Dovolená Varadero

Al Capone, diktátor Babtista a aktuálně asi milion turistů každý rok – ti všichni propadli kouzlu letoviska Varadero, místa, kam jezdí na dovolenou na Kubu tři čtvrtiny všech lidí, kteří na tento ostrov dorazí. Vždyť Varadero je nejen jedním z nejvýznamnějších turistických letovisek v Karibiku, ale vlastně i celosvětově.

Co vědět o letovisku Varadero?

Varadero leží na severním pobřeží Kuby asi 140 kilometrů od metropole Havany. Jde o zhruba dvacetikilometrový pás pláží a hotelů všech typů a kategorií na ostrově Hicacos, v místech, kde se dříve ve velkém těžila sůl a kde první hotýlky začaly vyrůstat už ve dvacátých letech 20. století. Naplno se tu pak turistický průmysl rozjel v polovině 20. století.

Dnes je toto letovisko hučícím úlem, ve kterém to žije ve dne i v noci. Turistické zázemí je perfektní a nic mu nechybí. Pláže jsou pokryté bílým prachovým pískem, vstup do vody je pozvolný a je jen na vás, zda zvolíte účast v potápěčském kurzu, nebo plavbu na lodi s proskleným dnem. Během dovolené ve Varaderu si to své najde každý.

Zajímavá místa Varadero

Varadero je letovisko krásných pláží, barů, kde si ve žhavé noci můžete zatančit smyslnou salsu, nebo dopřát rumový koktejl s výborným doutníkem. Mimo to jsou ale ve Varaderu další zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

  • Varadero Golf Club – celý den na greenu. Golfový klub v letovisku Varadero vznikl už v roce 1927 a i dnes se těší veliké oblibě. Toto velmi kvalitní hřiště disponuje 18 jamkami, par 72 a možností absolvovat tady golfovou akademii.
  • Delfinárium – vzhůru mezi delfíny. Delfinárium ve Varaderu je velikým tahákem nejen pro děti, ale i pro dospělé. S delfíny si tu můžete dokonce zaplavat, případně se s těmito inteligentními tvory vyfotit.
  • Havana – opusťte Varadero. Někteří Varadero označují za místo, ze kterého se vytratila ta pravá a autentická atmosféra Kuby. Za ní se ale můžete vydat do 140 kilometrů vzdálené Havany – projít se po promenádě Malecón, navštívit hospůdku La Bodeguita nebo jen obdivovat obrovská americká auta.
  • NP Hicacos – národní park na stejnojmenném poloostrově. Poloostrov Hicacos není jen letovisko Varadero, ale v jeho severovýchodní části leží i národní park, kde turisté mohou poznávat krásy tropické přírody. Projděte se místním deštným pralesem a poznejte krásné laguny.

Co dělat v letovisku Varadero

Varadero je místo tisíce možností a zájezd do Varadera předznamenává mnohé, ale rozhodně ne nudu. Jsou tu ideální podmínky pro povalování na pláži, plavání, nemotorizované vodní sporty, jako je třeba jízda na kajacích nebo windsurfing, v okolí letoviska jsou pak i velmi dobré podmínky pro potápění – na místních plážích je navíc spoustu potápěčských škol.

Večery pak mohou patřit odpočinku, nebo zábavě v místních barech, kde si můžete zatančit třeba salsu. Velmi oblíbenou kratochvílí jsou ve Varaderu i výlety na katamaránech, nebo na lodích s proskleným dnem – ať už po blízkém okolí nebo na ostrůvky, které leží trochu dál od pobřeží.

Fakultativní výlety ve Varaderu

Dřímá ve vás duše objevitele? Jste člověk, který rád poznává nové věci, nová místa, nové lidi? Pak se vydejte na některý z fakultativních výletů, které pro lokalitu Varadera nabízíme:

  • Plavba na ostrov Crucero – Vydejte se na celý den do širých vln Karibiku na lodi a poznejte krásy ostrova Crucero del Sol. V programu je zakomponovaný i výborný oběd a plavání s delfíny.
  • Užijte si Boat Adventure – Prožijte dvě hodiny lehkého adrenalinu při plavbě na motorovém člunu, celý výlet je potom zakončený v místní mini ZOO.
  • Vyjeďte do Havany – hlavní město ostrova je plné míst, které musíte spatřit na vlastní oči! Celodenní prohlídka toho nejznámějšího a nejlepšího je proložena dobrým obědem, po kterém se koloniální krásy užívají ještě lépe.
  • Večer v Tropicaně – kabaret, jehož věhlas přesáhl hranice letoviska Varadero. Užijte si večer plný zábavy i ukázek kubánských tanců.
  • Výlet na jih Kuby – vyrazte na dva dny do Topes de Collantes. V nabídce je dvoudenní výlet včetně plné penze, nebo jednodenní varianta, kdy vás na jih ostrova přepraví vrtulník.
,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie