Dovolená v Kapském městě

Druhé největší město Jihoafrické republiky právem patří k těm nejnavštěvovanějším v zemi. Turisti obdivují nejen jeho centrum a architekturu, ale také okolní přírodu. Ke Stolové hoře nebo k mysu Dobré naděje je to odsud takřka „co by kamenem dohodil“ a k moři jakbysmet. Pokud se do JAR chystáte na dovolenou, „mateřské město“, jak se Kapskému městu přezdívá, byste neměli vynechat, ať už si chcete užít relax na pláži, výlety přírodou nebo zkrátka obojí.

Základní informace

Rozloha: 2499 km2

Počet obyvatel: 3 740 025

Provincie: Západní Kapsko

Nadmořská výška: 0 m n. m.

Nejlepší pláže

Clifton Beaches – zřejmě nejoblíbenější je mezi místními i turisty několik nádherných písečných úseků na pobřeží. Pláže bývají perfektně upravené, všude je spousta možností občerstvení, voda je úžasně čistá a nezapomenutelně pohodový den si tu užijí jak dospělí, tak děti. Pláže se nachází na předměstí Kapského města zvaném Clifton, které je mimochodem oblíbenou a velice lukrativní rezidenční čtvrtí.

Bloubergstrand Beach – chcete se koupat v krásně čisté vodě, relaxovat na pláži a při tom si užívat pohled na Stolovou horu, která se nachází jen kousek od vás? Na této pláži budou vaše touhy vyslyšeny! Vřele také doporučujeme procházky. Při této scenérii ujdete kus světa a ani vám to nepřijde. Tak krásně tu je.

Bronzový slon v Kapském městě v přístavišti

Fish Hoek Beach – a do třetice všeho dobrého je tu Fish Hoek Beach. Samotné městečko Fish Hoek je oblíbenou lokalitou všech, kteří nechtějí bydlet v centru Kapského města, ale potřebují k němu mít blízko, někteří obyvatelé země se sem stěhují užívat si důchodu a zaslouženého odpočinku a pochopitelně sem rádi zamíří místní na jeden den i na delší dobu. Proč by měli být turisté z ciziny výjimkou, když zdejší lidé vědí, co je dobré?

Co dělat v Kapském městě

Kapské město nabízí celou plejádu aktivit. Poznat tu můžete architekturu, kulturu zdejších obyvatel, zasportovat si, jen tak se procházet po městě nebo odpočívat na některé z pláží. Svou oblíbenou činnost si tu najde každý, od malých dětí až po seniory.

Když chci za nákupy

Canal Walk Shopping Centre – klasické nákupní centrum, kde seženete naprosto vše od svačinky přes módní doplňky až po elektroniku, to je Canal Walk Shopping Centre vybudované přímo u říčního toku. Rozhodně si ho však nepředstavujte jako minimalistickou a nepřívětivou moderní budovu. Jeho interiér je naprosto skvostný. Jakmile sem vstoupíte, neuvěříte, že může seskupení obchodů působit moderně a zároveň místy tak vznešeně. A co víc? Čeká vás tu na 400 obchodů!

Panorama Kapského města a Stolové hory

Cape Quarter Mall – poněkud komornější je obchodní centrum Cape Quarter Mall, které vás spíš uvede do zdejší typické atmosféry. Neznamená to však, že byste zde nesehnali to, po čem právě toužíte. Výběr obchodů je tu velký a pestrý.

Greenmarket Square – pokud vás lákají spíš tradiční trhy než velké obchodní domy, zamiřte na Greenmarket Square, kde rozhodně vyberete suvenýr sami sobě nebo svým nejbližším. Korálků, šátků, sošek nebo masek je tu vážně nepřeberné množství!

Když chci za zábavou

The Cape Wheel – na tohle obří kolo prostě musíte. Otočí se s vámi třikrát a vy si během své jízdy vychutnáte pohled na město. Kolo je navíc v provozu od dopoledne do pozdních večerních hodin, takže se můžete kochat za světla i za tmy, kdy je město osvětlené. Nezapomenutelný zážitek!

Bugz Family Playpark – jestli se do Kapského města chystáte s dětmi, neváhejte a věnujte několik hodin tomuto zábavnímu parku, kde se vaše ratolesti pořádně vydovádí na nejrůznějších atrakcích. Co takhle nechat je ozdobit si vlastní muffin?

Stolová hora – to, co rozhodně musíte při návštěvě Kapského města absolvovat, je výlet na asi kilometr vysokou Stolovou horu. Ať už se sem dopravíte lanovkou nebo pěšky, užijete si parádní výhled po okolí a genius loci hory s plochým vrcholem vás úplně pohltí.

Když chci za kulturou

Jihoafrické židovské muzeum – nevěříte, že by mohlo být v Jižní Africe židovské muzeum? Je a rozhodně stojí za vaši pozornost, pokud máte k židovství jen trochu vztah nebo dostatečnou dávku zvědavosti. Dozvíte se zde zejména o významných židech, kteří se zasadili o rozvoj či zlepšení života v Jihoafrické republice.

 The African Dance Theatre – užijte si show, která jasně vypovídá o jihoafrické kultuře a nátuře zdejších obyvatel. Tanečníci a muzikanti vás pobaví a dost možná i okouzlí.

Stolová hora zahalená mlžným oparem v Kapském městě

Robben Island – pokud rádi spojujete kulturu s historií, vydejte se na Robben Island, místo, které hodně znamená pro obyvatele Kapského města i celé Jihoafrické republiky. Ostrůvek se rozkládá jen na 5 km2, ale má silnou atmosféru. Sloužil jako lokalita pro umístění malomocných, duševně nemocných lidí či trestanců a během apartheidu zde byl vězněn sám Nelson Mandela, bojovník proti zmíněnému režimu.

Když chci za jídlem

Mzansi – zřejmě tou nejoblíbenější restaurací, která se specializuje na africké dobroty, je Mzansi. Zdejší speciality, ale také vegetariánská jídla vám zde naservíruje velmi milá obsluha, zajít si sem můžete na oběd i na večeři a jsou tu dobře připraveni i na návštěvu rodin s dětmi.

NV-80 – dali byste si raději steak a měli jistotu, že se dobře najíte? Pokud vám nevoní experimentování v kuchyni, zajděte se občerstvit do podniku NV-80, kde dostanete pořádný kus masa, grilované dobroty, klasické evropské pokrmy a také bezlepkovou stravu. Kromě jídla tu mají i pořádný výběr pití, takže tu můžete strávit příjemný večer.

The Pot Luck Club – chcete zkusit něco luxusnějšího? Pak vyrazte do restaurace The Pot Luck Club, kde vám naservírují mezinárodní pochoutky dokonale kreativním způsobem! V nabídce je i pestrá škála alkoholických a nealkoholických nápojů, bonusem je příjemná atmosféra.

Když chci za nočním životem

Bascule Whisky, Wine & Coctail Bar – chcete strávit večer v příjemném podniku, nechat se obsluhovat, popíjet lahodný drink a hodit všechny starosti za hlavu? Tento podnik je pro to ideální! Navíc skýtá nádherný výhled, takže pobýt (a popít) tu je fantastický zážitek!

Era Club – za moderní taneční hudbou se vydejte do tohoto klubu. Je ideální pro završení večera či noci a rozhodně se tu nebudete nudit. Stačí se jen zaposlouchat a dát se do pohybu!

The Mahogany Room Jazz Club – tento podnik nadchne všechny milovníky jazzu, a to nejen hudbou, která se v něm hraje, ale i báječnou atmosférou. Objednejte si svůj oblíbený drink a užijte si večer za doprovodu živého jazzu!

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie