu v drtivé většině případů docela plno.

Když chci za nočním životem

Mai Tai Bar – tento bar je součástí Royal Hawaiian Hotelu v Honolulu, ale zajít sem může každý. Bar je vyhlášený skvěle míchanými drinky, krásným venkovním posezením přímo na pláži a celkově příjemnou a uvolněnou atmosférou po celý den, zvláště večer a v noci.

Wang Hung’s Karaoke Bar – je libo trošku pití a zpěvu? Vydejte se na karaoke v Honolulu. Nemusíte se stydět, i kdybyste zpívali sebehůř – nikdo vás tu nezná. A pokud to přece jen bude potřeba, pití je tu stále dost a výběr je široký.

Snapper‘ Sports Bar & Grill – dobré jídlo, vynikající pití, příjemná obsluha a báječná atmosféra, přesně to nabízí Snapper‘ Sports Bar & Grill v Honolulu. Zastavit se tu můžete během celého dne, večer je však atmosféra úžasně uvolněná a jakoukoli příležitost si tu maximálně užijete.

Národní parky

O národní parky a přírodní rezervace není na Oahu nouze. Neváhejte a zpestřete si dovolenou objevováním jejich krás – využijte k tomu stezky, které vás provedou těmi nejhezčími místy.

Ka’ena Point State Park – úžasný národní park rozprostírající se při pobřeží vám při procházce nabídne nádherné výhledy na moře i okolní rozmanitou krajinu. V parku se nacházejí i tuleni, což je pro mnoho turistů tou největší atrakcí.

Ahupua’a ‘O Kahana State Park – tento park chrání to nejvlhčí místo na ostrově Oahu. Na 5 300 akrech spatříte nejen nejrůznější druhy rostlin, ale dozvíte se i o historii obyvatel Havajských ostrovů. Součástí parku je pláž, kempy nebo malebná místečka na piknik. 

Hanauma Bay je pověstným svým lesknoucím se plážovým královstvím.

Nejlepší místa pro trekking

Diamond Head – byl by hřích ocitnout se na Oahu a nevystoupat na sopku Diamond Head, odkud je nádherný výhled na město a na Waikiki Beach. Nahoru se dá vyjít po kamenité, místy zpevněné pěšince s mnoha schody. Cesta na horu a dolů trvá asi dvě hodiny a stojí za to.

Koko Crater Trail – máte chuť na náročnější výstup? Pak se vydejte na Koko Crater. Na pohled dolů z něj nikdy nezapomenete, jak je nádherný. Bolest nohou oproti tomu bude naprosto zanedbatelným negativem.

Makapuu Lighthouse Trail – docela nenáročná cesta, kterou zvládnou i rodiny s kočárkem, je Makapuu Lighthouse Trail v nejvýchodnější cípu ostrova Oahu, vedoucí na malebné místečko s majákem. Délka trasy je 1,5 míle a na začátek trasy se dostanete ze silnice 72, kde je značená odbočka.

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie