Dovolená na Zanzibaru

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Zájezdy Zanzibar

Safari v srdci divočiny

Safari v srdci divočiny

16. 05. - 23. 05. 2018

76 990,-
Zanzibar (individuální pobyt)

Zanzibar (individuální pobyt)

27. 04. - 05. 05. 2018

28 490,-

Zanzibar je jedním z ostrovů, které souhrnně označujeme jako Zanzibar. Leží východně od pobřeží Tanzanie, k níž také spadá. Oblíbenou destinací se Zanzibar stal díky svým nádherným plážím s bílým pískem, pestrým podmořským životem a překrásnou přírodou v nitru ostrova včetně plantáží hřebíčku, muškátového oříšku, skořice nebo pepře. Pobyt u Indického oceánu je naprosto božský a návštěvníkům se odsud odjíždí skutečně těžko.

Hlavní město

Metropolí ostrova, kulturním i ekonomickým centrem je Zanzibar Town (Město Zanzibar). Nachází se na západním pobřeží ostrova a žije v něm něco přes 200 tisíc lidí. Jeho historickému centru se přezdívá „Kamenné město“, ale příznačnější by bylo označení „korálové“. Město bylo totiž údajně postaveno ze schránek korálů.

Kamenné město je spleť úzkých klikatících se uliček s kamennými domy, které zde začaly vznikat ve druhé třetině 19. století. Pozoruhodná je kamenná připomínka se sochami otroků na místě, kde se s nimi v minulosti opravdu obchodovalo. Spatřit zde můžete také zahrady porostlé palmami, krásně vyřezávané dveře u domů a nespočet bizarních úkazů, v nichž se mísí arabský, africký a indický svět a díky nimž je Kamenné město pod ochranou UNESCO.

Samotný ostrov patří pod správu státu Tanzanie, o níž si můžete přečíst na stránce dovolená Tanzanie.

Stará pevnost v Zanzibar Town – nepřehlédnutelná budova ve městě

Další zajímavá města na ostrově

Kizimkazi – tato původně rybářská vesnička bývala hlavním městem ostrova, a to až do 17. století. Už proto byste se o její návštěvu neměli ochudit. V blízkosti vesnice najdete zříceniny mešity Shirazi Dimbani s datem 1107 – pokud je to opravdu rok jejího vzniku, pak ji můžeme považovat za nejstarší mešitu ve východní části Afriky. Z vesnice se vydejte na pozorování delfínů, s nimiž si můžete i zaplavat.

Nejlepší pláže

Kde si nejlépe zasurfovat

Surfing není na Zanzibaru příliš rozšířený. Vyzkoušet ale můžete Zanzibar North Reefs, Bongoyo Island nebo Oyster Bay Beach Break.

Kam nejlépe vyrazit s dětmi

Nungwi - na severu ostrova leží malé městečko Nungwi. Samo o sobě není příliš zajímavé, ale pláž, jež se nachází v jeho bezprostřední blízkosti, vás nadchne. Jakmile na ni vstoupíte, budete mít pocit, že jste došli do ráje. Je skvělá na odpočinek, koupání i všelijaké vodní aktivity, například šnorchlování. Zdržte se i na večer – na pozorování západu slunce z této pláže nikdy nezapomenete.

Kendwa - tuto pláž najdete na severozápadě ostrova, kde se tak krásných pláží, jako je Kendwa, nachází jen hrstka. O to víc je ceněná a vyhledávaná.

Kizimkazi - poblíž vesnice, která byla dlouho hlavním městem ostrova, najdete úžasnou pláž, kterou můžete mít i sami pro sebe nebo se o ni můžete dělit jen s několika málo lidmi, když se vám poštěstí. Milujete-li šnorchlování a potápění, bude se vám tu líbit.

Kiwengwa a Pongwe - na východě Zanzibaru najdete pláže, které jsou pro Zanzibar tak typické. Bílý písek se postupně svažuje a azurová voda oceánu vás naprosto ochromí. Při odlivu je pláž nádherně široká, což je důvod její oblíbenosti. I tady se vám může stát, že ji budete sdílet jen s hrstkou dalších lidí.

Bíle krémové pláže a tropické palmy jsou charakteristickým znamením na Zanzibaru

Co dělat na Zanzibaru

Na Zanzibaru se fantazii meze nekladou. Můžete si užívat sluníčka a vody na bělostných plážích, pobavit se ve městě, pořizovat suvenýry nebo ochutnávat místní dobroty.

Zajímá vás doba letu či průměrné teploty na Zanzibaru? Podívejte se potom blíže sem.

Když chci za nákupy

Memories of Zanzibar – sem rozhodně vyrazte za suvenýry a dárečky z cesty, kterou právě podnikáte. Ať už budete chtít něco v upomínku pro sebe, nebo pro své blízké, tady si rozhodně vyberete. Bubínky, misky a mísy, trička a jiné upomínkové předměty vás úplně pohltí.

Darajani Bazaar – pokud jste se někdy chtěli podívat na tradiční bazar, na Zanzibaru si tento sen můžete splnit. Na tržišti s nezaměnitelnou atmosférou seženete snad všechno, na co si jen vzpomenete.

Když chci za zábavou

Creative Solutions Center – zavítejte do centra, kdy si sami můžete vyzkoušet práci se sklem, tvorbu soch z něj nebo kreslení na papír i na zeď! V Creative Solutions Center k tomu všemu dostanete i pěknou instruktáž.

Cheetah’s Rock – tohle není obyčejná zoologická zahrada. Tady si můžete na zvířata sáhnout a ke všemu mít pocit, že je tím potěšíte. Zvířata v Cheetah’s Rock jsou totiž z různých důvodů zachráněna z divočiny a hýčkána. Užít si je můžete vybrané tři dny v týdnu.

Dive Time Zanzibar – pokud se chcete pod dozorem instruktora naučit potápět, šnorchlovat nebo vyzkoušet scuba diving, nenajdete k tomu lepší místo než Dive Time Zanzibar.

Když chci za kulturou

Palace Museum – zatoužíte-li po zážitku kulturního rázu, vydejte se do Kamenného města třeba do Palace Museum (Beit al-Sahel). Je bohužel docela zchátralé, ale jistě vám poslouží k tomu, abyste si udělali obrázek o životě zdejšího sultána.

The Beautiful Eyes – v Kamenném městě rovněž najdete galerii The Beautiful Eyes. Prostřednictvím fotografií zde vystavených můžete proniknout do života místních. Z některých fotografií budete jistě unešení, od jiných budete možná odcházet s rozpaky.

Když chci za jídlem

Tea House Restaurant – v Kamenném městě stojí místními i cizinci oblíbená restaurace Tea House Restaurant. To, co dělá atmosféru tohoto podniku tak jedinečnou, jsou nízké stolečky a posezení na polštářích přímo na zemi. Ochutnat zde můžete africkou a perskou kuchyni, na své si zde přijdou i vegetariáni. Restaurace je perfektní jak pro romantické příležitosti, tak pro oběd či večeři s celou rodinou.

Mr. Kahawa – tento podnik najdete v městečku Paje na východním pobřeží ostrova, a to přímo na pláži. I tady vás uchvátí skvělá atmosféra, možnost posezení na židlích i na zemi, pod širým nebem, pod palmami i střechou z přírodních materiálů. Hlavním lákadlem je zdravá strava, bezlepkové pokrmy a kavárenské speciality. Podnik je vhodný pro všechny věkové skupiny a příjemné jsou zdejší nízké ceny.

Kirikú Happy Restaurant – v této restauraci v městečku Kendwa vás zase ihned zaujmou pestrobarevné zdi, které mají úžasnou schopnost rozproudit toky myšlenek a konverzaci. I zde je několik druhů sezení, je jen na vás, zda si vyberete klasickou židli nebo posezení na zemi. Ochutnat tu můžete celou škálu pokrmů – africkou, evropskou, středomořskou a italskou kuchyni, mořské plody či vegetariánskou stravu.

Když chci za nočním životem

Dharma Lounge – jedním z nejoblíbenějších klubů na celém Zanzibaru je Dharma Lounge v Kamenném městě. Můžete si tu dát lahodný drink a pak se oddat tanci. Nebo jen tak příjemně relaxovat za poslechu hudby.

Obama Beach Zanzibar – v severní části ostrova můžete za nočním životem vyrazit na Obama Beach. Milá obsluha, dobré drinky a tanec si tu můžete užívat až do ranních hodin.

Gueréza červena – ojedinělý opičí druh, který se pohybuje jen na Zanzibaru

Národní parky

Na Zanzibaru jsou čtyři národní parky a rezervace. Jejich návštěvu doporučujeme. Jde o Kichwele Forest Reserve, Masingini Forest, Jozani Forest a Muyuni Forest.

Jozani Forest – tato přírodní rezervace vám umožní nahlédnout do několika vegetačních pásem a při troše štěstí zde spatříte guerézu červenou, druh opice, která žije jen na Zanzibaru. Kromě nebojácných opic, které se vám dost možná povede i vyfotit, zde můžete spatřit antilopy či kočkodany. Projít se můžete po naučné stezce.

Masingini Forest – zde na vás čekají nejen vzácné druhy zvířat, ale i stromů. Vodu z této rezervace využívá celé staré město v Zanzibaru, už tím je toto místo důležité. Spatřit tu můžete spoustu pramenů.


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Zanzibar.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2018 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Čína - Perly říše středu

18. 05. - 29. 05.

Čína - Perly říše středu

43 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Vietnamem od severu k jihu

23. 11. - 08. 12.

Vietnamem od severu k jihu

67 890,-

72 990,- Kč

Cesta zemí s pohádkovými přírodními scenériemi a kulturním dědictvím, které...

Okruh Vietnamem a Kambodžou

24. 11. - 05. 12.

Okruh Vietnamem a Kambodžou

58 590,-

62 990,- Kč

Ve Vietnamu se Mekong přezdívá na řeku Devíti draků, v Kambodži se jí říká...

Města a příroda východu USA

30. 06. - 09. 07.

Města a příroda východu USA

56 990,-

61 990,- Kč

Velmi populární trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu...

Velký okruh severním Thajskem

03. 11. - 17. 11.

Velký okruh severním Thajskem

51 990,-

55 990,- Kč

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a...

Velký okruh Čínou

13. 05. - 27. 05.

Velký okruh Čínou

72 990,-

82 990,- Kč

Historické památky Xi’anu a Pekingu, přírodní divy Guilinu, moderní tváře...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

10. 11. - 24. 11.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

54 890,-

58 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

To nejlepší z Kuby

12. 10. - 23. 10.

To nejlepší z Kuby

67 990,-

74 990,- Kč

Koloniální architektura Havany a Trinidadu a přírodní krásy oblasti Viňales i...

Americký západ - zlatý okruh

14. 06. - 29. 06.

Americký západ - zlatý okruh

71 990,-

77 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal, úchvatný Yosemite či třpytivá...

Napříč Jižní Afrikou

11. 07. - 26. 07.

Napříč Jižní Afrikou

82 990,-

89 990,- Kč

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla...

Velký okruh Jižním Thajskem

24. 11. - 08. 12.

Velký okruh Jižním Thajskem

55 790,-

59 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

Nejlepší z Jižní Afriky

02. 08. - 11. 08.

Nejlepší z Jižní Afriky

68 990,-

74 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Velký okruh Myanmarem

24. 11. - 10. 12.

Velký okruh Myanmarem

85 590,-

91 990,- Kč

Okruh zemí drahokamů, úchvatných západů slunce nad zlatými pagodami, zemí,...

Velký okruh středním Thajskem

17. 11. - 01. 12.

Velký okruh středním Thajskem

51 990,-

55 990,- Kč

Okruh thajskou historií až k hranicím s Myanmarem s poznáním zapomenutého kouta...

Izrael mezi vinicemi

02. 11. - 09. 11.

Izrael mezi vinicemi

61 390,-

65 990,- Kč

Poznejte Izrael a pronikněte do tajů historie a mystiky se sklenkou lahodného vína...

Města a příroda západu USA

28. 07. - 08. 08.

Města a příroda západu USA

71 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

To nejlepší z USA

30. 06. - 19. 07.

To nejlepší z USA

100 990,-

108 990,- Kč

Unikátní program ESO travel, který spojuje turistické šlágry východu USA,...

Velký okruh Kubou

28. 10. - 08. 11.

Velký okruh Kubou

69 990,-

76 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Od divokého Pacifiku do Rockies

19. 08. - 01. 09.

Od divokého Pacifiku do Rockies

88 990,- Kč

Atraktivní cesta zahrnující návštěvu národních parků Skalistých hor a...

Velký okruh Brazílií

02. 07. - 17. 07.

Velký okruh Brazílií

106 990,-

113 990,- Kč

Nejen příroda, ale i kultura a současnost jedné z nejatraktivnějších zemí světa.

Copyright © 1994 - 2018 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Dovolená na Zanzibaru