Dovolená v New Yorku

Velké město plné velkých památek a atrakcí, které vám zajistí velké zážitky. Přesně tak se dá pro turisty definovat New York. Chcete-li spatřit ty největší americké chlouby, pak jste na správném místě. New York je prostě nezaměnitelný!

Základní informace

  • Rozloha: 1 214 km2
  • Počet obyvatel: 8,5 miliónu (2013)
  • Kraj: New York
  • Nadmořská výška: 10 m

Nejlepší pláže

Coney Island Beach and Boardwalk – tady bývá rušno, protože jde o opravdu oblíbenou pláž. Ta je však dlouhá 3 míle, takže tu vždycky najdete místo, kde se budete moci „zabydlet“ a užít si celý den u moře. Během dne se můžete projít po kouzelné promenádě nebo zavítat do zdejšího Luna Parku, kde si užijete parádní dobrodružství a vzrušení!

South Beach – krásná čistá pláž a výhled na most Verazzano i mnohé aktivity pro děti i dospělé, to je South Beach. Na své si přijde každý, kdo prahne po odpočinku aktivním i pasivním. Vyzkoušet můžete třeba jízdu na kajaku nebo si jen tak do vody zkuste nahodit rybářský prut, zahrajte si šachy na některém ze zdejších stolů nebo bocce, obdobu pétanque, na dokonale upraveném hřišti.

Rockaway Beachjediná pláž v New Yorku, na které můžete legálně surfovat. Pokud si to tedy chcete vyzkoušet, nebo už jste zkušení vyznavači tohoto sportu, vydejte se právě sem. V bezprostřední blízkosti jsou restaurace, obchůdky a také nabídka nejrůznějších aktivit, takže tu můžete bez obav strávit celý den.

NEW YORK – teplota vzduchu, moře a srážky
Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu: den °C 2 2 4 11 16 22 25 24 20 14 9 9
Průměrná teplota vody °C 7 6 5 8 12 17 22 23 21 17 14 14
Průměrné měsíční srážky (mm) 85 57 90 96 114 98 101 87 104 94 69 85

Coney Island je pláž, kde se v NY nikde nudit rozhodně nebudete.

Co dělat v New Yorku

To je celkem zbytečná otázka. V New Yorku je toho tolik k objevování, že byste zde museli zůstat hodně dlouho, abyste se začali nudit. Pokud nechcete strávit celý svůj pobyt zde na plážích, podívejte se na světově známá místa, například na sochu Svobody, do Central Parku, k Empire State Building… Možností je spousta. Na své si tu přijdou milovníci památek, sportu, kultury i relaxace.

Na našem portálu Amerika.cz najdete mnoho zajímavých informací o městě New York, např. které nevíte o Empire State Building nebo o 7 legendárních hotelů NY.

Když chci za nákupy

Macy’s – toto obchodní centrum vás v žádném případě nemůže zklamat, protože jde o to největší centrum na světě! Najdete v něm obchody všech značek oděvů, doplňků i kosmetiky, jaké jen znáte. Na jeho projití si vyhraďte hodně, ale opravdu hodně času. Toto obchodní centrum se totiž rozkládá v celém bloku domů.

Century 21 – toto centrum se nachází v blízkosti místa, kde stávala Dvojčata. Značkové oblečení za třetinové ceny, obyčejné, lepší i luxusní. Tak široký výběr oděvů a bot sotva jinde zažijete.

Soho – čtvrť Soho je jednoznačná volba pro všechny, kteří toho chtějí co nejméně nachodit, ale zároveň si z New Yorku odvézt nejrozmanitější kousky suvenýrů. Soho je oblíbeným místem pro nakupování oděvů – najdete tu na jednom kilometru čtverečním obchody známých řetězců i luxusní butiky nebo samostatné pobočky obchodních domů Barney’s a Bloomingdales.

Když chci za zábavou

The Hamptons (Long Island) – písečné duny v přírodní rezervaci byste v New Yorku asi nečekali. Ale přesně to tu je a neuděláte chybu, když se sem vydáte. Během výletu na Long Island se nezapomeňte ve vesničce The End zastavit alespoň v místním hostinci. Ideální je zůstat zde alespoň noc nebo dvě v pronajaté chatce.

Discovery Cove (Coney Island) – na Coney Island není o zábavu nouze, pokud s sebou máte děti, Discovery Cove pro ně bude naprostým rájem na zemi. Na Coney Island je zábavních parků více, takže si můžete vybírat podle svého gusta. Nezapomeňte ochutnat Nathanův hot dog, místní specialitu!

Když chci za kulturou

Metropolitan Museum of Art – jedna z největší (nejen kulturních) atrakcí v New Yorku. Jde o největší a zároveň nejstarší muzeum ve Spojených státech a Američani jsou na něj právem pyšní. Ve sbírkách tohoto muzea je více než 2 milióny uměleckých děl. V oddělení The Cloisters dokonce najdete středověké evropské umění a ukázky architektury.

Zlatý býk na Wall Street je znázorněním amerického sebevědomí.

Divadla na Broadwayi – divadla, která fungují už od 80. let 19. století jsou známá po celém světě a kulturní zážitek je už jen to, když je vidíte zvenčí. Nic vám samozřejmě nebrání vstoupit i dovnitř na představení.

Alice Tully Hall – největší kulturní centrum ve Spojených státech nabízí obdivuhodnou koncertní síň. Funguje už od roku 1969 a je naprosto nepřehlédnutelné. Zavítejte minimálně před centrum, protože vidět ho je zážitek sám o sobě.

Když chci za jídlem

Daniel – u turistů i místních je velmi populární podnik Daniel, specializující se na francouzskou kuchyni. Podávají se zde jen večeře, čemuž je uzpůsobena otevírací doba, a ceny odpovídají špičkové kvalitě jídel, úchvatné atmosféře podniku i službám jako celku. Za takový skvost ale doporučujeme si alespoň jednou připlatit. Stojí to za to.

Bemelmans Bar – amerických barů je v New Yorku spousta, ale tento je skutečně výjimečný. Nabízí pohodlné posezení a k němu samozřejmě spoustu skvělého amerického jídla a nápojů včetně lahodných míchaných drinků a alkoholu ve všech jeho podobách. Hraje tu dokonce i živá hudba a nepotrvá to dlouho do okamžiku, kdy pochopíte, proč sem chodí i celebrity.

Lincoln Square Steak – na pořádný steak zamiřte v New Yorku určitě sem. Kromě vynikajícího masa tu můžete ochutnat i jiné americké pochutiny, na které v takové kvalitě u nás jen sotva narazíte. Tento podnik má příjemnou atmosféru, která přitom zůstává neutrální – příjemné chvíle tu zažijí páry, rodiny s dětmi i obchodní partneři na pracovním obědě.

Levain Bakery – až dostanete chuť na sladké, nezapomeňte na tento podnik. Dezerty, zákusky, koláče, sušenky… Sliny se vám budou sbíhat, jen uvidíte sortiment. A co teprve pocítíte, až ochutnáte!

Když chci za nočním životem

Big Apple Jazz Tour – milujete jazz? Pak je to jasné. Do toho podniku musíte, je tu totiž živá hudba, která vás uchvátí. Vychutnat si můžete v přátelské atmosféře nejen muziku, ale samozřejmě i dobré pití ze širokého výběru.

Hard Rock Cafe New York – sem můžete na kávu, na zákusek, na pořádné jídlo i za zábavou. Hard Rock Cafe je stálicí mezi newyorskými podniky. Filmové plátno, obchod i spousta dalších možností, jak příjemně strávit večer až do jedné do rána, to je přesně to, co ho dělá nezaměnitelným.

Top of the Strand – návštěva tohoto podniku se u většiny stává nezapomenutelným zážitkem. Tady totiž pocítíte nad sklenkou lahodného drinku, jaké to je být ve víru velkoměsta. Navíc s tak krásným rozhledem kolem.

Navštivte náš specializovaný portál Amerika.cz.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie