Dovolená na ostrově Kauai

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Základní informace

Havajské ostrovy jsou úplným rájem na zemi. Celkem 95 sopečných korálových ostrovů a téměř 120 skal a útesů v Tichém oceánu, to je jen začátek. Jedním z nejoblíbenějších je čtvrtý největší ostrov, ostrov Kauai, přezdívaný také jako „zahradní ostrov“, který nabízí nejen nádherné pláže, ale i hory – například horu Waialeale, objevení míst, kde se pěstuje cukrová třtina a ananasy, i další zážitky.

Hlavní město

Hlavním městem ostrova je Lihue zaujímající asi 18,5 km2, na nichž žije asi 6,5 tisíce obyvatel, což je asi tolik, co v běžném českém menším městečku. Lihue leží na jihovýchodním pobřeží a dříve bylo významné cukrovarnictvím. Celé městečko sestává z administrativních budov, největšího nákupního centra na ostrově, několika kin, restaurací a autopůjčoven. Je zde samozřejmě i letiště.

Další zajímavá města na ostrově

Největším městem na ostrově je Kapaa rozkládající se na 26 km2. Žije v něm asi 11 tisíc obyvatel a dá se zde najít několik zajímavostí, například klášter, hinduistický chrám, speciální trasy pro horská kola, tropické zahrady, k městu patří i pláž a několik wellness zařízení.

Za pozornost stojí i městečko Kilauea, ač je maličké – zaujímá plochu asi 4 km2 a žijí v něm necelé 3 tisíce obyvatel. Kilauea leží na severovýchodním pobřeží ostrova a jméno nese po aktivní sopce Mt. Kilauea. Městečko je významné nejrozlehlejší plantáží pro pěstování kvajávy (guave), což je zdejší velmi oblíbené ovoce, které mívá hruškovitý nebo kulovitý tvar a chutná jako kříženec hrušky a fíků.

Fotogeničnost je na ostrově Kauai 100% zaručená

Nejlepší pláže

Kde si nejlépe zasurfovat

Tou pravděpodobně nejoblíbenější pláží mezi surfaři je Poipu Beach na jihovýchodě ostrova, kde jsou vlny vyhovující začátečníkům i pokročilým. K dalším populárním plážím, u nichž najdete surfaře, patří třeba pláž Kalapaki na jihovýchodním pobřeží nebo Kealia na východním pobřeží.

Kam nejlépe vyrazit s dětmi

Pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi a všechny ostatní je jako stvořená nádherná, i když docela maličká pláž Kee Beach s překrásnými palmami nebo pláž Kalalau, která je ideální pro všechny, kteří milují šnorchlování – spřízněné duše tu vždy najdete.

Co dělat na Kauai

Ostrov Kauai nabízí snad všechny druhy zábavy a aktivit, na které se vzpomenete od ochutnávání zdejších dobrot přes vodní sporty po nakupování.

Když chci za nákupy

Poipu Shopping Village, Poipu – sem můžete vyrazit za nákupy i zábavou jako takovou. V Poipu Shopping Village máte možnost pořídit ty nejkrásnější a nejrozmanitější suvenýry, třeba trička, šperky nebo umělecké kousky. Budete-li si chtít nakupování ještě trochu zpestřit, nahlédněte do některé z místních galerií.

Coconut Marketplace, Kapaa – tradiční farmářské trhy plné čerstvého ovoce a zeleniny si určitě nenechte ujít. Nejde o žádné velké tržiště, zato zde však poznáte nádhernou atmosféru takřka každodenního života na ostrově

Když chci za zábavou

Blue Dolphin Charters – z městečka Eleele se můžete na lodi vydat pozorovat delfíny. Přidejte se k některé skupině a nechte se zavézt na místa, kde se delfíny často pohybují a kde je nejvyšší šance, že se předvedou právě před vašimi zraky.

Kauai Minigolf – k dovolené patří chvilka minigolfu, a to i na Havaji. Pěkné prostředí a menší i větší nástrahy, zejména vodní, najdete v minigolfovém parku v Kilauea.

Kauai Eco Sporting Clays – zastřílejte si na střelnici, ať už jste úplní začátečníci, nebo zkušení střelci. Pod vedením zdejších instruktorů a navíc v příjemném venkovním prostředí vám to jistě půjde skoro samo!

Když chci za kulturou

Mc Master Slack Key Concerts – budete-li si chtít poslechnout tradiční havajskou hudbu, v níž nechybí kytary a jiné strunné nástroje, vydejte se na některý z mnoha koncertů.

Luau Makaiwa – ohnivá show, taneční vystoupení a jiná a představení nemusí ve vašem programu na Havaji chybět. Podobné rozptýlení si můžete dopřát taky v Mailani Dinner Show.

Ukulele je havajským státním hudebním symbolem

Když chci za jídlem

Porky’s Kauai – pravděpodobně nejoblíbenější podnik z Kauai, kde se dá dobře najíst. Nabízí americkou a typickou havajskou kuchyni, grilovaná jídla a fastfoodovou klasiku. Posedět se dá uvnitř i venku a navíc je tu levno – průměrná útrata za jednoho se pohybuje od 100 do 200 Kč.

Makai Sushi – populární je zejména pro sushi, které má v názvu, ale nabízí mnohem víc – havajskou a asijskou kuchyni i rychlé občerstvení.

JO2 Natural Cuisine – tady si můžete pochutnat na vynikajících mořských plodech, asijské a havajské kuchyni, na své přijdou i vegetariáni a celiaci. Kromě skvostných pokrmů si můžete vybrat i z bohaté nabídky baru a dát si dobrý drink.

Když chci za nočním životem

Keoki’s Paradise – lahodné míchané drinky, dobré pochutiny k tomu, příjemná atmosféra a často i živá hudba, to je to, co dělá tenhle podnik tak populárním mezi místními i turisty. Nachází se v městečku Koloa, takže pokud budete mít příležitost, určitě zde stravte alespoň část večera.

Stevenson‘ Library – žádný strach, nejde o knihovnu, název klame. Jde o příjemnou hospůdku s barem, posedět můžete uvnitř i venku s výhledem na pláž a oceán. Mají tu spoustu druhů nápojů, super drinky a taky dobroty k zakousnutí.

Trees Lounge – příjemný podnik s živou hudbou, velmi příjemnou obsluhou, lahodnými nápoji a skvělým jídlem, kde si užijete jakýkoli večer v týdnu.

Národní parky

Na Havaji se nachází poměrně dost národních parků a byla by škoda je nenavštívit. Jsou totiž skutečně nádherné a vedou jimi skvělé stezky.

The Huleia National Wildlife Refuge – toto místo nabízí neopakovatelné příležitosti k pozorování ptáků a jiných zvířat, ale i krásné přírody pro Havaj typické.

Na Pali Coast State Park – pobřeží Na Pali už jste jistě viděli, tedy za předpokladu, že jste viděli film Jurský park. Ten se zde totiž, stejně jako mnoho dalších filmů, natáčel. Park je skvělým místem pro všechny milovníky divoké přírody a pro všechny turisty.

Divoká a nespoutaná – takovou přírodu naleznete na ostrově

Nejlepší místa pro trekking

Kalalau Trail – malebná stezka vedoucí asi 18 km po severním pobřeží ostrova mezi Kee Beach a Kalalau Valley. Odolní milovníci delších treků tudy mohou projít v rámci 22 mil dlouhé trasy, většina se sem však vydává na dva dny. Nejde jen o obyčejnou cestičku podél pláže, ale o stezku s výstupy, sestupy, zákrutami a krásnou přírodou kolem.

Waimea Canyon – na západním pobřeží ostrova leží 16 km dlouhý a 1,6 km široký pestrobarevný Waimea Canyon a také státní park Kokee. Obě místa nabízí skvostné stezky pro kratší i delší výlety, pro rodiny s dětmi i pro nadšence. Chvíli co chvíli objevíte nádhernou vyhlídku a pobytu zde ani na chvíli nezalitujete.


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou USA.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2018 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Čína - Perly říše středu

06. 04. - 17. 04.

Čína - Perly říše středu

46 490,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Okruh Vietnamem a Kambodžou

18. 03. - 29. 03.

Okruh Vietnamem a Kambodžou

56 990,-

61 990,- Kč

Ve Vietnamu se Mekong přezdívá na řeku Devíti draků, v Kambodži se jí říká...

Z Kapského Města do Victoria Falls

25. 06. - 14. 07.

Z Kapského Města do Victoria Falls

108 990,-

116 990,- Kč

Báječné Kapské Město, ohromující Fish River Canyon, nejstarší duny světa v...

Okruh středním Japonskem

09. 05. - 18. 05.

Okruh středním Japonskem

73 990,-

79 990,- Kč

Navštivte zemi vycházejícího slunce, světovou velmoc, která si bedlivě...

Malý okruh Čínou

06. 04. - 14. 04.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Velký okruh Kubou

27. 10. - 08. 11.

Velký okruh Kubou

83 290,-

84 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

To nejlepší z Namibie

17. 04. - 28. 04.

To nejlepší z Namibie

73 990,-

79 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Velký okruh po Izraeli

08. 03. - 19. 03.

Velký okruh po Izraeli

57 990,-

61 990,- Kč

Objevte svatou zemi, z níž vzešla velká náboženství i kulturní tradice....

Velký okruh Čínou

08. 04. - 22. 04.

Velký okruh Čínou

76 990,-

82 990,- Kč

Historické památky Xi’anu a Pekingu, přírodní divy Guilinu, moderní tváře...

Města a příroda západu USA

14. 04. - 25. 04.

Města a příroda západu USA

53 990,-

59 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Japonsko - Jižní Korea

09. 05. - 21. 05.

Japonsko - Jižní Korea

91 990,-

98 990,- Kč

Velmi zajímavé putování zeměmi dvou asijských tygrů, které prosperity a...

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

13. 03. - 25. 03.

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

91 990,-

99 990,- Kč

Ucelená kombinace tří zemí, poznáte život na pampě, vodopády Iguacu, uvidíte...

Nejlepší z Jižní Afriky

12. 04. - 21. 04.

Nejlepší z Jižní Afriky

65 990,-

71 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Copyright © 1994 - 2018 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA
USA - průvodce, cestopisy

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » USA » Dovolená na ostrově Kauai