Kdy jet do Kambodži

Buvol domácí na pláží v Kambodže

Kladete si otázku, kdy jet do Kambodže? To hodně závisí na tom, co zde chcete dělat. Zpravidla se ale turisté samozřejmě řídí počasím. Zřejmě prvním hodnotícím aspektem je období sucha od října do května a období dešťů od května nebo června do října. A co dál?

Nejchladnějšími měsíci jsou v  Kambodži říjen, listopad a prosinec. Teploty se v tomto období pohybují kolem 26 °C. Na přelomu suchého a deštivého období jsou dny nejteplejší, teploty dosahují i 35 °C. Jistě uznáte, že jde o období vhodné k relaxaci na plážích, ale pokud chcete prozkoumávat zemi a její poklady, zvolíte spíše období chladnější.

Zatopený les v oblasti Kompong-Phluk je častým cílem turistický projížděk na kánoi

První měsíce období dešťů jsou teplejší a čekají vás spíše prudké, leč krátké přeháňky. Postupem času má ale déšť trvalejší charakter.

  • Více praktických informací o zemi najdete zde.

Na pláže na přelomu roku

Pokud si chcete skutečně jen tak užívat klidu na pláži, skvělým obdobím pro vás bude přelom kalendářního roku, kdy třeba v Sihanoukville rozhodně není nuda – konají se zde nejrůznější akce a žije to tu. Jinak se tu ale dá relaxovat a užívat si průzračné vody po celý rok.

Umění v hl. městě Kambodži Phnom Phenh.

Za památkami od listopadu do února

V zimě je v Kambodži Evropanovi nejlépe. Tedy tomu Evropanovi, který chce poznávat památky a další zajímavosti, aniž by měl pocit, že se upeče. Doporučení na toto období se týká nejen metropole a chrámu Angkor Wat, ale i zbytku země.

Za kulturou a svátky kdykoli

Chcete-li během své dovolené zažít oslavy nejrůznějších svátků, máte štěstí. Téměř v každém měsíci se nějaký najde. Hodně si tu turisté užívají příchod Nového roku, ale ještě autentičtější záležitostí je oslava Khmerského nového roku v polovině dubna. Na přelomu září a října zase zažijete patnáctidenní svátek Pchum Ben, tedy svátek všech duší.

Ruiny chrámu v komplexu Angkor Wat Umělecké sochy z říše Khmerů vytasané v komplexu Angkor Wat

 
,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie