Zimní dovolená v exotice

Pod zimní dovolenou si řada z nás představí výlet na hory s pořádnou lyžovačkou. Existují však i ti, kteří se chtějí během zimy ohřát, poznat novou kulturu, zajet na safari nebo si jednoduše odpočinout během plavby na luxusní zaoceánské lodi.

Přinášíme pár tipů, na to, kam zamířit v jednotlivých měsících i to, kde se vám bude líbit, pokud toužíte po safari, odpočinku anebo šnorchlu.

obrázek 1

Inspirace, kam na dovolenou v zimních měsících

Toužíte cestovat dál? Pak se připravte na dobrodružnou cestu z Kalifornie až do New Orleans. Poutavá a nanejvýš zajímavá trasa vás zavede ke kaktusovým zahradám Arizony a Texasu, Bílým pískům, lesu zkamenělých stromů a srdci jazzu v New Orleans.

obrázek 2

Spousta zájezdů do USA je navíc organizována jako čistě pobytových. Můžete tak lenošit na nejkrásnějších plážích Floridy anebo si užívat prosluněné Kalifornie v těch nejvyhlášenějších hotelích.

obrázek 3

Sázkou na jistotu je na sklonku roku turisty oblíbené Thajsko. Pokud vás nebaví obyčejné povalování na plážích a chcete tuhle překrásnou a kontrastů plnou zemi poznat z různých směrů, vydejte se na Velký okruh severním, jižním anebo středním Thajskem.

obrázek 4

Vydáte se po stopách thajského impéria, navštívíte města Ayutthaya a Sukhothai a své cestování zakončíte odpočinkem u moře.

obrázek 5

A od pláže zase zpátky k adrenalinu. Láká vás africké safari? Pak se vypravte na poznávací zájezd skrze Keňu, Tanzanii a Zanzibar.

obrázek 6

V prvních zmíněných zemích si vychutnáte tu pravou africkou atmosféru, v Zanzibaru naopak přičichnete k pravé exotice a přenádherným plážím, které s trochou nadsázky připomínají ty karibské.

obrázek 7

Za zmínku jistě stojí také magické Peru, které má turistům co nabídnout během celého roku. Vydejte se za tajemstvím starých Inků anebo a zastavte se během své cesty na posvátném Machu Picchu.

obrázek 8

A u záhad a tajemství ještě chvíli zůstaneme. Chcete-li se vydat do tajemné říše Mayů a Tolkétů, zamiřte do Mexika. Zevrubně poznáte Cancún, ochutnáte mexickou kuchyni a uvidíte ty nejzajímavější mexické památky včetně pyramid Chichén Itzá.

obrázek 9

Vydat se můžete také do Austrálie anebo na Nový Zéland.

obrázek 10

Pro ty nejodvážnější jsou připravené poznávací zájezdy napříč Antarktidou, či Severní pól.

obrázek 11

Láká vás spíše indický subkontinent? Pak je jasnou volbou cestování po Srí Lance a Indii. Díky tomuto kombinovanému zájezdu navštívíte Staré a Nové Dillí, světový monument Tádž Mahal, ale vydáte se také do Anuradhapury, centra starověkého Cejlonu nebo národního parku Yala.

obrázek 12

Chcete spojit exotiku s něčím, co je nám – Čechům docela blízké? Co takhle vydat se na poznávací pobyt do Izraele, kde se dozvíte vše podstatné o historii země a jeho obyvatelích se sklenkou výtečného izraelského vína v ruce?

obrázek 13

Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je pro vás doslova jako stvořený zájezd „Izrael mezi vinicemi“.

obrázek 14

A pokud chcete v ochutnávání exotických vín pokračovat, vydejte se na průzkum toho nejlepšího z Chile. Poznávací zájezd zahrnuje okruh po přírodních krásách Chile od severní pouště Atacama až po jižní drsnou nádheru Patagonie, návštěvu El Tatia - nejvýše položeného geotermálního pole na světě a ochutnávku vynikajících chilských vín.

obrázek 15

Toužíte-li po té pravé exotice, pak se během měsíce listopadu vydejte do Etiopie – hrdé země, která nebyla nikdy kolonizována. Těšit se tady můžete na křesťanské památky i divoké kmeny, které tady žijí tradičním způsobem života již několik tisíců let.

obrázek 16

Pokud patříte mezi milovníky přírodních památek, pak je pro vás doslova jako stvořený poznávací zájezd „To nejlepší z Filipín“.  

obrázek 17

Během zájezdu spatříte osmý div světa - rýžové terasy v okolí města Banaue, seznámíte se s nejmenším primátem na světě – nártounem a samozřejmě si také odpočinete na překrásných boholských plážích.

obrázek 18

Sklonek podzimu a začátek zimy se u nás nese v duchu pochmurného počasí a velkých srážek. Třeba v takovém Kataru, Dubaji nebo Ománu je ale sezóna v plném proudu.

obrázek 19

Vydat se sem můžete na poznávací pobyt, během kterého navštívíte hlavní město Muscat, starobylý přístav a romantické náměstí v Quriyvatu nebo proslulou přehradu Wadi Dayqah. Za zmínku jistě stojí také Wadi Bani Khalid, které je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Ománu.

obrázek 20

unknownUnknown ,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie