Počasí v USA

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Jaké počasí na dovolené v USA čekat, když se rozhodnete tam vyrazit? Záleží na konkrétním místě v této obrovské federaci. Nabízíme vám přehled devíti oblíbených turistických lokalit, do nichž se můžete podívat i s našimi poznávacími nebo pobytovými zájezdy. Můžete si tak přečíst o horkém klimatu na Floridě i o čtyřmetrových závějích v zimním Yellowstonu. Dovolená v USA skýtá širokou škálu přírodních podmínek.

Počasí New York

Na jaře se největší město Severní Ameriky začíná postupně probouzet do poměrně suchého a mnohdy velmi horkého léta. V období letních prázdnin může teplota vzduchu dosáhnout i na 38°C. Kdo rád chodí po městě v triku s krátkým rukávem, měl by zvolit k návštěvě toto období. Na podzim už jsou teploty příjemné i pro ty, kdo nemají v oblibě velká vedra a třeba si i rádi zasportují. Takový podzimní běh po Central Parku je velmi příjemný. V zimě zase zasněžené a vyzdobené město navodí vánoční nebo silvestrovskou náladu i největšímu morousovi. Ono je vlastně počasí pro dovolenou v New Yorku vhodné v každém ročním období.

Počasí Orlando a Miami

Podobně jako v New Yorku je na tom i počasí pro dovolenou v Orlandu. Ráj zábavních parků (většina z deseti největších zábavních parků světa se nachází právě zde) může nabídnout velmi horké podnebí ve všech měsících v roce. To ocení hlavně návštěvníci pláží v jiném floridském turistickém středisku, na Miami. V hlavní sezóně od června do srpna se mohou těšit na nejvyšší absolutní teploty (mohou se pohybovat kolem 38°C). Ve zbylých částech roku se zase dají očekávat nižší úhrny srážek, především od listopadu do dubna.

Počasí Grand Canyon

Od největších hitů východního pobřeží se nyní posuneme na západ. Počasí v Grand Canyonu je pro dovolenou zejména na jaře a na podzim dost nevyzpytatelné. K nejsušším měsícům patří květen a říjen. Na dně kaňonu se teplota může vyšplhat až na 40°C, ale například na jižním okraji je během horkých měsíců daleko příjemněji. Zasněžený zimní kaňon sice vypadá nádherně, ale pohyb po něm může přinést značná rizika.

Počasí Las Vegas

A co vhodné počasí pro dovolenou v Las Vegas? Na tom, popravdě, zas až tolik nezáleží. Ve Vegas se totiž dá klidně strávit netradiční dovolená, aniž byste vystrčili nos z hotelu. Byla by ovšem škoda přijít o vyhlídku na bulvár Strip či Hooverovu přehradu. Nejjasnější vyhlídku a příjemné klima na tyto taháky poskytují měsíce duben, květen, červen a říjem. Velmi málo během nich prší a teplota dosahuje příjemných hodnot. V dubnu a v květnu nepřelézá 25°C, příznivci chůze v triku s krátkým rukávem ocení „třicítky“ panující od června do září.

Počasí San Francisco

Slavné slunečné pláže kolem Los Angeles, pouště a blízkost horkého Mexika napovídají, že v Kalifornii je hodně teplo. Tedy až na San Francisco. Tohle město se díky nevyzpytatelnému přímořskému klimatu trochu vymyká státnímu standardu. To mu ovšem spíše pomáhá. K poznání největších taháků San Francisca rozesetých po celém městě je třeba příjemné klima a ne žádná vyčerpávající parno. Dobrých podmínek se lze dočkat například v květnu. Téměř neprší a teploty se pohybují okolo 20°C.

Počasí Yellowstone

Národní park Yellowstone patří k místům s velkými teplotními výkyvy. Zatímco v létě se lze dočkat výrazných veder (25°C), v zimě může rtuť teploměru poklesnout ke dvacetistupňovým mrazům, ale i níže (v roce 1933 zde naměřili -54°C). Chladné počasí ovšem vykompenzuje půvab sněhové deky o tloušťce běžně přesahující 3,5 metru. Na jaře i na podzim tamní obyvatele nic nepřekvapí, ale turisty může počasí pro dovolenou  v Yellowstone zaskočit svou proměnlivostí. Je tedy záhodno přibalit lehké i teplejší oblečení.

Počasí Seattle

„Větrné město“ ze sebe ukazuje to nejlepší hlavně přes léto, kdy se teploty pohybují okolo 20 stupňů a prší méně než obvykle. Srážkově příznivé je i jaro. Na druhou stranu déšť k atmosféře tak nějak patří. Uplakané počasí Seattlu alespoň umožňuje schovat se do kaváren Starbucks v místě jejich vzniku nebo zajít do klubů, v nichž začínala slavná Nirvana.

Počasí Aljaška

Přesuneme se na úplný sever. Aljašku máme díky její poloze spojenou především se zimními aktivitami na běžkách či se psím spřežením, nicméně přes léto je v nejsevernějším státě USA docela příjemně, především na jihu okolo hlavního města Anchorage bývají léta velmi teplá. Zemědělci při nich vypěstují několikakilogramové hlávky salátu či odolnější palmy.

Počasí Havaj

Počasí pro dovolenou na Havaji je vhodné a díky přímořským vlivům také velmi různorodé. Liší se totiž nejen na jednotlivých ostrovech, ale dokonce i uvnitř nich. Hory v části ostrova Kauai nesou primát nejdeštivějšího místa na světě a prší tam prakticky denně, ovšem na zbytku ostrova už tak mokro není. Obecně platí, že tu po celý rok panují vysoké teploty vzduchu i moře.  Přes den teploty klesají pod 20°C jen výjimečně. Pokud by zde někdo přece jen cítil zimu, může si zajít k některé z činných sopek. Srážková aktivita je od května do října slabší než po zbytek roku.


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou USA.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny (19.6. - 31.8.2017) otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Mayské poklady třech zemí

16. 02. - 28. 02.

Mayské poklady třech zemí

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

Nejlepší z Jižní Afriky

26. 09. - 05. 10.

Nejlepší z Jižní Afriky

63 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Města a příroda západu USA

18. 09. - 29. 09.

Města a příroda západu USA

57 990,-

62 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

To nejlepší z Yucatánu

15. 10. - 28. 10.

To nejlepší z Yucatánu

63 990,-

70 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Americký západ - zlatý okruh

30. 09. - 15. 10.

Americký západ - zlatý okruh

71 990,-

75 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal či třpytivá velkoměsta...

To nejlepší z USA

31. 08. - 19. 09.

To nejlepší z USA

93 990,-

102 990,- Kč

Unikátní program, jenž spojuje turistické šlágry východu USA s omračující...

To nejlepší z Kuby

12. 08. - 23. 08.

To nejlepší z Kuby

78 990,-

84 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

To nejlepší z Namibie

19. 10. - 30. 10.

To nejlepší z Namibie

78 990,-

85 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Města a příroda východu USA

31. 08. - 09. 09.

Města a příroda východu USA

54 990,-

59 990,- Kč

Velmi populární trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu...

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

15. 10. - 28. 10.

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

58 990,-

61 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

Okruh Marokem

16. 09. - 26. 09.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

13. 09. - 28. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

117 990,-

125 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

Velký okruh Kubou

26. 10. - 07. 11.

Velký okruh Kubou

75 990,-

81 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA
USA - průvodce, cestopisy

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » USA » Počasí v USA