Acapulco

pláž, Acapulco, MexikoDovolená v Acapulcu… že vám to zní pořádně honosně? Aby také ne. Acapulco je nejstarší a nejslavnější z mexických letovisek a donedávna mělo punc destinace pro milionáře. Dnes si ale zájezd do Acapulca můžete pořídit i v případě, že nemáte vlastního řidiče a nejste multimilionář.

Co byste měli vědět o Acapulcu

Acapulco leží na západním pobřeží Mexika, na takzvané Mexické riviéře a jeho historie jako dovolenkového letoviska se začala psát už ve 30. letech 20. století, kdy vzniklo první kvalitní spojení s hlavním městem. Postupem času se Acapulco stalo cílem a zároveň úkrytem hollywoodských hvězd a milionářů.

Dnes můžeme Acapulco dělit na staré a nové Acapulco – to staré dýchá původní atmosférou, hotely jsou tady menší a ve vlastnictví soukromých osob. Nové Acapulco začalo vznikat v 70. letech 20. století a jeho poznávacím znamením jsou vysoké budovy exkluzivních hotelů. A zatímco sem jezdí světová smetánka, do starého Acapulca jezdí i střední třída.

Acapulco je letovisko, kde můžete o půlnoci večeřet, pak protančit noc a nakonec všechno dospat druhý den na pláži – a že těch tady je.

Zajímavá místa

V Acapulcu se nebudete nudit. Pokud ve vás dřímá duše nočního dravce a milovníka zábavy, pak vyrazte na dovolenou do Mexika právě sem. A ze zajímavých míst Acapulca rozhodně navštivte tato:

  • La Quebrada – skoky do hlubin. Čtyřicet metrů vysoký útes je místem, ze kterého se vstříc rozbouřeným vlnám vrhají blázniví skokani. Jde o tradici, která tady vznikla už ve 30. letech 20. století a dnes se z útesů vrhají profesionálové.
  • Fuerte de San Diego – bývalá pevnost. Tato pevnost s hvězdicovitým půdorysem původně odrážela útoky pirátů, kteří na město kdysi útočili. Dnes je zrekonstruovaná, několikrát přestavěná, ale hlavně – přístupná turistům. Uvnitř je muzeum – včetně expozice pirátství.

Pláže v Acapulcu

V Acapulcu jsou kilometry a kilometry nádherných pláží s příjemným vstupem do moře. Mezi ty nejznámější patří například La Angosta, Caleta, Condesa, Icacos… Pokud vyrazíte na pláž Caletilla, pak pravděpodobně plánujete lodní výlet. Právě odtud totiž odplouvá velká část lodí. Pláž Tamarindos je pak zase proslulá velikým množstvím plážových prodavačů - kteří jsou občas až protivní a vlezlí.

Co dělat v Acapulcu?

V Acapulcu můžete vyrazit se šnorchlem pod vodu a pozorovat podmořský svět. Velmi oblíbeným místem je například podvodní pomníček se sochou Panny Marie od sochaře Armanda Quesada. Přímo v Acapulcu a v jeho okolí je i několik kvalitních golfových hřišť.

Velmi oblíbenou kratochvílí je potom i sportovní rybolov. Místní vody jsou bohaté na trofejní úlovky a někteří kapitáni jsou si tak jistí tím, že budete mít dobrý úlovek, že slibují akci „nic nechytíš, nic neplatíš“.

Fakultativní výlety

Acapulco je letovisko, kde se člověk nemůže nudit a kde se mu denně nabízejí desítky a desítky možností, kam vyrazit za poznáním, sportem, nebo zábavou. V nabídkách fakultativních výletů bývají i tato místa:

  • Park Cici – Centro Internacional de Convivencia Infantili. Obrovský vodní zábavní park s delfináriem je rájem pro všechny, kteří milují skluzavky, vířivky, tobogány, akci a trochu adrenalinu. Ideální místo na celodenní výlet s celou rodinou.
  • ostrov Roqueta – pokud vám nevadí houpání mořských vln, pak se vydejte na lodní výlet směrem k ostrovu Roqueta. Ideální místo pro všechny, kteří propadli šnorchlování a krásám podmořského světa.
  • Parque Papagayo – celodenní zábavu pro celou rodinu zajistí i veliký rodinný park Papagayo, kde jsou těmi největšími atrakcemi makety španělské galeony a raketoplánu Columbia – oboje v měřítku 1:1.

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie