Kdy jet do Argentiny

Hory Sedmi barev v Purmamarce na severozápadu Argentiny

V Argentině neexistuje jedno, nýbrž vícero podnebí. Většina jejího území se však nachází v mírném klimatickém podnebí. Co se týče severu, pro ten jsou příznačné horká, vlhká léta a suché zimy. Míříte-li do středu Argentiny, pak počítejte s velice horkým létem, během kterého vás mohou překvapit nečekané průtrže mračen a bouřky. Zimy jsou ale v této části poměrně chladné. Vycestujete-li na jih, počasí bude pocitově chladnější a sušší.

Co se týče nejvyšších a nejnižších teplot, historicky nejvýše se teplota na území Argentiny vyšplhala na 49 stupňů Celsia a naopak nejchladněji bylo v Argentině při teplotě minus 39 stupňů Celsia. Návštěva Argentiny je ovšem ideální během kteréhokoli ročního období. Myslete však na to, že v období od prosince do února je v zemi léto a od června do srpna tady panuje naopak zima. Chcete-li se však vyvarovat přílišnému horku anebo nadměrným srážkám, zjistěte společně s námi, které oblasti je ideální navštívit v různých částech roku.

Kaktusy rodu Echinopsis v Argentině

Kdy navštívit Andy a Iguazú?

Toužíte si užít lyžování v Andách? Pak na sever země zamiřte v měsících červen až srpen. Pokud budete mít štěstí, perfektních lyžařských podmínek se dočkáte také během měsíce září. Za zmínku jistě stojí i severozápad země a návštěva Iguazú. Také tady si užijete pohodovou dovolenou během měsíců červen, červenec a srpen, kdy jsou srážky na relativně nízké úrovni. Pokud se chystáte na návštěvu provincií Misiones, Chaco a Salta, vyhněte se měsícům prosinec, leden a únor. V tomto období zde totiž panují nesnesitelná vedra, která tak na zdejší pláže lákají jak místní, tak turisty z celého světa.

Pasoucí se koně gaucho poblíž polí u Buenos Aires

Kdy navštívit střední Argentinu a oblast Patagonie?

Chystáte-li se na průzkum střední Argentiny, či oblasti Patagonie s vyhlášenými ledovci Moreno Glacier, vydejte se sem v období od prosince do února. Právě v tuto dobu zde totiž panuje stálejší počasí. Během zimy ale v Patagonii teploty dosahují i - 30 °C. Průnik polárního vzduchu také může výjimečně vyvolat poklesy teplot až o 20 °C a neočekávané průtrže mračen. Mějte také na paměti, že ve střední Argentině panuje mírné subtropické podnebí, pro které je typické mlžné a vlhké klima.

Kdy zamířit na jih Argentiny?

Jih Argentiny je spojován se subarktickým podnebím. Pro návštěvu této části je tak ideální tzv. jihoamerický podzim, který je představován měsíci březen, duben a květen. Jih Argentiny je v tomto období úžasně barevný a od našeho „babího léta“ se liší jen minimálně.

Podzimní stromy u ledovce Perito Moreno v Patagonii

Některá místa jsou přitažlivá celoročně

Například hlavní město Argentiny Buenos Aires je atraktivní během celého roku. Lednové teploty se tady pohybují kolem 23,5 °C, červencové kolem 10 °C. Pokud se chcete vyhnout horkům anebo nižším teplotám, vyberte si k návštěvě tohoto místa podzim (březen - květen) nebo jaro (září až listopad), kdy jsou zde příjemné mírné teploty. Jestliže si ale město a jeho atmosféru chcete užít v poklidu, vydejte se sem během léta (v období od prosince do začátku března), kdy se Argentinci přesouvají na pláže a centrum města tak prakticky vylidní

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie