Dovolená Acapulco

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

 

pláž, Acapulco, MexikoDovolená v Acapulcu… že vám to zní pořádně honosně? Aby také ne. Acapulco je nejstarší a nejslavnější z mexických letovisek a donedávna mělo punc destinace pro milionáře. Dnes si ale zájezd do Acapulca můžete pořídit i v případě, že nemáte vlastního řidiče a nejste multimilionář.

Co byste měli vědět o Acapulcu

Acapulco leží na západním pobřeží Mexika, na takzvané Mexické riviéře a jeho historie jako dovolenkového letoviska se začala psát už ve 30. letech 20. století, kdy vzniklo první kvalitní spojení s hlavním městem. Postupem času se Acapulco stalo cílem a zároveň úkrytem hollywoodských hvězd a milionářů.

Dnes můžeme Acapulco dělit na staré a nové Acapulco – to staré dýchá původní atmosférou, hotely jsou tady menší a ve vlastnictví soukromých osob. Nové Acapulco začalo vznikat v 70. letech 20. století a jeho poznávacím znamením jsou vysoké budovy exkluzivních hotelů. A zatímco sem jezdí světová smetánka, do starého Acapulca jezdí i střední třída.

Acapulco je letovisko, kde můžete o půlnoci večeřet, pak protančit noc a nakonec všechno dospat druhý den na pláži – a že těch tady je.

Zajímavá místa

V Acapulcu se nebudete nudit. Pokud ve vás dřímá duše nočního dravce a milovníka zábavy, pak vyrazte na dovolenou do Mexika právě sem. A ze zajímavých míst Acapulca rozhodně navštivte tato:

  • La Quebrada – skoky do hlubin. Čtyřicet metrů vysoký útes je místem, ze kterého se vstříc rozbouřeným vlnám vrhají blázniví skokani. Jde o tradici, která tady vznikla už ve 30. letech 20. století a dnes se z útesů vrhají profesionálové.
  • Fuerte de San Diego – bývalá pevnost. Tato pevnost s hvězdicovitým půdorysem původně odrážela útoky pirátů, kteří na město kdysi útočili. Dnes je zrekonstruovaná, několikrát přestavěná, ale hlavně – přístupná turistům. Uvnitř je muzeum – včetně expozice pirátství.

Pláže v Acapulcu

V Acapulcu jsou kilometry a kilometry nádherných pláží s příjemným vstupem do moře. Mezi ty nejznámější patří například La Angosta, Caleta, Condesa, Icacos… Pokud vyrazíte na pláž Caletilla, pak pravděpodobně plánujete lodní výlet. Právě odtud totiž odplouvá velká část lodí. Pláž Tamarindos je pak zase proslulá velikým množstvím plážových prodavačů - kteří jsou občas až protivní a vlezlí.

Co dělat v Acapulcu?

V Acapulcu můžete vyrazit se šnorchlem pod vodu a pozorovat podmořský svět. Velmi oblíbeným místem je například podvodní pomníček se sochou Panny Marie od sochaře Armanda Quesada. Přímo v Acapulcu a v jeho okolí je i několik kvalitních golfových hřišť.

Velmi oblíbenou kratochvílí je potom i sportovní rybolov. Místní vody jsou bohaté na trofejní úlovky a někteří kapitáni jsou si tak jistí tím, že budete mít dobrý úlovek, že slibují akci „nic nechytíš, nic neplatíš“.

Fakultativní výlety

Acapulco je letovisko, kde se člověk nemůže nudit a kde se mu denně nabízejí desítky a desítky možností, kam vyrazit za poznáním, sportem, nebo zábavou. V nabídkách fakultativních výletů bývají i tato místa:

  • Park Cici – Centro Internacional de Convivencia Infantili. Obrovský vodní zábavní park s delfináriem je rájem pro všechny, kteří milují skluzavky, vířivky, tobogány, akci a trochu adrenalinu. Ideální místo na celodenní výlet s celou rodinou.
  • ostrov Roqueta – pokud vám nevadí houpání mořských vln, pak se vydejte na lodní výlet směrem k ostrovu Roqueta. Ideální místo pro všechny, kteří propadli šnorchlování a krásám podmořského světa.
  • Parque Papagayo – celodenní zábavu pro celou rodinu zajistí i veliký rodinný park Papagayo, kde jsou těmi největšími atrakcemi makety španělské galeony a raketoplánu Columbia – oboje v měřítku 1:1.

Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Mexiko.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

Austrálie - Nový Zéland

06. 02. - 23. 02.

Austrálie - Nový Zéland

138 990,- Kč

Nesmírně oblíbený zájezd kombinující návštěvu hlavních atraktivit...

Nový Zéland od severu k jihu

13. 02. - 02. 03.

Nový Zéland od severu k jihu

120 990,-

129 990,- Kč

Příroda této země je nesmírně pestrá. Divoké pobřeží, pláně pokryté...

To nejlepší z Kuby

19. 01. - 30. 01.

To nejlepší z Kuby

66 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

To nejlepší z Floridy

01. 11. - 09. 11.

To nejlepší z Floridy

42 990,-

46 990,- Kč

Před sto lety byla Florida místem džunglí a močálů. Nyní je místem pláží,...

To nejlepší z Yucatánu

27. 01. - 09. 02.

To nejlepší z Yucatánu

73 490,-

78 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Velký okruh Havajskými ostrovy

17. 11. - 02. 12.

Velký okruh Havajskými ostrovy

96 990,-

103 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

Velký okruh Kubou

05. 01. - 16. 01.

Velký okruh Kubou

77 990,-

83 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

12. 11. - 26. 11.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

133 590,-

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Mexiko » Acapulco