Dovolená v Plettenberg Bay

Město Plettenberg Bay se nachází na samotném jihu Jihoafrické republiky v provincii Západní Kapsko. Původně se mu velmi výstižně říkalo Bahia Formosa, což můžeme přeložit jako „krásná zátoka“. Jde o oblíbenou lokalitu nejen turistů, ale i místních. Ti, kteří mohou, zde si vybudují svůj druhý domov a tráví zde každou volnou chvíli. To samo o sobě svědčí o kráse a významu Plettenberg Bay.

Základní informace

Rozloha: 39,7 km2

Počet obyvatel: 31 804

Provincie: Západní Kapsko

Nadmořská výška: 80 m n. m.

Plážové resorty a výhled na moře u Plettenberg Bay

Nejlepší pláže

Central Beach – nejčastěji navštěvovaná pláž v Plettenberg Bay, na níž rádi tráví čas místní i turisté a také se odsud jezdí na mořské safari. V sezóně se tu o bezpečnost všech starají i plavčíci. Poblíž jsou restaurace a bary, takže o občerstvení tu není nouze.

Lookout Beach – tato pláž je pro Plettenberg Bay naprosto typická až ikonická, a to i přesto, že ji v roce 2007 zdevastovala povodeň. Za poslední roky se však vrátila ke své původní kráse a ještě ji snad i předčila. Lidé se sem rádi chodí koupat, ale míří sem často i na procházky a místo si oblíbili i milovníci surfingu.

Nature’s Valley Beach – tato pláž je unikátní v tom, že se nachází mezi dvěma národními parky. Jejím benefitem je to, že z těchto parků pobrala svou krásu a ještě nabízí něco navíc – možnosti občerstvení nadosah, dostupnost i pro vozíčkáře, parkování u pláže. A ke všemu je to úžasné místo pro pozorování ptactva!

Co dělat v Plettenberg Bay

V Plettenberg Bay rozhodně nehrozí, že byste nevěděli, co dělat. Najdete tu místa perfektní k pozorování ptáků a jejich přirozeného chování, jsou tu krásné pláže, na nichž je radost strávit pár dní, můžete prozkoumat město, ochutnat nějakou tu místní specialitu, užít si dobrodružství nebo nakupovat… Možností je tu spousta, ač město není příliš veliké.

Když chci za nákupy

Obchodní centrum jako takové vás v Plettenberg Bay nečeká, ale na druhou stranu tu najdete místa, kde pořídíte to nejnutnější, krásné suvenýry a nějaké to umění.

Ulice v Plettenberg Bay

Old Nick Village – tady se to hemží hand made výrobky, které jsou tím nejlepším suvenýrem pro vás samotné i pro vaše blízké. Textil, keramika, mýdla, umělecké předměty, doplňky do domácnosti… Na výběr je toho spousta. A těch barev! Odsud jen tak neodejdete.

Harkerville Saturday Village Market – navštívit můžete sobotní trhy, na nichž seženete nepřeberné množství druhů koření, uměleckých předmětů, ovoce nebo třeba květiny. Navíc jde o tradiční trh, který má svou nezaměnitelnou atmosféru. Stojí za návštěvu!

Když chci za zábavou

Adventure Land – Water Slides and Play Park – jak už název zábavního parku napovídá, tady na vás čeká dobrodružství. A ne jen tak ledajaké! Voda, nejrůznější skluzavky, menší atrakce pro děti, pěkná místečka pro piknik s grily… Tady si určitě užijete příjemné chvíle!

Tactical Adrenalin Paintball Wars – chcete si zahrát poprvé paintball, nebo ho milujete a toužíte si do svého „deníčku“ zapsat, že jste hráli i v Jihoafrické republice? Pak se vydejte na Tactical Andrenalin Paintball Wars a v přírodních podmínkách si to užijte. Je tu i možnost občerstvení a hosté si pochvalují i milou obsluhu, která vás do všeho zasvětí.

Forest Nature Spa – představujete si zábavu trochu klidněji? Neuděláte chybu, když zaskočíte do Forest Nature Spa, do lázní v lůně přírody, kde vám profesionálové provedou báječnou masáž, kde si budete moci zlehka zaplavat a užít si dokonalou relaxaci.

Když chci za kulturou

Anglikánský kostel sv. Petra – malý kostelík je dokladem o tom, že křesťanství je v JAR doma. Chcete-li v Plettenberg Bay spatřit poklidné místečko s udržovanou zelení, na němž můžete na chvíli vydechnout a nechat se okouzlit příjemnou atmosférou, určitě se sem vydejte.

Porcupine Ceramincs – muzeum, v němž se můžete pokochat roztodivnými keramickými výtvory, to je Porcupine Ceramincs. Mnoho návštěvníků si zde pořizuje suvenýr na nezapomenutelnou návštěvu Jihoafrické republiky.

Vyhlídka na moře a útesy u Plettenberg Bay

Když chci za jídlem

Nguni – budete-li chtít ochutnat typické africké dobroty nebo si dopřát nějakou tu lahůdku z grilu, uděláte nejlépe, když vyrazíte do restaurace Nguni. Otevřeno je tu od dopoledne až do večera, takže si tu můžete dát oběd i večeři, posedět můžete uvnitř i venku a kromě jídla si jistě vyberete i ze široké nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů. Lidé si díky atmosféře tento podnik vybírají hlavně ke zvláštním příležitostem, romantickým nebo obchodním schůzkám, což svědčí o dobré úrovni restaurace.

Bramon Wine Estate – klasická restaurace, jakou známe z evropských zemí, vám nabídne nejen dobré jídlo a pití, ale také příjemné posezení uvnitř i venku. A co víc – přímo u vinice! Na víno se tu specializují, tak nezapomeňte ochutnat.

Fat Fish – když vás přepadne touha ochutnat mořské plody na zdejší způsob, zamiřte do podniku Fat Fish, kde vám je naservírují. A kromě toho ještě středomořské speciality, polévky a suši. Je tu velmi příjemně, podnik nabízí i pěkný výhled a jsou tu dobře připraveni i na děti.

Když chci za nočním životem

Flashbacks Bar – na dobrý drink, nějaké to občerstvení a za klasickou večerní zábavou se vydejte do Flashbacks Bar, kde je stále dobrá hudba, dobrá obsluha a dobrá nálada. Večer tu můžete načít, ale taky pořádně završit!

Zanzibar – diskotéka i skvělé akce pořádané v tomto klubu rozhodně stojí za to. Nezřídka se tu dělají i akce ve stylu „1+1 zdarma“. Lidé sem chodí hlavně za nekonečně dlouhým tancováním. O zábavu tu není nouze.

V Plettenberg Bay se nachází ještě spousta menších barů a hospůdek, v nichž je příjemné pobýt, dát si dobré pití a pobavit se.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie