Kdy jet do USA

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Čtvrtá nejrozlehlejší země světa nabízí velmi rozmanité možnosti návštěvy, a tak není jednoduché jasně napsat, které období je pro dovolenou do USA nejvýhodnější. Záleží na konkrétní lokalitě, vždyť Spojené státy se rozprostírají do šesti časových zón (o šest hodin méně než v Praze mají třeba v New Yorku, v Los Angeles o devět a na Havaji už jedenáct). Není tedy divu, že ve třetí nejlidnatější zemi světa najdeme hodně různých typů klimatu, přírodních celků a kulturních zvyklostí. Mezi zájezdy do USA najdete spoustu možností poznat rozmanité tváře Severní Ameriky.

Kdy zastihnout nejlepší počasí v USA

Jestliže plánujete dovolenou podle toho, jaké je počasí v USA, musíte v Americe zapátrat, jak vypadá klima v konkrétní lokalitě, kterou jste si vybrali. Nejnavštěvovanější je stát New York, do kterého se ročně vydá přes 900 milionů lidí, tedy o polovinu více než do v tabulce druhé Kalifornie. Pokud tedy máte zálusk na velkoměsto New York City nebo Niagarské vodopády, vyrazte někdy mezi květnem a zářím, kdy je nejtepleji. Více o teplotách v New Yorku vám řekne tabulka:

POČASÍ V USA
Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Obvyklá teplota v °C – horní hranice 3 5 10 16 22 26 29 28 24 18 12 6
Obvyklá teplota v °C – spodní hranice -3 -2 2 7 12 17 21 20 16 10 5 0
Na stránce informace o USA najdete přehled teplot podle části USA, či dle jednotlivých měst.

Co se dalších oblíbených lokalit týká, musíme zmínit Floridu, kde prakticky na době dovolené nezáleží, hezky je tam stále, ovšem doba od prosince do března působí z hlediska teplot vzduchu a objemu srážek nejlépe. Na západ země, například do San Francisca, se zase nejvíce vyplatí odjet v čase ohraničeném měsíci dubnem a říjnem, například v době letních prázdnin. Tehdy vám při procházkách po kopcovitém městě s výhledem na pevnost Alcatraz bude počasí nejméně kazit zážitky.

Vhodná doba, kdy vyrazit do USA podle povahy vaší dovolené

USA, Amerika - Miami

Do USA lidé jezdí z několika důvodů. Například za plážemi jižních oblastí, na hory do Colorada či do zákulisí filmových studií v Orlandu nebo v losangeleském Hollywoodu. Nezřídka také lidé vyrážejí za „velkou louži“ za nákupy. K tomuto účelu extrémně pěkné počasí není třeba.

Kdy jet do USA relaxovat

Nic podobného ovšem neplatí pro dovolenou na pláži. Tu můžeme strávit třeba na již zmíněné Floridě (ideálně v zimě a na začátku jara) nebo na Havajských ostrovech. Za nejpříhodnější dobu k navštívení havajského ostrova Oahu, na nějž se můžete vydat i s naší cestovní kanceláří, se považuje jaro a podzim.

A kdy jet do USA relaxovat, pokud nepatříte zrovna k plážovým typům? Vlastně po celý rok, ať už si odpočinete spíše v hotelech a kasinech Las Vegas, při prohlídce filmem proslavených částí Kalifornie nebo během návštěv významných míst hlavního města Washingtonu. To vše si můžete vychutnat i v rámci různých poznávacích zájezdů ESO travel.

Kdy v USA zažít svátky a kulturní akce

Ve státech lze po celý rok navštívit řadu festivalů od srpnových slavností cheeseburgerů v Michiganu po Memphis in May, který každý květen ukazuje různé, ať už kulturní či gastronomické tváře města, v němž vyrostlo mnoho proslulých hudebníků jako Johnny Cash nebo Elvis Presley.

My se zaměříme na New York City, nejnavštěvovanější město země. Tam lze vyrazit třeba v červnu na World Science Festival, který se všem snaží přiblížit vědu a její objevy populární formou. Ve stejném měsíci na Coney Islandu potěší oči mužů zástupy dam v kostýmech mořských pan na Coney Island Mermaid Parade, po většinu srpna je zase možné jít do Lincolnova centra na festival věnovaný W.A. Mozartovi.

Jestliže máte namířeno do New York City v období státních svátků, máte štěstí. Nikde jinde totiž nedosahují takových rozměrů jako právě zde, ať už jde o karnevaly, koncerty a mohutné průvody během Dne nezávislosti (4.července) nebo o spektakulární podívanou na novoroční ohňostroj nad řekou Hudson.
- Zajímavé festivaly v USA

Kdy do USA navštívit národní parky

USA, Amerika - monument Vall

Ruch v ulicích během velkých svátků je sice působivý, ale někdo raději upřednostní divokou tvář Ameriky, takže kdy jet do USA za národními parky? Podívejme se na ty nejznámější. Mezi ty určitě patří Velký kaňon v Arizoně s možností projít se nad jeho hlubinami po skleněném chodníku. Pro tento dramatický výlet se nejvíce hodí jaro a podzim, v létě musíme počítat s velmi vysokými teplotami. Procházku mezi aligátory v mokřinách Everglades bude nejpravděpodobněji provázet slunce během naší zimy, nejhezčí pohledy na největší atrakce parku Yellowstone se prý nabízejí na jaře, v létě a v zimě. Existují ale zájezdy napříč Spojenými státy, při nichž lze tyto a mnohé jiné národní parky USA zhlédnout během jedné dovolené.
- o národních parcích v USA

Kam dál: Přehled zájezdů do USA


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou USA.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

Austrálie - Nový Zéland

06. 02. - 23. 02.

Austrálie - Nový Zéland

138 990,- Kč

Nesmírně oblíbený zájezd kombinující návštěvu hlavních atraktivit...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

12. 11. - 26. 11.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

133 590,-

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

To nejlepší z Floridy

01. 11. - 09. 11.

To nejlepší z Floridy

42 990,-

46 990,- Kč

Před sto lety byla Florida místem džunglí a močálů. Nyní je místem pláží,...

To nejlepší z Yucatánu

27. 01. - 09. 02.

To nejlepší z Yucatánu

73 490,-

78 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

To nejlepší z Kuby

26. 01. - 06. 02.

To nejlepší z Kuby

66 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Velký okruh Kubou

05. 01. - 16. 01.

Velký okruh Kubou

77 990,-

83 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Nový Zéland od severu k jihu

13. 02. - 02. 03.

Nový Zéland od severu k jihu

120 990,-

129 990,- Kč

Příroda této země je nesmírně pestrá. Divoké pobřeží, pláně pokryté...

Velký okruh Havajskými ostrovy

17. 11. - 02. 12.

Velký okruh Havajskými ostrovy

96 990,-

103 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA
USA - průvodce, cestopisy

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » USA » Kdy jet do USA