Počasí v Thajsku

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Zájezdy Thajsko

Velký okruh severním Thajskem

Velký okruh severním Thajskem

06. 07. - 22. 07. 2018

54 890,-
Bangkok - Pattaya (Thajsko)

Bangkok - Pattaya (Thajsko)

22. 03. - 07. 04. 2018

36 990,-

Jak vypadá v této zemi podnebí a počasí? Thajsko patří do tropického podnebného pásu, teploty se po celý rok pohybují velmi vysoko, většinou okolo 30°C, v noci se ale v některých fázích roku může ochladit i na hodnoty poblíž 10°C. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, teploty v těchto měsících dosahují v průměru 35 - 36 °C. Thajské počasí v červnu začíná ovlivňovat jihozápadní monzun, především východní část země a západní pobřeží. Jihozápadní monzun přináší sezonu dešťů, vzduch se díky nim výrazně zvlhčuje. Není třeba se obávat vyrazit do Thajska ani v této době. Deště jsou poměrně krátké a prší většinou v noci.

Počasí Leden

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Leden 32°C 20°C 26°C 9mm

Severní Thajsko v lednu přímo vybízí k treku po této okouzlující krajině plné chrámů. Stává se, že celý leden v oblasti vůbec neprší. Teploty často překračují dvacet stupňů, večer a v noci bývá o deset stupňů méně, takže teplé oblečení v batohu určitě nebude zbytečně zabírat místo. V Bangkoku a okolí je situace obdobná jako na severu, teploty se pohybují v relacích nepatrně vyšších.

Jižní Thajsko a ostrovy patřící k Thajsku prožívají na začátku našeho kalendářního roku turisticky nejbouřlivější období, a to především díky skvělému počasí. Na západě prakticky neprší, v oblasti okolo Ko Samui se srážky vyskytnout mohou, ale většinou jen minimálně. Teploty v průměru dosahují na Celsiově stupnici čísla 25, směrem na západ se přibližují 30°C.

Celkově se dá říci, že počasí v Thajsku v lednu je jedno z nejlepších v průběhu celého roku. Ačkoliv je o zájezdy v tomto období velký zájem, můžete využít nabídek last minute zájezdů do Thajska i v lednu.

Počasí únor

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Únor 33°C 23°C 27°C 30mm

Únor tvoří jakýsi „ocas“ thajské vánoční sezóny. Tímto měsícem končí hlavní turistické nájezdy na turistické ráje jihovýchodní Asie. Počasí v Thajsku se v únoru příliš neliší od ledna, takže ho lze k odletu rozhodně doporučit.

Počasí březen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Březen 34°C 24°C 27°C 36mm

V Thajsku startuje období mimosezónních slev. Období horka pomalu začíná, pozvolna se zvedá  i pravděpodobnost výskytu srážek. Stále je však relativně příjemně.  Bangkok a okolí je zatím srážkově stále podprůměrný, ale slunce už pořádně žhne a teploty atakují celoroční maxima. Ani na severu nemají teploty vzduchu potíže překonat Kristovu třiatřicítku. Farmáři v tomto období vypalují strniště na polích, takže v některých oblastech se kvůli kouři hůře dýchá a špatně fotí.

Jižní Thajsko a thajské ostrovy okolo Malajského poloostrova se v březnu mohou pochlubit ideálními průměrnými teplotami pro plážové radovánky: 25 – 30°C. Vyšplhat se ale mohou i výše. Deště se mohou vyskytnout na západní straně u Andamanského moře. Pláže jsou oproti skončené sezoně výrazně méně obsazené, což v úhrnu s ostatními fakty pasuje březen na jeden z nejpříhodnějších měsíců pro trávení dovolené v Thajsku u mořských pláží!

Počasí duben

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Duben 35°C 26°C 28°C 82mm

Jih Thajska má stále potenciál prožít celý týden bez deště. Veškerý servis je stále dostupný, turistů je na plážích stále dost, přesto je oproti situaci na přelomu roku klid a žádné fronty nikde nečekejte. Teploty se drží v relacích podobných předchozímu měsíci.

Tradiční svátek Songkran nejvíce prožívá právě sever Thajska. Počasí je v tuto dobu velmi teplé. Počasí v Bangkoku a okolí v dubnu se dá komentovat velmi podobně, hladina rtuti se dostane i na 38 stupňů, srážky podprůměrné.

Počasí květen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Květen 34°C 25°C 28°C 165mm

Květen pro Thajsko představuje z ekonomického hlediska velmi výhodný čas pro návštěvu, protože slevy přímo bují. Co se týká počasí, lze říci, že méně deštivo než v jižních oblastech je na ostrovech blíže Bangkoku. Na severu prší prakticky denně, čímž se vyčistí vzduch znečistěný vypalováním polí a v oblasti je příjemně dýchatelno.

Počasí červen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červen 33°C 25°C 28°C 153mm

Červen pro počasí v Thajsku znamená dočasné uklidnění, teploty se lehce zmírní a prší výrazně méně. Všechno se po suchém období začíná zelenat, příroda ukazuje to nejlepší, čím se může chlubit. V Bangoku a okolí je stále velké horko, nicméně úhrn srážek klesá a dosahuje poloviny květnových hodnot. Počasí na severu Thajska se v červnu také umoudřuje a je „dobré pro fotky a špatné pro pijavice“, vlhkost se totiž výrazně snižuje, nicméně květnové přívaly mají na svědomí hustou krásnou džungli s pestrým životem. Paměťové karty se stávají důležitějšími než pláštěnky.

Také na jihu Thajska dochází ke zlepšení podmínek, a to především v zálivu na východě, například na Ko Samui, Ko Phangan nebo Ko Tao. I zde se srážkové úhrny propadají na přibližně polovinu hodnot předchozího měsíce. Kdo chce využít těchto okolností, může si vybrat z naší nabídky pobytových zájezdů a vydat se do Thajska k moři.

Počasí červenec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červenec 32°C 25°C 28°C 168mm

Počasí v Bangkoku a okolí a stejně tak na severu Thajska tvoří zajímavou krajinu plnou zeleně a barevných květů, v červenci navíc nabývají na síle také vodopády, ty kaskádovité s mnohdy i desítkami pater jsou během léta velmi fotogenické. Pro národní parky přináší počasí v červenci jedno ze zlatých období.

Na jihu Thajska pokračuje období, kdy je nejlepší navštívit ostrovy na východním pobřeží, především pás od Ko Tao po Ko Samui. Tam probíhá klimaticky jedno z nejpříjemnějších období v roce.

Počasí srpen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Srpen 32°C 24°C 28°C 183mm

Od teplotních vrcholů v březnu a dubnu, kdy se na většině thajského území dá naměřit hodně přes 30°C, pokračuje setrvalý pokles, přes den ale ani v srpnu výrazně méně než 25 nečekejte. Thajská zima je stále velmi teplá a na plážích, pokud je sucho, se lze pěkně opálit. Nejpříhodnější počasí v srpnu v Thajsku můžete stále čekat okolo Ko Samui a na většině ostrovů Thajského zálivu. Využijte nabídky našich zájezdů a přesvědčte se o tom!

Počasí září

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Září 32°C 24°C 28°C 310mm

V Thajsku pokračuje období přívětivé pro návštěvy národních parků a přírodních památek v tom centrálním a severním, úhrny srážek začínají klesat, teploty pokračují ve snižování průměrných hodnot. Na jihu Thajska, konkrétně na jihovýchodním pobřeží a na ostrůvcích v zálivu ještě stále trvá ideální počasí. V okolí Bangkoku a v centrálním Thajsku se vyplatí navštívit některý z národních parků, jejich vodopády jsou v tomto období velmi bohaté, a ve vodě pod nimi se můžete klidně vykoupat – její teplota v tomto měsíci dosahuje hodnot nadprůměrných i na thajské poměry.

Počasí říjen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Říjen 31°C 24°C 27°C 239mm

Období sucha v severním Thajsku a v Bangkoku a okolí začíná, příroda si stále udržuje zářijový půvab, takže pozvolna přichází zlatá doba pro cestu do těchto oblastí. Úbytek srážek je výrazný.

Počasí listopad

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Listopad 31°C 23°C 27°C 55mm

Kdo má dovolenou v tomto měsíci, měl by uvažovat, že se vydá na některý z okruhů severním Thajskem. O srážkách se skoro ani nedá hovořit, ubíjející vedra jsou ta tam, denní teploty začínají dvojkou. V noci ale může být v počasí v severním Thajsku dost chladné.

Počasí na jihu Thajska se v listopadu vyznačuje teplotami nepřesahujícími 30°C, nejlépe v oblasti je na západě v Andamanském moři, slušné podmínky může na podzim poskytnout například letovisko Krabi.

Počasí prosinec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Prosinec 31°C 20°C 27°C 8mm

Počasí na severu Thajska je nezvykle chladné, na trek se vyplatí vyrazit v oblečení s dlouhým rukávem. V tomto klimatu se dobře chodí po památkách, také nijak zvlášť neprší. I v západní části jižního Thajska o sobě dává déšť vědět jen tak aby se neřeklo. Vyrazit v tuto dobu třeba na ostrov Phi Phi je rozhodně hodné doporučení.

Bangkoku a okolí je v prosinci vymetená modrá obloha bez mraků, teploty příjemné. Strávit vánoční svátky nebo začátek nového roku v Thajsku se proto stalo velkým hitem. Reflektuje na to i naše nabídka. Podívejte se do ní, vyberte si vhodný zájezd a zažijte oslavy přelomu roku v tropickém podnebném pásu!


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Thajsko.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

13. 03. - 25. 03.

Argentina - Uruguay - Brazílie - Paraguay

99 990,- Kč

Ucelená kombinace tří zemí, poznáte život na pampě, vodopády Iguacu, uvidíte...

Okruh Vietnamem a Kambodžou

18. 03. - 29. 03.

Okruh Vietnamem a Kambodžou

58 890,-

61 990,- Kč

Ve Vietnamu se Mekong přezdívá na řeku Devíti draků, v Kambodži se jí říká...

Perly centrální Kuby džípem

19. 01. - 31. 01.

Perly centrální Kuby džípem

83 990,- Kč

Navštívíte kubánské národní parky v terénním autě, které budte sami řídit.

Vietnamem od severu k jihu

30. 03. - 14. 04.

Vietnamem od severu k jihu

71 990,- Kč

Cesta zemí s pohádkovými přírodními scenériemi a kulturním dědictvím, které...

Mexiko to nejlepší z Yucatánu

08. 04. - 19. 04.

Mexiko to nejlepší z Yucatánu

63 990,-

68 990,- Kč

Program vhodný pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Zambie – Malawi

23. 11. - 10. 12.

Zambie – Malawi

142 990,- Kč

Nenápadný kout subsaharské Afriky láká spoustou autentických zážitků mimo...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

15. 02. - 03. 03.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

59 790,-

62 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

Velký okruh Kubou

19. 01. - 31. 01.

Velký okruh Kubou

73 990,-

79 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

To nejlepší z Kuby

12. 02. - 23. 02.

To nejlepší z Kuby

59 990,-

65 990,- Kč

Koloniální architektura Havany a Trinidadu a přírodní krásy oblasti Viňales i...

Okruh Dominikánskou republikou

17. 02. - 28. 02.

Okruh Dominikánskou republikou

89 990,- Kč

Vyzkoušejte jedinečnou kombinaci fantastického koupání a poznávání s...

Velký okruh Jižním Thajskem

01. 03. - 17. 03.

Velký okruh Jižním Thajskem

61 690,-

64 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

Plavba z Moskvy do Petrohradu

10. 07. - 21. 07.

Plavba z Moskvy do Petrohradu

55 790,-

59 990,- Kč

Průřez životem “matičky Rusi” umožňuje poznat lodní cestou některé z...

Nejlepší z Jižní Afriky

16. 02. - 25. 02.

Nejlepší z Jižní Afriky

65 990,-

71 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Vietnam - Laos - Kambodža

04. 03. - 21. 03.

Vietnam - Laos - Kambodža

92 990,-

99 990,- Kč

Ideální okruh pro milovníky poznání a historie Vás zavede do Indočíny, kde...

Napříč Jižní Afrikou

11. 01. - 26. 01.

Napříč Jižní Afrikou

78 990,-

86 990,- Kč

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Thajsko » Počasí v Thajsku