Dovolená Cancún

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

 

nejlepší pláže v Cancúnu, MexikoMá statut jednoho z nejluxusnějších letovisek v Mexiku. Dovolená v Cancúnu je ideální pro ty, kteří si chtějí užít luxus, pohodlí a o nic se nestarat. Možná i proto si zájezd do Cancúnu každý rok pořídí zhruba dva miliony turistů z celého světa. A ti si tu následně užívají nádherné pláže, tyrkysovou vodu a servis na úrovni pěti hvězdiček.

Co byste o Cancúnu měli vědět

Cancún vznikl jako protiváha letoviska Acapulco a de facto na zelené louce. Předtím, než tu vznikly první resorty, tu byla jen malá rybářská vesnička, kam by na dovolenou odjel málokdo. Dnes je toto místo na východním pobřeží poloostrova Yucatán jedním z nejoblíbenějších letovisek Karibiku – vždyť sem každý rok dorazí asi dva miliony turistů a Cancún má statut města s nejvíce hotelovými pokoji v Mexiku.

A co sem všechny tak táhne? Cancún nabízí zhruba dvacetikilometrový pás nádherných pláží, pozvolný a bezpečný vstup do moře a pak také perfektní zázemí a služby. Přidejte k tomu blízkost mayských památek, ideální podmínky pro potápění i pro další sporty a musí vám být jasné, proč je dovolená v Cancúnu v posledních letech tak žádaná.

Zajímavá místa

Je libo vyrazit na nákupy do exkluzivních butiků? Nebo snad vyrazit na moře za poznáním krásných karibských ostrůvků? Nebo vás láká cesta do komplexu mayských ruin? Zajímavých míst v Cancúnu je mnoho, stačí si vybrat!

  • Kukulkánův bulvár – tepna celého letoviska. Tady jsou ty nejdražší butiky, tady jsou nejlepší restaurace a nejluxusnější hotely. Kukulkánův bulvár je třídou, kde jsou ceny opravdu vysoké. Projít si ho je ale povinnost.
  • Chichén Itzá – jeden z novodobých divů světa. Z Cancúnu je to jen kousek ke komplexu mayských památek Chichén Itzá. Prohlédněte si Kukulkánovu pyramidu, Studnu obětí nebo Observatoř. Možná vás občas bude mrazit v zádech…
  • Isla Mujeres – ostrov žen. Vydejte se na lodi na výlet k ostrovu, který proslul svou krásou. Častý cíl lodních výletů je jedním z nejkrásnějších míst Mexika.

Co dělat v Cancúnu?

pláž, město Cancún, Mexiko Cancún nabízí ohromné možnosti toho co dělat, jednou z hlavních kratochvílí je tady ale potápění. Odhaduje se, že ročně se v Cancúnu a jeho okolí vydá pod hladinu asi 750 tisíc potápěčů. Od roku 2010 je potom velmi oblíbeným cílem sousoší čtyř set soch, které jsou umístěné devět metrů pod mořskou hladinou nedaleko pobřeží. Jejich tvůrce Jason De Caires Taylor se tímto počinem snažil ulevit jiným ohroženým lokalitám.

Kromě toho je v Cancúnu velmi dobré zázemí pro většinu dalších nemotorizovaných vodních sportů.

Co jste o Cancúnu možná nevěděli

Málokdo by čekal, že se během dovolené v Mexiku setká s českou hudbou. A skutečně tomu tak je. V Cancúnu můžete velmi často slyšet dechovou hudbu zvanou mariachis – jde o dechovku, ve které se snoubí prvky české dechové hudby (kterou sem přivezli lidé, kteří přišli s Maxmiliánem, bratrem Františka Josefa I.) a mexických prvků.  

Fakultativní výlety

Blízkost mayských památek, perfektní podmínky pro potápění, možnost vyrazit na lodi po laguně Nichupte... není škoda proležet dovolenou v Cancúnu na pláži – i když je opravdu krásná? Nabízíme výčet několika z mnoha fakultativních výletů.

  • Tulum a Xel-Há – vydejte se za poznáním tajemné mayské historie a potom poznejte místo, které krásou přírody bere dech. Archeologická lokalita Tulum a přírodní rezervace Xel-Há v jeden den.
  • Xcaret – i v průběhu tohoto výletu se podíváte na místa spojená s mayskou kulturou. A kromě ní poznáte i faunu a floru typickou pro tuto oblast. V ceně výletu je oběd a připlatit si můžete za koupání s delfíny.
  • Cobá – láká vás trocha dobrodružství? Vydejte se na celodenní výlet s koupáním v tzv. cenotes, návštěvou mayské vesnice i mayských chrámů uprostřed džungle.

Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Mexiko.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

To nejlepší z Floridy

01. 11. - 09. 11.

To nejlepší z Floridy

42 990,-

46 990,- Kč

Před sto lety byla Florida místem džunglí a močálů. Nyní je místem pláží,...

Austrálie - Nový Zéland

02. 03. - 19. 03.

Austrálie - Nový Zéland

129 490,-

139 990,- Kč

Nesmírně oblíbený zájezd kombinující návštěvu hlavních atraktivit...

To nejlepší z Kuby

19. 01. - 30. 01.

To nejlepší z Kuby

66 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Velký okruh Havajskými ostrovy

17. 11. - 02. 12.

Velký okruh Havajskými ostrovy

96 990,-

103 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

Velký okruh Kubou

05. 01. - 16. 01.

Velký okruh Kubou

77 990,-

83 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

12. 11. - 26. 11.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

133 590,-

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Nový Zéland od severu k jihu

13. 02. - 02. 03.

Nový Zéland od severu k jihu

120 990,-

129 990,- Kč

Příroda této země je nesmírně pestrá. Divoké pobřeží, pláně pokryté...

To nejlepší z Yucatánu

27. 01. - 09. 02.

To nejlepší z Yucatánu

73 490,-

78 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Mexiko » Cancún