Počasí v Thajsku

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Zájezdy Thajsko

Velký okruh severním Thajskem

Velký okruh severním Thajskem

03. 11. - 17. 11. 2018

51 990,-
Bangkok - Pattaya (Thajsko)

Bangkok - Pattaya (Thajsko)

26. 05. - 04. 06. 2018

31 990,-

Jak vypadá v této zemi podnebí a počasí? Thajsko patří do tropického podnebného pásu, teploty se po celý rok pohybují velmi vysoko, většinou okolo 30°C, v noci se ale v některých fázích roku může ochladit i na hodnoty poblíž 10°C. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, teploty v těchto měsících dosahují v průměru 35 - 36 °C. Thajské počasí v červnu začíná ovlivňovat jihozápadní monzun, především východní část země a západní pobřeží. Jihozápadní monzun přináší sezonu dešťů, vzduch se díky nim výrazně zvlhčuje. Není třeba se obávat vyrazit do Thajska ani v této době. Deště jsou poměrně krátké a prší většinou v noci.

Počasí Leden

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Leden 32°C 20°C 26°C 9mm

Severní Thajsko v lednu přímo vybízí k treku po této okouzlující krajině plné chrámů. Stává se, že celý leden v oblasti vůbec neprší. Teploty často překračují dvacet stupňů, večer a v noci bývá o deset stupňů méně, takže teplé oblečení v batohu určitě nebude zbytečně zabírat místo. V Bangkoku a okolí je situace obdobná jako na severu, teploty se pohybují v relacích nepatrně vyšších.

Jižní Thajsko a ostrovy patřící k Thajsku prožívají na začátku našeho kalendářního roku turisticky nejbouřlivější období, a to především díky skvělému počasí. Na západě prakticky neprší, v oblasti okolo Ko Samui se srážky vyskytnout mohou, ale většinou jen minimálně. Teploty v průměru dosahují na Celsiově stupnici čísla 25, směrem na západ se přibližují 30°C.

Celkově se dá říci, že počasí v Thajsku v lednu je jedno z nejlepších v průběhu celého roku. Ačkoliv je o zájezdy v tomto období velký zájem, můžete využít nabídek last minute zájezdů do Thajska i v lednu.

Počasí únor

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Únor 33°C 23°C 27°C 30mm

Únor tvoří jakýsi „ocas“ thajské vánoční sezóny. Tímto měsícem končí hlavní turistické nájezdy na turistické ráje jihovýchodní Asie. Počasí v Thajsku se v únoru příliš neliší od ledna, takže ho lze k odletu rozhodně doporučit.

Počasí březen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Březen 34°C 24°C 27°C 36mm

V Thajsku startuje období mimosezónních slev. Období horka pomalu začíná, pozvolna se zvedá  i pravděpodobnost výskytu srážek. Stále je však relativně příjemně.  Bangkok a okolí je zatím srážkově stále podprůměrný, ale slunce už pořádně žhne a teploty atakují celoroční maxima. Ani na severu nemají teploty vzduchu potíže překonat Kristovu třiatřicítku. Farmáři v tomto období vypalují strniště na polích, takže v některých oblastech se kvůli kouři hůře dýchá a špatně fotí.

Jižní Thajsko a thajské ostrovy okolo Malajského poloostrova se v březnu mohou pochlubit ideálními průměrnými teplotami pro plážové radovánky: 25 – 30°C. Vyšplhat se ale mohou i výše. Deště se mohou vyskytnout na západní straně u Andamanského moře. Pláže jsou oproti skončené sezoně výrazně méně obsazené, což v úhrnu s ostatními fakty pasuje březen na jeden z nejpříhodnějších měsíců pro trávení dovolené v Thajsku u mořských pláží!

Počasí duben

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Duben 35°C 26°C 28°C 82mm

Jih Thajska má stále potenciál prožít celý týden bez deště. Veškerý servis je stále dostupný, turistů je na plážích stále dost, přesto je oproti situaci na přelomu roku klid a žádné fronty nikde nečekejte. Teploty se drží v relacích podobných předchozímu měsíci.

Tradiční svátek Songkran nejvíce prožívá právě sever Thajska. Počasí je v tuto dobu velmi teplé. Počasí v Bangkoku a okolí v dubnu se dá komentovat velmi podobně, hladina rtuti se dostane i na 38 stupňů, srážky podprůměrné.

Počasí květen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Květen 34°C 25°C 28°C 165mm

Květen pro Thajsko představuje z ekonomického hlediska velmi výhodný čas pro návštěvu, protože slevy přímo bují. Co se týká počasí, lze říci, že méně deštivo než v jižních oblastech je na ostrovech blíže Bangkoku. Na severu prší prakticky denně, čímž se vyčistí vzduch znečistěný vypalováním polí a v oblasti je příjemně dýchatelno.

Počasí červen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červen 33°C 25°C 28°C 153mm

Červen pro počasí v Thajsku znamená dočasné uklidnění, teploty se lehce zmírní a prší výrazně méně. Všechno se po suchém období začíná zelenat, příroda ukazuje to nejlepší, čím se může chlubit. V Bangoku a okolí je stále velké horko, nicméně úhrn srážek klesá a dosahuje poloviny květnových hodnot. Počasí na severu Thajska se v červnu také umoudřuje a je „dobré pro fotky a špatné pro pijavice“, vlhkost se totiž výrazně snižuje, nicméně květnové přívaly mají na svědomí hustou krásnou džungli s pestrým životem. Paměťové karty se stávají důležitějšími než pláštěnky.

Také na jihu Thajska dochází ke zlepšení podmínek, a to především v zálivu na východě, například na Ko Samui, Ko Phangan nebo Ko Tao. I zde se srážkové úhrny propadají na přibližně polovinu hodnot předchozího měsíce. Kdo chce využít těchto okolností, může si vybrat z naší nabídky pobytových zájezdů a vydat se do Thajska k moři.

Počasí červenec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červenec 32°C 25°C 28°C 168mm

Počasí v Bangkoku a okolí a stejně tak na severu Thajska tvoří zajímavou krajinu plnou zeleně a barevných květů, v červenci navíc nabývají na síle také vodopády, ty kaskádovité s mnohdy i desítkami pater jsou během léta velmi fotogenické. Pro národní parky přináší počasí v červenci jedno ze zlatých období.

Na jihu Thajska pokračuje období, kdy je nejlepší navštívit ostrovy na východním pobřeží, především pás od Ko Tao po Ko Samui. Tam probíhá klimaticky jedno z nejpříjemnějších období v roce.

Počasí srpen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Srpen 32°C 24°C 28°C 183mm

Od teplotních vrcholů v březnu a dubnu, kdy se na většině thajského území dá naměřit hodně přes 30°C, pokračuje setrvalý pokles, přes den ale ani v srpnu výrazně méně než 25 nečekejte. Thajská zima je stále velmi teplá a na plážích, pokud je sucho, se lze pěkně opálit. Nejpříhodnější počasí v srpnu v Thajsku můžete stále čekat okolo Ko Samui a na většině ostrovů Thajského zálivu. Využijte nabídky našich zájezdů a přesvědčte se o tom!

Počasí září

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Září 32°C 24°C 28°C 310mm

V Thajsku pokračuje období přívětivé pro návštěvy národních parků a přírodních památek v tom centrálním a severním, úhrny srážek začínají klesat, teploty pokračují ve snižování průměrných hodnot. Na jihu Thajska, konkrétně na jihovýchodním pobřeží a na ostrůvcích v zálivu ještě stále trvá ideální počasí. V okolí Bangkoku a v centrálním Thajsku se vyplatí navštívit některý z národních parků, jejich vodopády jsou v tomto období velmi bohaté, a ve vodě pod nimi se můžete klidně vykoupat – její teplota v tomto měsíci dosahuje hodnot nadprůměrných i na thajské poměry.

Počasí říjen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Říjen 31°C 24°C 27°C 239mm

Období sucha v severním Thajsku a v Bangkoku a okolí začíná, příroda si stále udržuje zářijový půvab, takže pozvolna přichází zlatá doba pro cestu do těchto oblastí. Úbytek srážek je výrazný.

Počasí listopad

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Listopad 31°C 23°C 27°C 55mm

Kdo má dovolenou v tomto měsíci, měl by uvažovat, že se vydá na některý z okruhů severním Thajskem. O srážkách se skoro ani nedá hovořit, ubíjející vedra jsou ta tam, denní teploty začínají dvojkou. V noci ale může být v počasí v severním Thajsku dost chladné.

Počasí na jihu Thajska se v listopadu vyznačuje teplotami nepřesahujícími 30°C, nejlépe v oblasti je na západě v Andamanském moři, slušné podmínky může na podzim poskytnout například letovisko Krabi.

Počasí prosinec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Prosinec 31°C 20°C 27°C 8mm

Počasí na severu Thajska je nezvykle chladné, na trek se vyplatí vyrazit v oblečení s dlouhým rukávem. V tomto klimatu se dobře chodí po památkách, také nijak zvlášť neprší. I v západní části jižního Thajska o sobě dává déšť vědět jen tak aby se neřeklo. Vyrazit v tuto dobu třeba na ostrov Phi Phi je rozhodně hodné doporučení.

Bangkoku a okolí je v prosinci vymetená modrá obloha bez mraků, teploty příjemné. Strávit vánoční svátky nebo začátek nového roku v Thajsku se proto stalo velkým hitem. Reflektuje na to i naše nabídka. Podívejte se do ní, vyberte si vhodný zájezd a zažijte oslavy přelomu roku v tropickém podnebném pásu!


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Thajsko.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2018 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Od divokého Pacifiku do Rockies

04. 07. - 17. 07.

Od divokého Pacifiku do Rockies

84 990,-

91 990,- Kč

Atraktivní cesta zahrnující návštěvu národních parků Skalistých hor a...

Velký okruh Kubou

28. 10. - 08. 11.

Velký okruh Kubou

69 990,-

76 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Americký západ - zlatý okruh

14. 06. - 29. 06.

Americký západ - zlatý okruh

71 990,-

77 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal, úchvatný Yosemite či třpytivá...

Města a příroda západu USA

16. 08. - 27. 08.

Města a příroda západu USA

62 990,-

65 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Nejlepší z Jižní Afriky

02. 08. - 11. 08.

Nejlepší z Jižní Afriky

68 990,-

74 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Napříč Jižní Afrikou

11. 07. - 26. 07.

Napříč Jižní Afrikou

80 990,-

89 990,- Kč

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla...

Národní parky západní Kanady

09. 09. - 19. 09.

Národní parky západní Kanady

68 990,-

73 990,- Kč

Program nás zavede do Vancouveru a dále do překrásných oblastí Skalistých hor...

Malý okruh Čínou

30. 06. - 08. 07.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Nejlepší z Kanady

02. 09. - 19. 09.

Nejlepší z Kanady

107 990,-

114 990,- Kč

Průřez kanadskou civilizací zahrnující návštěvu měst s odkazem francouzské...

Metropole východu Kanady

02. 09. - 10. 09.

Metropole východu Kanady

52 990,-

56 990,- Kč

Putování východní Kanadou zahrnující návštěvu měst na řece Svatého...

Města východu USA a Kanady

02. 09. - 16. 09.

Města východu USA a Kanady

63 990,-

68 990,- Kč

Zájezd kombinuje půvab a neopakovatelnou atmosféru východních měst USA a Kanady...

Velký okruh Brazílií

02. 07. - 17. 07.

Velký okruh Brazílií

106 990,-

113 990,- Kč

Příroda, památky, původní kultury a současnost jedné z nejatraktivnějších...

Města a příroda východu USA

01. 09. - 10. 09.

Města a příroda východu USA

49 990,-

53 990,- Kč

Velmi populární trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu...

To nejlepší z Kuby

16. 06. - 27. 06.

To nejlepší z Kuby

62 990,-

69 990,- Kč

Koloniální architektura Havany a Trinidadu a přírodní krásy oblasti Viňales i...

To nejlepší z USA

01. 09. - 20. 09.

To nejlepší z USA

92 990,-

99 990,- Kč

Unikátní program ESO travel, který spojuje turistické šlágry východu USA,...

Vzhůru do Yellowstonu

01. 08. - 18. 08.

Vzhůru do Yellowstonu

80 990,-

86 990,- Kč

Deštné pralesy, divoký Pacifik, majestátní vulkány, horská jezera. A...

Copyright © 1994 - 2018 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Thajsko » Počasí v Thajsku