Dovolená ve Wilderness

Malé městečko v jihovýchodní části Jihoafrické republiky láká návštěvníky zejména na krásnou přírodu, pěkné pláže s bílým pískem a lagunami a na klid i v samotném městě, které má asi tolik obyvatel jako běžné menší české městečko. Pokud tedy chcete být při své návštěvě JAR spíše v přírodě než ve městě, vyberte si Wilderness a jeho pestré okolí.

Základní informace

Rozloha: 36,97 km2

Počet obyvatel: 6 164

Provincie: Západní Kapsko

Nadmořská výška: 31 m n. m.

Nejlepší pláže

Wilderness Beach – pláž je u Wilderness jedna, ale za to je několik kilometrů dlouhá, krásná, se světlým pískem a nebývá tu moc lidí. Je báječná k celodennímu pobytu u vody, k procházkám, piknikování a k dalším příjemným činnostem, například k vyzkoušení některých vodních sportů. Milují to tu i děti, a to především proto, že je pláž široká a vstup do vody velmi pozvolný.

Parní lokomotiva jedoucí poblíž Dolphins Point u Wilderness

Co dělat ve Wilderness

Wildnerness není Kapské město a žije si svým poklidným životem. Neznamená to ale, že by tu nebylo co dělat. Naopak!

Když chci za nákupy

Timberlake Organic Village – víno nebo rukodělné výrobky si můžete pořídit v Timberlake Organic Village. Udělejte si na toto místo výlet, dobře se tu najezte a zabavte své děti při některém ze zde probíhajících workshopů!

Ve Wilderness seženete, co potřebujete, ale s klasickými obchodními centry nepočítejte.

Když chci za zábavou

Acrobranch Wildwoods – užijte si pořádnou dávku zábavy a vzrušení v místním lanovém centru, kde si prověříte svou zdatnost a šikovnost! Ať už milujete tento druh fyzické aktivity, nebo ji vyzkoušíte poprvé v životě, určitě se vám bude líbit!

Garden Route Horse Trails – láká vás projížďka na koních? Poznejte z jejich hřbetu krásu Wildnerness a jeho okolí. Vydejte se na samostatnou nebo skupinovou projížďku a užijte si chvíle v doprovodu krásného zvířete.

Canyon Adventures – skočit si do kaňonu nebo jeskyně s vodou? Proč ne? Vyzkoušejte tento docela mladý druh zábavy v Jihoafrické republice a spojte tak jeden nezapomenutelný zážitek s druhým!

Wilderness Beach

Když chci za kulturou

Peter Pharoah Fine Art – pokud milujete abstraktní umění a chcete se na nějaké při návštěvě Wilderness podívat, pak zamiřte do této galerie s díly Petera Pharoaha. Když se vám něco zalíbí, můžete si to i koupit a odvézt domů jako suvenýr!

Když chci za jídlem

Serendipity Restaurant – tou bez pochyby nejoblíbenější a nejceněnější restaurací ve Wilderness je Serendipity Restaurant s nabídkou africké a evropské kuchyně. Z menu si tedy můžete poručit klasiku, kterou znáte, ale i některou ze zdejších specialit. Zvlášť pěkné je posezení na terase u vody. Pozor ale, otevřeno je jen večer, takže si tak naplánujte návštěvu.

Joplins Pub and Steak Grill – na pořádný kus masa a grilované dobroty si zajděte do dalšího báječného podniku. Tady se na tyhle lahůdky specializují. Kromě vnitřního posezení je tu i venkovní a obzvlášť překvapivá je připravenost personálu na rodiny s menšími dětmi. Ať už přijdete sami, nebo s nimi, můžete si vybrat i z celé škály alkoholických nápojů, které zpříjemní váš večer.

Salinas Beach Restaurant – oběd, večeře nebo sklenka vína v restauraci s vyhlídkou na pláž? Pokud po tom toužíte, tento podnik vám vaše přání splní hravě. V nabídce je evropská, cajunská a kreolská kuchyně i mořské plody, takže si tu určitě vyberete. A na tak okouzlujícím místě vám jistě bude chutnat!

Když chci za nočním životem

Cocomo Restaurant – tento podnik nenabízí jen klasiku v podobě teplého oběda nebo večeře, ale také 7 dní v týdnu živou hudbu, zavíračku až kolem jedenácté večerní a báječně uvolněnou atmosféru, v níž si noc jistě užijete. Chcete-li jen tak posedět s blízkými, neváhejte a zamiřte sem.

The Blind Pig – nepříliš lákavý název baru neberte v potaz, jde o docela běžný bar, kam můžete zajít na občerstvení v podobě jídla a pití během dne a večer se sem vydat na pivo (mají ho tu několik desítek druhů!) nebo koktejl.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie