Indie - důležité info před cestou

Indie nabízí všem turistům širokou škálu zážitků. Pestrá kultura, bohatá historie a filozofie, ohromující náboženské a historické památky, které poukazují na vývoj jedné z kolébek civilizace, to jsou hlavní důvody, proč navštívit Indii. Každý si najde ten svůj. Podívejte se na praktické informace o zemi, které se vám budou hodit.

POČASÍ V INDII (Dillí)
Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu: den °C 17 23 29 35 39 37 36 34 34 32 28 22
Průměrné měsíční srážky (mm) 22 21 18 10 19 66 200 198 123 18 6 12

Co dělat v Indii

V Indii najde vyžití snad opravdu každý. Den za dnem tu turisté mohou objevovat místy až pohádkovou krajinu, milovníci historie a náboženství si jistě užijí každou návštěvu chrámu, paláce či pevnosti, kterých je v Indii požehnaně. Na pobřeží riviéry Goa si můžete užít pořádný adrenalin během vodních sportů a ve městech či vesnicích se seznámíte s každodenním životem místních obyvatel.

Vstupní formality

Občané České a Slovenské republiky potřebují ke vstupu na území Indie platné vízum, které lze zařídit v Praze prostřednictvím CK za poplatek 1 800 Kč. Je nutné pro tento účel dodat dvě fotografie pasového formátu a originál pasu, který musí platit ještě minimálně šest měsíců po předpokládaném návratu z Indie. Vyřízení víza trvá 7-14 dní.

Očkování a zdraví v Indii

Pobyt v Indii nevyžaduje očkování, my však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu.

Časový posun

Časový posun je +4,5 hodiny oproti SEČ.

Měna

Místní měnou je indická rupie (INR), 1 USD = 65 INR. Většina hotelů má vlastní směnárnu, v níž jsou nabízeny oficiální kurzy ke všem volně směnitelným měnám. Hotely též přijímají platební karty (VISA, MASTER). Bankomaty fungují velmi omezeně, je proto nutné vzít si s sebou hotovost.

Kam jet

Indie je ohromná, je označována za Indický subkontinent. Její rozloha dosahuje 3 287 000 km2, takže ji nelze procestovat za pár dní celou. Jsou ale místa, na která byste se měli zaměřit – jde například o hlavní město Dillí, města Jaipur s růžovými domečky, Džopur s modrými domečky nebo Ágra, v níž najdete symbol Indie – Tádž Mahal, pevnost Ámbér či řeku Gangu. Nádherný pohled je také na čajová pole Darjeelingu. Zajímavých míst je v Indii nespočet, záleží jen na vás, která zatoužíte vidět.

Nápoje a stravování v Indii

V Indii rozhodně nebudete strádat. Všechna ubytování, která vám zajistíme, jsou minimálně se snídaní, většinou bufetového typu. Většina jídel je v místních stylu, takže ochutnáte i zdejší speciality, v nichž nechybí kari. V restauracích větších hotelů si však pochutnáte i na mezinárodních jídlech, na jaká jsme zvyklí. Doporučujeme pít nápoje v restauracích nebo zvolit balenou vodu, nikoli kohoutkovou.

Elektrické napětí

Napětí je 230-240 V, 50 Hz. Zástrčky jsou blízké evropskému standardu, ale většinou mají tři zdířky. Vyskytuje se zde ale i řada jiných typů, zásuvky často mají rozvorky, do nichž padnou různé rozteče zástrček. V některých indických oblastech jsou poměrně časté výpadky proudu.

Výlety a průvodce

Během charterových letů je přítomen česky hovořící delegát. Fakultativní prohlídka staré Goa, katedrály, vodopádů Dudhsagar.

Pronájem automobilů v Indii

Pronájem automobilu v Indii vůbec nedoporučujeme vzhledem ke zdejší hustotě provozu.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie