Dovolená na ostrově Oahu

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Základní informace

Havajské ostrovy jsou vždy dobrou volbou, když chcete odpočívat, i když chcete odpočinek zkombinovat s dobrodružstvím, sportem a zábavou. Pokud jste si pro svůj pobyt vybrali ostrov Oahu, čeká vás toho mnoho – jde o třetí největší a zdaleka nejlidnatější ostrov, takže to tu stále žije. Je zde hlavní město celého souostroví, natáčel se zde seriál Ztraceni a Hawaii Five-0, najdete tu světoznámou pláž Waikiki Beach…

Hlavní město

Hlavním městem ostrova Oahu je Honolulu přezdívané jako „křižovatka Pacifiku“, zároveň je to i hlavní město celého souostroví. Najdete v něm krásné pláže včetně Waikiki Beach, sopku Diamond Head, vyhlídkovou věž Aloha Tower, přístav Pearl Harbor, který sehrál velkou roli ve světových dějinách. Všude jsou rozeseté nejrůznější restaurace a bary a o zábavu je postaráno.

Kam zajít v Honolulu, a co tam vše vidět se dočtete více na našem portálu Amerika.cz

Další zajímavá města na ostrově

Kahala – v tomto městečku v sousedství Honolulu má své letní sídlo nejedna celosvětově známá celebrita a také spousta zbohatlíků. Aby ne, je tu nádherně. Chcete-li se pokochat opravdovým luxusem, pojeďte se sem podívat na naprosto úchvatné domy a sídla za milióny dolarů.

Nejlepší pláže

Kde si nejlépe zasurfovat

Makaha Beach – tahle pláž je součástí městečka Makaha a milují ji surfaři místní i ti, kteří sem na pár dní přicestují. V oblibě ji mají především pokročilí, protože vlny tu bývají skutečně velké.

Waikiki Beach – na známé Waikiki Beach, respektive u ní, se dá taky skvěle surfovat. Menší vlny ocení zejména začátečníci. Kdo může říct, že surfoval na pláži, kterou znají lidé po celém světě?

Vlny na Oahu jsou ideální pro surfování.

Kam nejlépe vyrazit s dětmi

Waikiki Beach – i do této kategorie patří Waikiki Beach, užít si zde můžete naprosto cokoli – koupání, relaxaci na pláži, plážové i vodní sporty i úžasný pohled na Honolulu za sebou.

Kailua Beach Park – na této pláži vás čeká nádherný bílý písek, průzračná voda oceánu, v níž se radost učit děti šnorchlovat nebo s nimi vyzkoušet jiné vodní aktivity, jako například surfování nebo ovládání body boardu.

Co dělat na ostrově Oahu

Na ostrově Oahu to stále a nepřetržitě žije, proto o zábavu nikdy není nouze. Každý si zde najde to své – restaurace a bary, překrásnou přírodu, skvostné pláže, příležitosti k vodním sportům i nějakou tu kulturu.

Když chci za nákupy

Ala Moana Center – klasické nákupní centrum s rozmanitými obchody a obchůdky i s restauracemi, v nichž se můžete dobře najíst. Pokud se sem vydáte v pravý čas, budete mít příležitost zhlédnout i nějaké to veřejné představení či hudební vystoupení mezi obchody.

Aloha Stadium Swap Meet – na tomto místě uskutečníte ty nejlevnější nákupy na celém ostrově. Na tržišti plném rozmanitého zboží i krásných suvenýrů vám i půl dne uplyne jako půl hodiny. A litovat nebudete!

Když chci za zábavou

Honolulu Zoo – tohle není jen tak obyčejná zoo, jakou můžete vidět u nás. Ta havajská má své neobyčejné a nezaměnitelné kouzlo, jen může být procházka ve vyšších teplotách poněkud úmorná. Waikiki Beach je však kousek odsud, takže se můžete během několik minut osvěžit ve vodě.

Dolphin Quest – oblíbenou atrakcí je také akvárium s delfíny, kteří se návštěvníkům předvádějí a získávají si je svými úžasnými kousky. A nemusíte se jen dívat – po krátké instruktáži vám dovolí vlézt do vody a delfínů se klidně dotýkat. Věřte, že je to zážitek na celý život.

Když chci za kulturou

USS Bowfin Submarine Museum & Park – v Pearl Harbor si můžete prohlédnout bojovou loď a veškeré její útroby, takže si nakonec budete schopni udělat obrázek o tom, jak na lodi všichni, kdo byli vysláni do války, žili. Jde o naprosto unikátní výstavu, kterou byste si neměli nechat ujít.

Památka na Pearl Harbor.

Fourever Fab Show – pokud milujete hudební vystoupení, neváhejte a navštivte tento klub v Honolulu. Mimo jiné si zde můžete vychutnat hity od Beatles v podání hudebníků, kteří je věrně napodobují.

Polynesian Cultural Center – plavby na loďkách, poznávání polynéské kultury prostřednictvím předvádění nejrůznějších tradičních činností nebo noční show s hudbou a tancem, to jsou lákadla Polynéského kulturního centra. Rozhodně stojí za návštěvu!

Když chci za jídlem

Ono Seafood – jedna z nejoblíbenějších restaurací na ostrově Oahu se specializuje na přípravu mořských plodů i na asijskou a tradiční havajskou kuchyni. Dát si můžete i fastfoodovou klasiku. Najíst se můžete uvnitř, ale i venku na piknikových lavičkách. Milá obsluha je samozřejmostí.

The Pig and the Lady – na asijské dobroty můžete zamířit i do restaurace s poněkud podivným názvem. Jídlo vám tady ale bude s největší pravděpodobností chutnat, protože i tento podnik patří k těm nejpopulárnějším mezi místními i cizinci. Mile vás překvapí lehce industriální, avšak příjemné prostředí podniku.

Haleiwa Joe’s – za klasickými dobrotami založenými na mořských plodech i na americkou a havajskou kuchyni zavítejte do tohoto podniku v městečku Kanehoe. Kromě dobré jídla se zde podávají i úžasné drinky, a snad i proto je tu v drtivé většině případů docela plno.

Když chci za nočním životem

Mai Tai Bar – tento bar je součástí Royal Hawaiian Hotelu v Honolulu, ale zajít sem může každý. Bar je vyhlášený skvěle míchanými drinky, krásným venkovním posezením přímo na pláži a celkově příjemnou a uvolněnou atmosférou po celý den, zvláště večer a v noci.

Wang Hung’s Karaoke Bar – je libo trošku pití a zpěvu? Vydejte se na karaoke v Honolulu. Nemusíte se stydět, i kdybyste zpívali sebehůř – nikdo vás tu nezná. A pokud to přece jen bude potřeba, pití je tu stále dost a výběr je široký.

Snapper‘ Sports Bar & Grill – dobré jídlo, vynikající pití, příjemná obsluha a báječná atmosféra, přesně to nabízí Snapper‘ Sports Bar & Grill v Honolulu. Zastavit se tu můžete během celého dne, večer je však atmosféra úžasně uvolněná a jakoukoli příležitost si tu maximálně užijete.

Národní parky

O národní parky a přírodní rezervace není na Oahu nouze. Neváhejte a zpestřete si dovolenou objevováním jejich krás – využijte k tomu stezky, které vás provedou těmi nejhezčími místy.

Ka’ena Point State Park – úžasný národní park rozprostírající se při pobřeží vám při procházce nabídne nádherné výhledy na moře i okolní rozmanitou krajinu. V parku se nacházejí i tuleni, což je pro mnoho turistů tou největší atrakcí.

Ahupua’a ‘O Kahana State Park – tento park chrání to nejvlhčí místo na ostrově Oahu. Na 5 300 akrech spatříte nejen nejrůznější druhy rostlin, ale dozvíte se i o historii obyvatel Havajských ostrovů. Součástí parku je pláž, kempy nebo malebná místečka na piknik. 

Hanauma Bay je pověstným svým lesknoucím se plážovým královstvím.

Nejlepší místa pro trekking

Diamond Head – byl by hřích ocitnout se na Oahu a nevystoupat na sopku Diamond Head, odkud je nádherný výhled na město a na Waikiki Beach. Nahoru se dá vyjít po kamenité, místy zpevněné pěšince s mnoha schody. Cesta na horu a dolů trvá asi dvě hodiny a stojí za to.

Koko Crater Trail – máte chuť na náročnější výstup? Pak se vydejte na Koko Crater. Na pohled dolů z něj nikdy nezapomenete, jak je nádherný. Bolest nohou oproti tomu bude naprosto zanedbatelným negativem.

Makapuu Lighthouse Trail – docela nenáročná cesta, kterou zvládnou i rodiny s kočárkem, je Makapuu Lighthouse Trail v nejvýchodnější cípu ostrova Oahu, vedoucí na malebné místečko s majákem. Délka trasy je 1,5 míle a na začátek trasy se dostanete ze silnice 72, kde je značená odbočka.


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou USA.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2018 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Nejlepší z Jižní Afriky

12. 04. - 21. 04.

Nejlepší z Jižní Afriky

65 990,-

71 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Čína - Perly říše středu

06. 04. - 17. 04.

Čína - Perly říše středu

46 490,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

To nejlepší z Namibie

17. 04. - 28. 04.

To nejlepší z Namibie

73 990,-

79 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Velký okruh po Izraeli

08. 03. - 19. 03.

Velký okruh po Izraeli

57 990,-

61 990,- Kč

Objevte svatou zemi, z níž vzešla velká náboženství i kulturní tradice....

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

13. 03. - 25. 03.

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

91 990,-

99 990,- Kč

Ucelená kombinace tří zemí, poznáte život na pampě, vodopády Iguacu, uvidíte...

Okruh Vietnamem a Kambodžou

18. 03. - 29. 03.

Okruh Vietnamem a Kambodžou

56 990,-

61 990,- Kč

Ve Vietnamu se Mekong přezdívá na řeku Devíti draků, v Kambodži se jí říká...

Z Kapského Města do Victoria Falls

25. 06. - 14. 07.

Z Kapského Města do Victoria Falls

108 990,-

116 990,- Kč

Báječné Kapské Město, ohromující Fish River Canyon, nejstarší duny světa v...

Velký okruh Kubou

27. 10. - 08. 11.

Velký okruh Kubou

83 290,-

84 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Japonsko - Jižní Korea

09. 05. - 21. 05.

Japonsko - Jižní Korea

91 990,-

98 990,- Kč

Velmi zajímavé putování zeměmi dvou asijských tygrů, které prosperity a...

Velký okruh Čínou

08. 04. - 22. 04.

Velký okruh Čínou

76 990,-

82 990,- Kč

Historické památky Xi’anu a Pekingu, přírodní divy Guilinu, moderní tváře...

Malý okruh Čínou

06. 04. - 14. 04.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Města a příroda západu USA

14. 04. - 25. 04.

Města a příroda západu USA

53 990,-

59 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

To nejlepší z Kuby

16. 06. - 27. 06.

To nejlepší z Kuby

64 990,-

69 990,- Kč

Koloniální architektura Havany a Trinidadu a přírodní krásy oblasti Viňales i...

Okruh středním Japonskem

09. 05. - 18. 05.

Okruh středním Japonskem

73 990,-

79 990,- Kč

Navštivte zemi vycházejícího slunce, světovou velmoc, která si bedlivě...

Copyright © 1994 - 2018 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA
USA - průvodce, cestopisy

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » USA » Dovolená na ostrově Oahu