LEDOVOU ŘÍŠÍ ALJAŠKY na vlně luxusu
Žádné termíny

LEDOVOU ŘÍŠÍ ALJAŠKY na vlně luxusu

Termíny a cena
24. 07. - 07. 08. 2024 | 235 000 Kč
  • majestátní ledovce
  • medvědi grizzly
  • velryby a kosatky
  • úchvatné scenérie členitého pobřeží

Itinerář zájezdu

  • 1. den PRAHA – SEATTLE
    Odlet z Prahy do Seattle, po příletu transfer do hotelu v centru města. Pokud čas dovolí, vydáme se do ulic na první seznámení s městem.
  • 2. den SEATTLE – PROHLÍDKA MĚSTA
    Po snídani se vydáme na prohlídku energického města, které je domovem výrobního komplexu Boeing, světově proslulé kávy Starbucks a hudebního stylu grunge. Navštívíme Pioneer Square s historií zlaté horečky, tržnici Pike Place Market a prohlédneme si extravagantní budovu Museum of Pop Culture a vše si následně prohlédneme z ptačí perspektivy vyhlídkového patra věže Space Needle.
  • 3. den SEATTLE – NALODĚNÍ
    Snídaně. Transfer do přístavu a nalodění na loď Regatta a vyplutí směr Aljaška. Když loď vyrazí do vln, přivane nám protivítr vůni lákavých dálek.
  • 4. den PLAVBA SMĚR SEVER
    Zatímco se chystáme na snídani, naše loď vytrvale míří k vytčeným metám. Za slunného dne můžeme na palubě vychutnávat nádheru vůkol na čerstvém vzduchu, nebo si dopřát masáž či chvíli nad knihou.
  • 5. den KETCHIKAN - VÍTÁ VÁS ALJAŠKA
    Nejjižněji položené město Aljašky je se zhruba 8.000 obyvateli také šesté největší město tohoto státu. Potomci Tlingitů a kanadského kmene Haida jsou zde stále hojně zastoupeni, ačkoli začátek zlaté horečky na řece Klondike pro ně znamenal konec šťastných dnů stranou zájmu dobyvatelů nových světů. Jejich mýty, tradice a způsob života se zrcadlí v umě vyřezaných totemech vystavených v místním muzeu, které budete moci v případě zájmu navštívit. Hlavním programem zde však bude výlet za medvědy grizzly, které budeme pozorovat, kterak si pochutnávají na lososech, táhnoucích do své rodné tůňky.
  • den Fakultativní výlet: Po stopách medvěda grizzly (4,5 h)
    Plavba nádherným zálivem Neets Bay k místu kam medvědi často chodí za potravou. Nejprve poplujeme tichým zálivem. Buďte ve střehu! Kdykoli se může objevit velryba, lachtan či orel. Vrcholem však bude podívaná na mohutné grizzlies. K pozorovatelně se dostaneme krátkou procházkou pralesem. Z bezprostřední blízkosti, ale v bezpečí otevřené plošiny, budeme moci sledovat tyto nádherné mohutné šelmy, jak si pochutnávají na šťavnatém mase lososů, kteří sem nic netušíce zavítali ke každoročnímu tření.
  • 6. den ICY STRAIT POINT / HOONAH
    Icy Strait Point, místo ukryté za jedním z pobřežních ostrovů leží nedaleko osady Hoonah, která je domovem nějvětší komunity dávného kmene Tlingitů, kteří tuto oblast obývají již 10.000 let a vstupní branou do národního parku Glacier Bay. Ledovce však necháme ještě chvilku bez povšimnutí a vyrazíme na velrybí safari. Hojný výskyt několika druhů včetně lstivých kosatek slibuje nezapomenutelný zážitek.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Velrybí safari (4,5 h)
    I tentokrát půjdeme po stopách aljašské fauny, především je však budeme sledovat na vodní hladině. V doprovodu přírodovědce se na menší lodi jistě štěstí přikloní na naši stranu a přivede bokům plavidla keporkaky. Ti se sem v létě připlouvají vykrmit, aby měli dost sil na dlouhou pouť za jižní polární kruh, kde se zpravidla páří. Mimo to jsou zde k natrefení tuleni a lachtani a také sviňuchy. Na závěr se i dnes vydáme za pozorováním medvědů s mírně našedivělou srstí, které vděčí za jméno.
  • 7. den ZÁTOKA ČTYŘ LEDOVCŮ A HUBBARD GLACIER
    Dnes nás čeká na první pohled běžný záliv s tajuplným jménem zátoka Rozčarování. Přesně tento pocit vyvolalo roku 1792 v členech španělské průzkumné expedice vedené Alessandrem Malaspina di Mulazzo zjištění, že místo vytoužené námořní spojnice mezi Pacifikem a Atlantikem hledí na neprostupnou hradbu ledu tvořenou celkem čtyřmi ledovci na konci zátoky. Když si jeden z těchto velikánů hlasitým oddechnutím postěžuje, musí-li se díky tání jako již tolikrát před tím rozloučit s větším či menším kusem svého těla, zní to, jako by připomínal zklamání oněch odvážných námořníků. Největší z nich, majestátní ledovec Hubbard, zde po tisíce let předvádí divadlo neměnné a přesto jeden každý den zcela unikátní: masa ledu se pozvolna sveze s rachotem do vody a notně rozkolébá klidnou hladinu. Když se tento ledovec telí, znamená to pohyb ledových útvarů, které až hrozivě nápadně připomínají několikapatrové budovy. Než led urazí vzdálenost od začátku splazu (tzv. kotle) k hladině moře, uplyne neuvěřitelných 400 let.
  • 8. den HAINES - PROKLETÍ ZLATÉ HOREČKY
    Nevelký přístav zažil vzestup a pád několika průmyslových odvětví, která utvářela život jeho obyvatel. Nejvýraznější érou bylo překotné období zlaté horečky na yukonské řece Klondike v letech 1896 až 1899, kdy tehdy malou osadou proudily doslova davy prospektorů. My se však vydáme na výpravu po řece Chilkat za vládci aljašské oblohy orly bělohlavými bdícími nad panenskou přírodou. V případě zájmu a dostatku času navštívíme také Haines Sheldon Museum s expozicí pohnuté historie města.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Pod křídly orlů bělohlavých (3,5 h)
    Aljaška, to jsou podmanivé deštné pralesy, tiché fjordy a meandrující řeky. Do zákoutí jedné z nich se vydáme hledat neohroženého letce a nesmlouvavého dravce orla bělohlavého. V rozsáhlé rezervaci představuje říční člun jediný způsob dopravy v tomto panenském koutě matičky Země. V pobřežních hvozdech se hojně vyskytují také medvědi a největší druh losa – los aljašský. Tváří v tvář těchto gigantických sudokopytníků nestaneme každý den. Dokonalý zážitek dotváří ledovcové splazy visící přes hřebeny připomínající uličníky, kteří čtverácky vykukují ze skrýše, šumící či hřmící vodopády a v dáli se rýsující horské masivy.
  • 9. den JUNEAU - KAM NEVEDOU SILNICE
    Hlavní město největšího státu USA, do něhož nevede žádná silnice, bylo založeno roku 1880 a skrývá své největší poklady v okolí. Jedním takovým klenotem je ledovec Mendenhall, který si vychutnáme na vlastní kůži – vypravíme se totiž helikoptérou přímo na jeho povrch. Pokud nám po výletu zbyde čas, můžeme ještě skočit "na jedno" do některé z místních hospůdek.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Procházka po ledovci Mendenhall (2 h)
    Dnes se vžijeme do kůže těch, které jsme ještě včera pozorovali závistivě z povrchu zemského. Z paluby helikoptéry nám zkušený pilot ukáže perspektivu, ze které lze nejlépe vstřebat a uchopit rozsáhlost ledovcových polí. Za přeletu nad mokřady a korunami stromů se s námi podělí se o největší zajímavosti a upozorní na další pozoruhodné útvary. Po chvíli se začne blížit sněhobílá ledová řeka. Z její zpočátku téměř jednolité plochy začnou vystupovat pokroucené věže a tmavomodré trhliny. Scenérii doplňuje rozeklaný hřeben Mendenhall Towers. Po přistání nás uvítá průvodce, který nám během procházky vysvětlí životní cyklus ledové masy.
  • 10. den SITKA - MĚSTO 49. HVĚZDY
    Za časů Ruské Ameriky zde bylo sídlo pravoslavného biskupství, na kterém sloužil také pozdější moskevský metropolita Inokentij, dnes znám jako sv. Inocenc. Své výsadní postavení si město udrželo i po převzetí Aljašky pod křídla USA jakožto sídlo vládních úřadů. Právě zde, na pahorku Castle Hill byla poprvé vyvěšena vlajka Spojených států s přibyvší 49. hvězdou na modrém poli. Nás dnes přivítá náruč pralesa. Během procházky budeme obdivovat tichou krásu aljašských pralesů.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Historie Sitky a procházka pralesem (3 h)
    Po objevování aljašské krajiny a jejích krás nás dnes čeká trocha historie. Ani příroda však nepřijde zcela zkrátka. Nejprve se vydáme do centra léčby a rehabilitace dravých ptáků. Cílem této stanice je uzdravení zraněných dravců a v ideálním případě jejich návrat do přírody. Následně se projdeme největším deštným pralesem mírného pásma Tongass National Forrest. Stezka v této části pralesa je lemována totemy, které vyprávějí příběhy a tradice původních kultur. Po návratu to Sitky navštívíme nejvýraznější stopy Ruské Ameriky, katedrálu sv. Michala a sídelní dům biskupa, kde kdysi žil pozdější moskevský metropolita Innokentij Aljašský. Obrázek nám doplní staré viktoriánské domy městečka, kde se tvořily dějiny. Právě zde proběhla předávací ceremonie tzv. koupě Aljašky, která znamenala definitivní tečku za ruským působením na severoamerickém kontinentu.
  • 11. den PRINCE RUPERT (KANADA)
    Poslední zastávka na pomezí Aljašky, Prince Rupert, je poněkud trudným příkladem osidlování severozápadního pobřeží. I to však patří ke koloritu svědčícímu o často těžkém údělu v tomto kraji. Proto podnikneme ještě jednou dobrodružný výpad mimo civilizaci a dopřejeme si akční jízdu rychločlunem s lahodnou tečkou na závěr.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Rychločlunem po řece Exchamsiks (4,5 h)
    S Aljaškou se rozloučíme trochou adrenalinu. Po průjezdu pobřežních hor na tryskový člun a poplujeme proti proudu řeky Exchamsiks, kde se často vyskytují losi, medvědi či kamzíci běláci. Prohlédneme si kaskádovité vodopády a nakonec projdeme lesem impozantních 600 let starých smrků. Výlet zakončíme nad šťavnatou porcí lososa pečeného na otevřeném ohni.
  • 12. den INSIDE PASSAGE - SCÉNICKÁ PLAVBA PO POBŘEŽÍ
    Celodenní plavba průlivem Inside Passage a dechberoucí scenérií Britské Kolumbie. V hřejivém slunci a se sklenkou necháváme doznít nezapomenutelné dojmy z naší úchvatné cesty na Aljašku. Pohodový den na lodi je jistě důstojným rozloučením s tímto zapadlým světem hlubokých hvozdů, mohutných medvědů grizzly a každoročně se ke svým kořenům vracejících lososů.
  • 13. den VICTORIA (KANADA)
    Hlavní město provincie Britská Kolumbie své britské kořeny nezapře a my půjdeme po jejich stopách. Nejprve si prohlédneme samotné město a poté zamíříme do překrásných květinových zahrad Butchart Gardens, z nichž přímo prýští odkaz aristokratické Anglie.
  • den FAKULTATIVNÍ VÝLET: Victoria a zahrady lady Butchart (7 h)
    Po dni odpočinku si dopřejeme příjemný kulturní šok. Po dnech v drsné divočině nás přivítá Victoria – výspa britské koloniální historie v nejzápadnějším koutě Kanady. Prohlédneme si město s viktoriánskými domy, impresivní budovou parlamentu Britské Kolumbie nebo dominantu vnitřního přístavu Empress Hotel. Poté zamíříme k místu nesoucímu nenápadný název Butchart Gardens. Kdysi nejistý projekt revitalizace vytěžených vápencových dolů vyrostl pod vedením cílevědomé a nápadité paní Butchart v soubor pěti překrásných zahrad, které jsou již 120 let ikonou města. V této kulise nelze jinak než vychutnat si pravý anglický High Tea. Prohlídku města zakončíme návštěvou působivého mysu a majáku Fisgard.
  • 14. den SEATTLE - VYLODĚNÍ
    Po snídani a vylodění následuje transfer do přístavu a odlet do Prahy.
  • 15. den PŘÍLET DO PRAHY

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Cena
24. 07. - 07. 08. 2024 uzavřeno 15 dní / 13 nocí 1 235 000,-

Cena zahrnuje:

  • českého průvodce
  • leteckou dopravu Praha – Seattle - Praha s přestupy
  • 2x nocleh v Seattle v hotelu 5* se snídaní
  • 11x nocleh na lodi Regatta 5* ve dvojlůžkové kajutě dle výběru
  • plnou penzi na lodi
  • neomezenou konzumaci nealko nápojů, vody, kávy a čaje (včetně nealko z minibaru)
  • vyřízení elektronických vstupních autorizací do USA a Kanady

Navíc v ceně

  • neomezená konzumace piva, vína a šampaňského / sektu během obědů a večeří
  • stravování ve speciálních  a la carte restauracích
  • wi-fi připojení k internetu

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a stornopoplatků
  • balíček fakultativních výletů dle programu 28.450,- Kč/osoba
  • servisní poplatek na lodi ve výši 200 EUR/osoba

Další informace:

NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY.

Informace o ceně:

Jednolůžkové kajuty - příplatek na vyžádání dle výběru kategorie kajuty. Prosíme, kontaktujte manažera zájezdu - Štěpán Nekut, telefon: +420 777 651 376, email: stepan.nekut@esotravel.cz

Chcete zájezd upravit nebo zpracovat jako individuální cestu?

Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.

  • 1. PRAHA – SEATTLE
    Odlet z Prahy do Seattle, po příletu transfer do hotelu v centru města. Pokud čas dovolí, vydáme se do ulic na první seznámení s městem.
  • 2. SEATTLE – PROHLÍDKA MĚSTA
    Po snídani se vydáme na prohlídku energického města, které je domovem výrobního komplexu Boeing, světově proslulé kávy Starbucks a hudebního stylu grunge. Navštívíme Pioneer Square s historií zlaté horečky, tržnici Pike Place Market a prohlédneme si extravagantní budovu Museum of Pop Culture a vše si následně prohlédneme z ptačí perspektivy vyhlídkového patra věže Space Needle.
  • 3. SEATTLE – NALODĚNÍ
    Snídaně. Transfer do přístavu a nalodění na loď Regatta a vyplutí směr Aljaška. Když loď vyrazí do vln, přivane nám protivítr vůni lákavých dálek.
  • 4. PLAVBA SMĚR SEVER
    Zatímco se chystáme na snídani, naše loď vytrvale míří k vytčeným metám. Za slunného dne můžeme na palubě vychutnávat nádheru vůkol na čerstvém vzduchu, nebo si dopřát masáž či chvíli nad knihou.
  • 5. KETCHIKAN - VÍTÁ VÁS ALJAŠKA
    Nejjižněji položené město Aljašky je se zhruba 8.000 obyvateli také šesté největší město tohoto státu. Potomci Tlingitů a kanadského kmene Haida jsou zde stále hojně zastoupeni, ačkoli začátek zlaté horečky na řece Klondike pro ně znamenal konec šťastných dnů stranou zájmu dobyvatelů nových světů. Jejich mýty, tradice a způsob života se zrcadlí v umě vyřezaných totemech vystavených v místním muzeu, které budete moci v případě zájmu navštívit. Hlavním programem zde však bude výlet za medvědy grizzly, které budeme pozorovat, kterak si pochutnávají na lososech, táhnoucích do své rodné tůňky.
  •   Fakultativní výlet: Po stopách medvěda grizzly (4,5 h)
    Plavba nádherným zálivem Neets Bay k místu kam medvědi často chodí za potravou. Nejprve poplujeme tichým zálivem. Buďte ve střehu! Kdykoli se může objevit velryba, lachtan či orel. Vrcholem však bude podívaná na mohutné grizzlies. K pozorovatelně se dostaneme krátkou procházkou pralesem. Z bezprostřední blízkosti, ale v bezpečí otevřené plošiny, budeme moci sledovat tyto nádherné mohutné šelmy, jak si pochutnávají na šťavnatém mase lososů, kteří sem nic netušíce zavítali ke každoročnímu tření.
  • 6. ICY STRAIT POINT / HOONAH
    Icy Strait Point, místo ukryté za jedním z pobřežních ostrovů leží nedaleko osady Hoonah, která je domovem nějvětší komunity dávného kmene Tlingitů, kteří tuto oblast obývají již 10.000 let a vstupní branou do národního parku Glacier Bay. Ledovce však necháme ještě chvilku bez povšimnutí a vyrazíme na velrybí safari. Hojný výskyt několika druhů včetně lstivých kosatek slibuje nezapomenutelný zážitek.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Velrybí safari (4,5 h)
    I tentokrát půjdeme po stopách aljašské fauny, především je však budeme sledovat na vodní hladině. V doprovodu přírodovědce se na menší lodi jistě štěstí přikloní na naši stranu a přivede bokům plavidla keporkaky. Ti se sem v létě připlouvají vykrmit, aby měli dost sil na dlouhou pouť za jižní polární kruh, kde se zpravidla páří. Mimo to jsou zde k natrefení tuleni a lachtani a také sviňuchy. Na závěr se i dnes vydáme za pozorováním medvědů s mírně našedivělou srstí, které vděčí za jméno.
  • 7. ZÁTOKA ČTYŘ LEDOVCŮ A HUBBARD GLACIER
    Dnes nás čeká na první pohled běžný záliv s tajuplným jménem zátoka Rozčarování. Přesně tento pocit vyvolalo roku 1792 v členech španělské průzkumné expedice vedené Alessandrem Malaspina di Mulazzo zjištění, že místo vytoužené námořní spojnice mezi Pacifikem a Atlantikem hledí na neprostupnou hradbu ledu tvořenou celkem čtyřmi ledovci na konci zátoky. Když si jeden z těchto velikánů hlasitým oddechnutím postěžuje, musí-li se díky tání jako již tolikrát před tím rozloučit s větším či menším kusem svého těla, zní to, jako by připomínal zklamání oněch odvážných námořníků. Největší z nich, majestátní ledovec Hubbard, zde po tisíce let předvádí divadlo neměnné a přesto jeden každý den zcela unikátní: masa ledu se pozvolna sveze s rachotem do vody a notně rozkolébá klidnou hladinu. Když se tento ledovec telí, znamená to pohyb ledových útvarů, které až hrozivě nápadně připomínají několikapatrové budovy. Než led urazí vzdálenost od začátku splazu (tzv. kotle) k hladině moře, uplyne neuvěřitelných 400 let.
  • 8. HAINES - PROKLETÍ ZLATÉ HOREČKY
    Nevelký přístav zažil vzestup a pád několika průmyslových odvětví, která utvářela život jeho obyvatel. Nejvýraznější érou bylo překotné období zlaté horečky na yukonské řece Klondike v letech 1896 až 1899, kdy tehdy malou osadou proudily doslova davy prospektorů. My se však vydáme na výpravu po řece Chilkat za vládci aljašské oblohy orly bělohlavými bdícími nad panenskou přírodou. V případě zájmu a dostatku času navštívíme také Haines Sheldon Museum s expozicí pohnuté historie města.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Pod křídly orlů bělohlavých (3,5 h)
    Aljaška, to jsou podmanivé deštné pralesy, tiché fjordy a meandrující řeky. Do zákoutí jedné z nich se vydáme hledat neohroženého letce a nesmlouvavého dravce orla bělohlavého. V rozsáhlé rezervaci představuje říční člun jediný způsob dopravy v tomto panenském koutě matičky Země. V pobřežních hvozdech se hojně vyskytují také medvědi a největší druh losa – los aljašský. Tváří v tvář těchto gigantických sudokopytníků nestaneme každý den. Dokonalý zážitek dotváří ledovcové splazy visící přes hřebeny připomínající uličníky, kteří čtverácky vykukují ze skrýše, šumící či hřmící vodopády a v dáli se rýsující horské masivy.
  • 9. JUNEAU - KAM NEVEDOU SILNICE
    Hlavní město největšího státu USA, do něhož nevede žádná silnice, bylo založeno roku 1880 a skrývá své největší poklady v okolí. Jedním takovým klenotem je ledovec Mendenhall, který si vychutnáme na vlastní kůži – vypravíme se totiž helikoptérou přímo na jeho povrch. Pokud nám po výletu zbyde čas, můžeme ještě skočit "na jedno" do některé z místních hospůdek.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Procházka po ledovci Mendenhall (2 h)
    Dnes se vžijeme do kůže těch, které jsme ještě včera pozorovali závistivě z povrchu zemského. Z paluby helikoptéry nám zkušený pilot ukáže perspektivu, ze které lze nejlépe vstřebat a uchopit rozsáhlost ledovcových polí. Za přeletu nad mokřady a korunami stromů se s námi podělí se o největší zajímavosti a upozorní na další pozoruhodné útvary. Po chvíli se začne blížit sněhobílá ledová řeka. Z její zpočátku téměř jednolité plochy začnou vystupovat pokroucené věže a tmavomodré trhliny. Scenérii doplňuje rozeklaný hřeben Mendenhall Towers. Po přistání nás uvítá průvodce, který nám během procházky vysvětlí životní cyklus ledové masy.
  • 10. SITKA - MĚSTO 49. HVĚZDY
    Za časů Ruské Ameriky zde bylo sídlo pravoslavného biskupství, na kterém sloužil také pozdější moskevský metropolita Inokentij, dnes znám jako sv. Inocenc. Své výsadní postavení si město udrželo i po převzetí Aljašky pod křídla USA jakožto sídlo vládních úřadů. Právě zde, na pahorku Castle Hill byla poprvé vyvěšena vlajka Spojených států s přibyvší 49. hvězdou na modrém poli. Nás dnes přivítá náruč pralesa. Během procházky budeme obdivovat tichou krásu aljašských pralesů.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Historie Sitky a procházka pralesem (3 h)
    Po objevování aljašské krajiny a jejích krás nás dnes čeká trocha historie. Ani příroda však nepřijde zcela zkrátka. Nejprve se vydáme do centra léčby a rehabilitace dravých ptáků. Cílem této stanice je uzdravení zraněných dravců a v ideálním případě jejich návrat do přírody. Následně se projdeme největším deštným pralesem mírného pásma Tongass National Forrest. Stezka v této části pralesa je lemována totemy, které vyprávějí příběhy a tradice původních kultur. Po návratu to Sitky navštívíme nejvýraznější stopy Ruské Ameriky, katedrálu sv. Michala a sídelní dům biskupa, kde kdysi žil pozdější moskevský metropolita Innokentij Aljašský. Obrázek nám doplní staré viktoriánské domy městečka, kde se tvořily dějiny. Právě zde proběhla předávací ceremonie tzv. koupě Aljašky, která znamenala definitivní tečku za ruským působením na severoamerickém kontinentu.
  • 11. PRINCE RUPERT (KANADA)
    Poslední zastávka na pomezí Aljašky, Prince Rupert, je poněkud trudným příkladem osidlování severozápadního pobřeží. I to však patří ke koloritu svědčícímu o často těžkém údělu v tomto kraji. Proto podnikneme ještě jednou dobrodružný výpad mimo civilizaci a dopřejeme si akční jízdu rychločlunem s lahodnou tečkou na závěr.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Rychločlunem po řece Exchamsiks (4,5 h)
    S Aljaškou se rozloučíme trochou adrenalinu. Po průjezdu pobřežních hor na tryskový člun a poplujeme proti proudu řeky Exchamsiks, kde se často vyskytují losi, medvědi či kamzíci běláci. Prohlédneme si kaskádovité vodopády a nakonec projdeme lesem impozantních 600 let starých smrků. Výlet zakončíme nad šťavnatou porcí lososa pečeného na otevřeném ohni.
  • 12. INSIDE PASSAGE - SCÉNICKÁ PLAVBA PO POBŘEŽÍ
    Celodenní plavba průlivem Inside Passage a dechberoucí scenérií Britské Kolumbie. V hřejivém slunci a se sklenkou necháváme doznít nezapomenutelné dojmy z naší úchvatné cesty na Aljašku. Pohodový den na lodi je jistě důstojným rozloučením s tímto zapadlým světem hlubokých hvozdů, mohutných medvědů grizzly a každoročně se ke svým kořenům vracejících lososů.
  • 13. VICTORIA (KANADA)
    Hlavní město provincie Britská Kolumbie své britské kořeny nezapře a my půjdeme po jejich stopách. Nejprve si prohlédneme samotné město a poté zamíříme do překrásných květinových zahrad Butchart Gardens, z nichž přímo prýští odkaz aristokratické Anglie.
  •   FAKULTATIVNÍ VÝLET: Victoria a zahrady lady Butchart (7 h)
    Po dni odpočinku si dopřejeme příjemný kulturní šok. Po dnech v drsné divočině nás přivítá Victoria – výspa britské koloniální historie v nejzápadnějším koutě Kanady. Prohlédneme si město s viktoriánskými domy, impresivní budovou parlamentu Britské Kolumbie nebo dominantu vnitřního přístavu Empress Hotel. Poté zamíříme k místu nesoucímu nenápadný název Butchart Gardens. Kdysi nejistý projekt revitalizace vytěžených vápencových dolů vyrostl pod vedením cílevědomé a nápadité paní Butchart v soubor pěti překrásných zahrad, které jsou již 120 let ikonou města. V této kulise nelze jinak než vychutnat si pravý anglický High Tea. Prohlídku města zakončíme návštěvou působivého mysu a majáku Fisgard.
  • 14. SEATTLE - VYLODĚNÍ
    Po snídani a vylodění následuje transfer do přístavu a odlet do Prahy.
  • 15. PŘÍLET DO PRAHY

Víza a ESTA registrace

Občané České a Slovenské republiky nepotřebují při cestě do USA víza. Ta byla nahrazena elektronickým systémem cestovních autorizací (ESTA). Žádost podáte na: https://esta.cbp.dhs.gov. Registrace stojí $21, a lze ji uhradit pouze platební kartou přes internetové rozhraní. Registraci může rovněž zajistit CK za 1000,- Kč/os. O ESTA lze žádat pouze s biometrickým pasem. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou; platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Líbye, Somálska, Severní Korei a po 12.01.2021 na Kubu, nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Nový pas bez razítek těchto zemí NEPOMŮŽE! Bezvízový styk se týká cest do USA na krátké turistické/obchodní pobyty, s délkou do 90 dní.

Letenka & přílet do USA

Rady pro odbavení při odletu: Vzhledem k situaci v letecké dopravě doporučujeme dbát nařízení pro pohyb osob a zavazadel na letištích a počítat s delší dobou potřebnou pro odbavení včetně důkladné osobní prohlídky. Pro plynulé odbavení zavazadel a vyzvednutí palubní vstupenky se dostavte na letiště cca. 2 až 2,5 h. před odletem. Zavazadla si označte, štítky – jsou k dispozici v odbavovacích obálkách nebo u přepážky letecké společnosti. Adresu hotelu, v němž strávíte první noc, obdržíte s odbavením na letišti v den odletu.

Zavazadla: celková váha hlavních zavazadel by neměla překročit 23 kg, v případě Business Class 30 kg. U příručních zavazadel činí váhový limit 8 kg a maximální součet rozměrů všech tří rozměrů zavazadla nesmí překročit 115 cm. V případě příručních zavazadel v Business Class činí váhový limit 18 kg. a maximální součet rozměrů všech tří rozměrů zavazadla nesmí překročit 115 cm. 

Ztráta zavazadla: V případě poškození či ztráty zavazadla během letů se ihned na místě obraťte na přepážku reklamací zavazadel a vyplňte reklamační list. Na pozdější reklamace nelze brát zřetel. Letecká společnost dopraví zpožděné zavazadlo do místa Vašeho ubytování, ztracené zavazadlo případně finančně odškodní.

Vnitřní přelety v USA zpoplatněny, povoleno je 1x příruční zavazadlo. 1x zapsané zavazadlo zpoplatněno částkou $10 – 30. Druhé zapsané zavazadlo zpoplatněno částkou $25-35. Výše poplatků se může lišit a to bez předchozího upozornění.

Zmeškání letu: Pokud zmeškáte odlet letu (první nebo navazující), neprodleně se odeberte k přepážce letecké společnosti, s níž jste měli letět. Společnost Vás naknihuje na nejbližší možný let. Pokud není společnost zastoupena na letišti přímo, nebo přes aliančního partnera, přebírá zastoupení místní (národní) letecká společnost. Nebude-li tedy například v Londýně zastoupena společnost KLM, ani žádný z aliančních partnerů, obrátíte se na British Airways. V zásadě mohou nastat dvě situace:

1. Let nestihnete vinou zpoždění letu, živelné pohromy, teroristického útoku apod. - v takovém případě hradí poplatky za překnihování na další možný let příslušná letecká společnost.
2. Let nestihnete vlastní vinou, např. zaspáním, pozdním příchodem, nedodržením bezpečnostních předpisů, nedodržením vstupních formalit apod. - v takovém případě všechny poplatky spojené s překnihováním na další možný let hradíte sami.

Pohotovost 
v případě jakýcholi potíží při letecké přepravě se můžete obrátit na naší hot-line

+420 539 000 539
Po-Pá 18:00-20:00
So-Ne 08:00-20:00 (včetně svátků)

+420 233 377 711
Po-Pá 09:00 - 17:00

Přílet do USA: po příletu projdete pasovou (imigrační) kontrolou. Pro hladký průběh vyplňte pečlivě imigrační a celní formuláře. Úředníci se mohou zajímat o účel Vaší cesty (stačí odpovědět "TURIST") a zpáteční letenku. Poté Vám odebere otisky všech 10 prstů. Po vyzvednutí zavazadla projdete celní kontrolou. Potraviny nelze dovážet! Imigrační a celní kontrolou musíte projít vždy v místě prvního kontaktu s územím USA, byť je vaše cílová destinace jinde.

Pojištění

V základní ceně zájezdu je zahrnuto pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, a pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou z provozu cestovní kanceláře - tedy pořadatele zájezdu, nikoli však pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLVZ), které rádi na požádání zajistíme. Každému z cestujících rovněž doporučujeme uzavřít při podpisu smlouvy i připojištění proti stornu zájezdu, které klienta chrání před nepředvídatelnými zdravotními okolnostmi (událostmi) a s nimi spjatými ztrátami, pokud se čas události překrývá s obdobím, v němž je CK oprávněna uplatnit storno podmínky. Zároveň upozorňujeme, že připojištění proti stornu zájezdu nelze uzavřít samostatně bez pojištění léčebných výloh v zahraničí (s výjimkou Allianz). Klient a jeho zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce.

Peníze

Platebními kartami (debetními/kreditními) zaplatíme v USA téměř všude a všechno. Vzácně vejdeme do obchodu, kde smíme použít kartu od pěti, deseti dolarů výše. Peníze jsou v USA papírové i kovové. Americký dolar se dělí na 100 centů. Bankovky mají hodnoty $10, 20, 50 a 100. Mince (change) pak: čtvrťák (quarter) – $0,25, desetník (dime) – $0.10 pětník (nickel) – $0,05 a cent (penny) – $0,01. K výběru hotovosti slouží síť bankomatů ATM, které jsou v bankách, obchodech, čerpadlech atd. Za výběr v bankomatu strhne poplatek bankomat i mateřská banka. Výběr z ATM je tedy lehce nevýhodný. Oproti tomu platby kartami jsou zdarma. Zda je i Vaše karta způsobilá k platbám v USA a Kanadě, zjistíte dotazem jen a pouze ve Vaší bance, neboť cestovní kancelář kartu nevydala a nemůže znát podmínky vydání příslušné platební karty. Platí však, že embosované platební karty (s vyraženými údaji o kartě a jejím majiteli) VISA a Mastercard jsou akceptovány prakticky vždy a všude. Cestovatelé uvažující o ind. programu v pronajatém vozu se na cestu povinně vybaví i kreditní kartou, která je požadována půjčovnami jako záruka a podmínka půjčení vozu. 

Očkování

Každý cestovatel by měl zvážit očkování proti žloutenkám typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Je rovněž vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). 

Nakupování

Nákupní střediska – shopping mall, jsou zpravidla na předměstích. Nejlevněji se naku puje v obchodech Wal-Mart, Target či Sears, potraviny v ře těz cích Safeway, elektroniku v Best Buy nebo Circuit City, drogistické zboží pak v CVS či Walgreens. V obchodech Dollar stojí kaž dý kus zboží dolar. Cedule outlet označuje v USA výprodeje. Zboží je v nich o 40 a více procent levnější. K cenám zboží naskočí při placení spotřební daň 3 – 12 %. Ceny na pultech jsou uvedeny bez daně! Obecně platí, že v USA je veškeré spotřební zboží o cca 15-30 % lacinější než v ČR. Ceny potravin v supermaketech jsou pak až na výjimky srovnatelné.

Restaurace & Fastfood

Evropanům Američané připadají jako lidé žijící z hamburgerů, kuřat a hranolků. To je však falešné klišé. Z kulinářského hlediska jsou USA pes trou směsicí národních a kulturních vlivů, které krystalizují i na talíři. Prakticky na každém kroku potkáme restaurace italské, čínské, japonské, korejské, indické, vietnamské či řecké.

Při návštěvě restaurace nás potká pár rozdílů. Kupříkladu si ke stolu nesedáme automaticky, vyčkáme na číšníka, až nás usadí. S jídelním lístkem přijde sklenice s čistou vodou. Salát je servírován jako první. Po skončení jídla nabídne číšník dezert a kávu, pak přinese účet. Jeden pro všechny stolující. V restauracích není zvykem večeři zapíjet pěti pivy – pokud však chceme zůstat a ještě “popít”, pak je dobré číšníka upozornit předem. Platíme hotově i kartou. Spropitné (tip) je očekáváno ve výši 15 až 20 procent útraty (více viz níže SPROPITNÉ)! Pokud je porce nad Vaše síly, směle požádejte o tzv. doggie bag – plastikovou krabici, ve které si jídlo odnesete. Je to zcela normální. Nestyďte se! Často si všimneme značných rozdílů v cenách jídel v téže restauraci. Jde o obdobu našich hotových jídel – tzv. lunch special, podávaných v poledních hodinách. Nižší návštěvnosti čelí restaurace slevami tzv. happy hours. V určitou dobu, většinou ve všední dny odpoledne či v podvečer, jsou vybraná jídla a nápoje levnější. Při objednávce alkoholu, třeba jen piva či vína, budeme v mnoha případech požádáni o ID (identification card) čili průkaz totožnosti, cestovní pas nebo řidičský průkaz. Překvapeni mohou být zejména lidé, kterým je třicet až padesát. ID je bezpodmínečně vyžadováno při vstupu do barů a klubů. Pokud zapomenete, diskuze nemá smysl!

Fastfood
Fastfoodové řetězce pomáhají šetřit čas i peníze. Na rozdíl od českých řetězců dostaneme v USA větší porce a přísady jako kečup, hořčici či majonézu zdarma. U studených nápojů platíme většinou za kelímek, a tudíž si můžeme nápoj zdarma doplnit. Setkáme se i s fastfoody či restauracemi, které fungují na principu „all you can eat". Po zaplacení paušálu ($8 až 15) můžeme jíst do prasknutí. Z restaurace však nesmí být nic vyneseno. Řetězce: McDonald's (hamburgery), Burger King (hamburgery), Taco Bell (mexická jídla), KFC (kuřata), Pizza Hut (pizza), Arby’s a Wendy’s (hamburgery), Waffle House (steaky).

Spropitné

Spropitné je nedělitelná součást amerického způsobu života a řada profesí je odkázána převážně na tyto příjmy. U těchto profesí se spropitné považuje za samozřejmost a jeho absence vyvolá nepříjemné situace. Jsou to číšníci, nosiči zavazadel, taxikáři, řidiči, průvodci a pokojské. Důležité je spropitné číšníků a řidičů autobusů, neboť z něj odvádějí daně bez ohledu, zda jej obdrží či nikoliv. Apelujeme na účastníky autobusových zájezdů, aby nikdy neopomněli předat řidiči spropitné ve výši $2-3/osoba/den! Abychom předešli případným konfliktům, je nutné si pamatovat následující: spropitné se platí v restauracích s obsluhou. Nechává se na stole po zaplacení účtu nebo se připisuje k účtu při jeho podpisu v případě placení kreditní kartou. Nelze odejít bez spropitného! Dále se platí spropitné v některých amerických bufetech All-you-can-eat nebo steakhousech (např. Ponderosa nebo Sizzler), kde se jídlo předplácí u pokladny. Někde tu bývá spropitné zahrnuto v ceně, ale obvykle postačí jeden dolar na osobu (nikoliv v drobných mincích!). V rychlých občerstveních typu MacDonalds, Wendy‘s, Burger King, Taco Bell atd. se spropitné neplatí. Nosičům zavazadel se platí obvykle 1 USD za 1 zavazadlo, taxikářům 10-15 % z účtované ceny, pokojským opět 1 USD za noc (nechává se na pokoji obvykle na lůžku a je zcela dobrovolné).

Alkohol & Kouření

Pití alkoholu je v USA stále považováno za cosi špatného, v některých státech na východu, indiánských rezervacích a Utahu koupíme alkohol jen ve speciálních prodejnách – Liquor Store, v restauracích pak běžně. Vždy je vyžadováno ID čili průkaz totožnosti a věk 21 let. Pití na veřejnosti je, s výjimkou New Orleans a floridského Key West, zakázáno a láhev či plechovka nesmí být vidět. Při nákupu dostaneme alkohol v hnědém papírovém sáčku.

Kuřáci nemají v USA na růžích ustlá no. Kouření je zakázáno v úředních budovách, autobusech, vlacích a letadlech. V restauracích bývají oddělené kuřácké sekce. Cigarety jsou drahé (cca $6 a více). 

Taxi

Ježdění v USA taxíkem (taxi, cab) je běžné. Okrádání zákazníků prakticky neexistuje. Řidič je povinen zapnout při nástupu taxametr. Jedeme-li například čtyři, zaplatí každý z dříve vystupujících cenu na taxametru. Šoférovi nechá me spropitné 10–15 % z ceny. 

Internet

Přístup k internetu je zdarma ve veřejných knihovnách a rovněž v drtivé většině hotelů s výjimkou hotelů vyšší kategorie.

Elektřina

V USA používají v elektrické síti rozdílné napětí 110 voltů s frekvencí 60 herzů. Spotřebiče na 220 voltů nebudou fungovat bez přepínače napětí. Zdroje s rozsahem 110-220 voltů má dnes ale prakticky každý počítač, notebook, tablet, holicí strojek, fotoaparát či kamera. Také zásuvky jsou v USA jiné. Redukci si můžete koupit v USA v obchodech s elektronikou či supermarketech. Rovněž si můžete koupit v ČR univerzální redukci pro celý svět, tzv. ježka.

Časový posun

Časový posun mezi ČR a východním pobřežím USA (New York, Washington, Miami) činí 6 hodin, mezi ČR a západním pobřežím USA (Los Angeles, San Francisco) 9 h, Aljaškou (Anchorage -10h) a Havajskými ostrovy (Honolulu) pak -11 h.

Klima

Počasí dokáže v USA nachystat mimořádná překvapení. Změny mohou být náhle a teplotní výkyvy přicházejí ze dne na den, dokonce i z hodiny na hodinu. Jižní státy a oblasti velkých plání na středozápadu charakterizují v létě velká tepla. Totéž platí o jižní části atlantického pobřeží, Floridě a státech u Mexického zálivu. Tam se navíc přidá i nesnesitelná vlhkost. Na americ kém jihozápadě a v jižní Kalifornii jsou léta také horká, ale suchá. Na jihu Arizony, Kalifornie, Nového Mexika a Texasu panují v létě teploty kolem 30–40 stupňů Celsia. Naopak západní pobřeží je trvale pod vlivem Tichého oceá nu a klima je zde po celý rok stabilní. Věčné léto trvá na jihu Kalifornie, na Floridě a na jihu Texasu.

Konzulární úřady

Kdy volat o pomoc český konzulát? Zpravidla ve chvíli, kdy se dostanete do potíží typu: ztráta či odcizení cestovního dokumentu, havárie, hospitalizace, okradení, omezení osobní svobody (vazba) atd. Pomoc konzulátu pak spočívá zejména v udělení rad, zvolení správného postupu, poskytnutí právní ochrany, zprostředkování kontaktu s příbuznými a pochopitelně vystavení náhradního cestovního dokumentu.

Velvyslanectví ve Washingtonu DC
3900 Spring of Freedom Street, Washington D.C. 20008
tel: 202-2749-103, 202-363-6319
e-mail: washington@embassy.mzv.cz
washington@embassy.mzv.cz
po – čt 09.00 – 18.00
pá 09.00 – 15.30
---
Generální konzulát v Los Angeles
10990 Wilshire Blvd., Los Angeles, CA 90024
tel: 310-473-0889
po – pá 09.00 - 12.00
e-mail: losangeles@embassy.mzv.cz
www: www.mzv.cz/losangeles

Generální konzulát New York
1109-1111 Madison Avenue, New York, NY 10028
tel: 212-717-5643
po – pá 09.00 - 14.00
e-mail: newyork@embassy.mzv.cz
www: www.mzv.cz/newyork

Generální konzulát Chicago
205 N Michigan Avenue, Chicago, IL 60601
tel: 312-8611037
po – pá 08.30 - 17.00
e-mail: chicago@embassy.mzv.cz
www: www.mzv.cz/chicago

Informace o lodi

  • jméno: Regatta (společnost Oceania)
  • Délka: 181 m
  • Šířka: 25,5 m
  • Hrubý objem: 30.277 t
  • Počet palub: 11 (9 pro hosty)
  • Kapacita hostů: 670 až 824 osob dle obsazení kajut
  • Posádka: 400 osob

Kajuta s oknem

 
  • velikost (15 m2)
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů

Balkonová kajuta Standard

 
  • velikost (20 m2)
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů

Balkonová kajuta Concierge

 
  • velikost (20 m2)
  • přednostní nalodění (12.00)
  • láhev šampaňského jako uvítání při nalodění
  • neomezený vstup na terasu Aquamar Spa Terrace s vířivkou
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service s rozšířeným menu
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů
  • zdarma praní (3 dávky o max. 20 kusech)
  • plážová taška s logem společnosti Oceania
  • kašmírové deky pro relaxaci na balkoně
  • zdarma čištění bot
  • zdarma vyžehlení oděvů po nalodění
  • možnost zapůjčení Apple iPad (dle dostupnosti)

Penthouse Suite s balkonem

 
  • velikost (29 m2)
  • přednostní nalodění (11.00)
  • láhev šampaňského jako uvítání při nalodění
  • neomezený vstup na terasu Aquamar Spa Terrace s vířivkou
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service s rozšířeným menu
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů
  • zdarma praní (3 dávky o max. 20 kusech)
  • plážová taška s logem společnosti Oceania
  • kašmírové deky pro relaxaci na balkoně
  • zdarma čištění bot
  • zdarma vyžehlení oděvů po nalodění
  • možnost zapůjčení Apple iPad (dle dostupnosti)
  • služby komorníka

Vista Suite s terasou

 
  • velikost (73 m2)
  • přednostní nalodění (11.00)
  • láhev šampaňského jako uvítání při nalodění
  • bar s 6 lahvemi vína či lihovin dle výběru z menu pro suity
  • denně koš ovoce
  • neomezený vstup na terasu Aquamar Spa Terrace s vířivkou
  • dárkový balíček Bulgari
  • denní tisk na kajutě (výběr několika novin a časopisů)
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service s rozšířeným menu
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • polštářové menu
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů
  • zdarma praní (3 dávky o max. 20 kusech)
  • plážová taška s logem společnosti Oceania
  • kašmírové deky pro relaxaci na balkoně
  • zdarma čištění bot
  • zdarma vyžehlení oděvů po nalodění
  • možnost zapůjčení Apple iPad (dle dostupnosti)
  • služby komorníka

Owner's Suite s terasou 

 
  • velikost (92 m2)
  • přednostní nalodění (11.00)
  • možnost oběda v soukromí kajuty ihned po nalodění
  • láhev šampaňského jako uvítání při nalodění
  • bar s 6 lahvemi vína či lihovin dle výběru z menu pro suity
  • denně koš ovoce
  • neomezený vstup na terasu Aquamar Spa Terrace s vířivkou
  • dárkový balíček Bulgari
  • denní tisk na kajutě (výběr několika novin a časopisů)
  • nealko a minerální voda z minibaru
  • 24 h room service s rozšířeným menu
  • koupelnová kosmetika Bulgari
  • 2x denně úklid kajuty
  • interaktivní televize
  • psací stůl
  • bavlněné froté ručníky, župany a pantofle
  • polštářové menu
  • trezor
  • belgická pralinka při rozestlání na noc
  • vysouseč vlasů
  • zdarma praní (3 dávky o max. 20 kusech)
  • plážová taška s logem společnosti Oceania
  • kašmírové deky pro relaxaci na balkoně
  • zdarma čištění bot
  • zdarma vyžehlení oděvů po nalodění
  • možnost zapůjčení Apple iPad (dle dostupnosti)
  • služby komorníka

Restaurace a stravování

  • 24 room service
  • odpolední čaje s mini-sendviči, sladkým pečivem a dezerty
  • Baristas: kavárna s produkty illy, sladkým pečivem, piškoty a mini-sendviči po celý den
  • Terrace Café: restaurace s prosklenou stěnou a venkovní terasou pro snídaně, obědy a večeře s mezinárodní kuchyní a večeřemi se sofistikovaným menu včetně humra, kotlet a pokrmů z ryb a čerstvým sushi a vegetariánskou kuchyni.
  • Waves Grill: bazenový bar s občerstvením formou burgrů, sendvičů, desertů, zmrzliny a jiných sladkých pokušení. Jídlo se podává pouze během oběda a odpoledne.
  • Polo Grill*: základním stavebním kamenem menu je hovězí maso - steaky z prémiového stařeného masa doplňují pokrmy z mořských plodů a klasikou jako například caesar salát. Otevřeno pouze pro večeře, nutná rezervace.
  • Toscana*: carpaccio z chobotnic, artičoky, parmazán a lanýžová omáčka, minestrone alla Genovese či lasagne alforno alla Bolognese, mnohé recepty pocházejí z kuchyní babiček italských členů posádky. Otevřeno pouze pro večeře, nutná rezervace.
  • The Grand Dining Room: prodchnuta duchem evropských luxusních restaurací s distingovanou, přesto však uvolněnou asmosférou, nabízí tato restaurace vytříbenou kontinentální kuchyni doplněnou o nové trendy moderní světové gastronomie. Pestrý výběr je základem spokojenosti - na denně se měnícím jídelníčku mohou hosté volit nejméně z mnoha předkrmů, polévek a salátů a hlavních chodů včetně zdravé výživy a vegetariánských pokrmů. Podávají se zde snídaně, obědy a večeře.

Zábava a odpočinek

  • wellness centrum Aquamar Spa a salon krásy
  • bohatý program hudebních a jiných představení
  • přednáškový program
  • několik barů
  • knihovna, karetní salonek
  • kasino a obchody se sortimentem luxusních značek
  • bazén a opalovací paluba
  • fitness centrum a kurzy jógy
  • běžecká dráha a minigolf
  • shuffleboard (tradiční briská námořnická hra)
,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie