Dovolená v Botswaně

Botswana ve zkratce

slon antilopa gepard lev zebra nosorožec hroch leopard 600 druhů ptáků

rozmanitá krajina největší síť solných pánví na světě jedinečné výhledy skalní výchozy skalní kaňony

Do Botswany drtivá většina turistů míří s jediným cílem – pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. K tomu jsou doslova jako stvořené zdejší parky. Navštivte třeba národní park Chobe, kde můžete pozorovat mimo jiné i hustou kolonii slonů. Moremi Game Reserve láká na zvířata žijící v blízkosti delty Okavango. Močály Linyanti jsou domovem antilop a afrických divokých psů. Národní park Makgadikgadi & Nxai Pans láká na největší síť solných pánví na světě. Pozorovat tady můžete gepardy, lvy a zebry. Specialitou Kgalagadi Transfrontier parku jsou velké kočky. Khama Rhino Sanctuary pak nabízí jedinečnou možnost vidět nosorožce ve svém přirozeném prostředí.

Botswana zaujme také ornitology a milovníky ptáků. Třeba v Nata Bird Sanctuary můžete pozorovat zhruba čtvrtinu populace ptáků v Botswaně. Skvělé podmínky nabízí i Chobe Riverfront nebo oblíbená Central Kalahari Game Reserve.

Botswanu si zamilujete i díky své rozmanité krajině a jedinečným výhledům. Navštivte třeba zmíněnou deltu Okavango, kde na vlastní oči uvidíte, jak se mění poušť v úrodnou půdu. Tsodilo Hills pak lákají na dramatické skalní výchozy na odlehlém severozápadě země. Málo známé skalní kaňony pak můžete navštívit v Tswapong Hills. Deception Valley je naopak divoké fosilní údolí řeky Wild Kalahari Game Reserve s fascinující historií. Mpayathutlwa Pan tvoří ohromující solné pánve s úžasnými západy slunce.

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie