Dovolená v JAR

Dovolená v jednom z nejvyspělejších afrických států je úžasnou volbou pro všechny, kteří mají rádi rozmanitost. Každý, kdo se chce podívat na poušť Kalahari, do Dračích hor dosahující výšky i 3 500 m, do krásných měst i do národních parků, v nichž se uskutečňují blízká setkání s divoce žijícími zvířaty, bude z Jihoafrické republiky nadšený. Než se sem vydáte, zjistěte si další informace o zemi a ideální čas, kdy ji navštívit.

Co dělat v JAR?

Jihoafrická republika je plná míst, na kterých si můžete užít nezapomenutelné chvíle. Za čím sem turisté nejraději a nejčastěji jezdí?

  • Národní parky – na území JAR se nachází 13 národních parků. Tím nejznámějším je Krugerův národní park, kam se lidé často jezdí kochat pohledem na zvířata v jejich přirozeném prostředí. Další perlou je NP Kalahari-Gemsbok na hranicích JAR a Botswany – na území JAR leží jen jeho čtvrtina, ale i tak zde můžete vidět třeba lvy, levharty, hyeny nebo antilopy a další úchvatná zvířata.
  • Prohlídky měst – JAR je jednou z nejvyspělejších afrických zemí, což se projevuje i na vzhledu větších měst. Všichni, kteří sem míří, by měli rozhodně absolvovat prohlídku Pretorie, Kapského města, Durbanu nebo Johannesburgu.
  • Relax na plážích – také toho si v JAR užijete dosyta, když si na něj uděláte čas. Řada zdejších pláží patří k těm nejkrásnějším na světě. Jde například o některé pláže v Kapském městě, Port Elizabeth a na dalších místech.
  • Výlety do přírody – i ty jsou v této zemi oblíbenou aktivitou. Termální prameny nebo skvostné hory s božskými scenériemi jsou jen troškou z toho, co JAR nabízí.

Kam jet?

Durban

Durban patří k největším městům v JAR a turistům toho nabízí spoustu. Objevte místo, kde svítí slunce 230 dní v roce, zimu od léta skoro nerozeznáte a zdejší dlouhé pláže se Zlatou mílí v čele vás nenechají na pochybách – vybrali jste si správně. Oblíbené prázdninové letovisko s rušným nočním životem vás nadchne i jedinečnou architekturou, jež vznikla smísením zdejších a koloniálních vlivů. Uniknout by vám neměla oblíbená krokodýlí farma nebo národní parky v okolí města.

Kapské město

Kapské město je významné nejen proto, že zde sídlí jihoafrický parlament a že je druhé největší v zemi, ale také proto, že v jeho blízkosti stojí známá Stolová hora či mys Dobré naděje. To z něj činí jedno z nejpopulárnějších měst světa. Město oplývá i pestrou historií, bylo například první evropskou osadou na území JAR. V samotném městě je spousta krásných míst, například Greenmarket Square nebo pěší ulice Government Avenue.

Plettenberg Bay

Záliv Plettenberg a stejnojmenné město jsou dalším významným lákadlem Jihoafrické republiky. Původní název „Bahia Formosa“, tedy Krásná zátoka, naprosto vystihuje podobu a atmosféru místa. Relaxace na nádherných plážích, vodní sporty, cyklistika, golf nebo túry, to je jen malý příklad toho, čím se zde můžete bavit. K tomu všemu připočteme ještě kulturní a hudební akce a zeptáme se – představujete si ideální destinaci pro svou dovolenou jinak?

Wilderness

Wilderness je pobřežní město na jihu JAR a jeho bezprostřední okolí je známé především díky dlouhé pláži s bílým pískem a s krásnými lagunami. Kromě toho se blízko města nachází stejnojmenný národní park s překrásnou přírodou, úchvatnými scenériemi a bohatou faunou i flórou. Prozkoumat ho můžete pěšky nebo třeba na kajaku.

Doporučené zájezdy

Mohlo by se vám líbit

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie