Kostarika - džungle a karibské pláže
Žádné termíny

Kostarika - džungle a karibské pláže

Kostarika je kombinace vysoké životní úrovně, bezpečné země a ochrany přírody. Okruh je kombinace poznání bohaté flóry a fauny s odpočinkem na karibských plážích.

 • Koupání v horkých pramenech
 • Visuté lávky v deštném pralese
 • Zahrada s kolibříky
 • Relax na písečných plážích Karibského moře
Rozšířený program - vstup

Itinerář zájezdu

 • 1. den PRAHA – SAN JOSÉ
  Odlet z Prahy s přestupem do San Jose - hlavního města Kostariky. Večer po příletu transfer do hotelu.
 • 2. den POÁS - SAN JOSÉ
  : ráno přesun kopcovitou krajinou kávových plantáží a pastvin až k vrcholu aktivního vulkánu Poás. Pěšky k vyhlídce na jeden z největších sopečných kráterů na světě (v průměru 1,5 km, hloubka 300 metrů, výška 2708 m n.m.), ze kterého lze pozorovat a fotit stoupající dým. Poté návštěva kávových plantáží s celým procesem zpracování až po ochutnávku čerstvě pražené kávy. Odpoledne prohlídka centra San Jose - národní divadlo Teatro Nacional, tržnice Mercado Central, fakultativně možnost návštěvy některého z muzeí (jadeitu nebo zlata) s představením předkolumbovských kultur Kostariky.
 • 3. den SANTA ELENA
  přesun do kopců, do zapadlého městečka Santa Elena, které v 50.letech založili američtí kvakeři. Cestou ještě zastávka v Sarchí, které je centrem výroby nábytku a dřevěných pestře malovaných vozíků (carretas), exkurze do jedné z fabrik. Odpoledne pro zájemce fakultativně návštěva parku Selvatura s nejlepší Canopy Tour v Kostarice (lanové dráhy v korunách stromů, 15 lan, nejdelší měří 1 km), zavěšené mosty, zahrada až s 20 druhy motýlů, lenochody, Herpetarium s plazy a obojživelníky vč. žab.
 • 4. den MONTEVERDE – ARENAL
  Monteverde, návštěva proslulé přírodní rezervace, která je domovem rozmanitých druhů savců včetně jaguára, ocelota nebo tapíra, celé řady ptáků, mj. quetzala (kvesala chocholatého), tukanů i kolibříků, dále motýlů, ale také přes 2500 druhů rostlin včetně epifytů, orchidejí, prastarých kapradin a lián. Procházka mlžným pralesem. Poté přejezd kolem jezera Arenal mezi Kordillerami Guanacaste a Tilarán kouzelnou krajinou s osamělými farmami k vulkánu Arenal (1633 m), jednoho ze symbolů Kostariky, který se probudil po silném zemětřesení v roce 1968, poslední roky je však opět bez jakékoli aktivity.
 • 5. den ARENAL
  pobyt v NP Arenal, 3km okruh tropickým deštným pralesem, během kterého se dostaneme i mezi koruny stromů díky 10 pevným a 6 zavěšeným mostům, které jsou dlouhé 48 až 98 metrů. Díky různorodosti mikroklima zde žije až 200 druhů ptáků. Pěší výlet parkem až ke zkamenělé lávě s vyhlídkami na majestátní sopku a jezero Arenal. Fakultativně návštěva vodopádů La Fortuna nebo termálních lázní, relaxace uprostřed tropických zahrad v bazénech s teplotami od 25 do 38°C.
 • 6. den TORTUGERO
  ráno přesun do přístavu La Pavona a dále lodí po řece do izolovaného NP Tortuguero na pobřeží Karibiku, kam v létě připlouvají snášet svá vejce karety obrovské. Odpoledne návštěva vesničky Tortuguero v karibském stylu s barevnými domky na dřevěných kůlech, procházka po pláži.
 • 7. den TORTUGERO – LIMON – PUERTO VIEJO
  před snídaní plavba po říčních kanálech NP Tortuguero s pozorováním probouzející se džungle s mnoha druhy ptáků včetně papoušků, tukanů, volavek, vlhovců, dále opic, leguánů, lenochodů, bazilišků, kajmanů a při troše štěstí i kapustňáků nebo dokonce mravenečníka. Po snídani návrat lodí po řece zpět k autobusu a poté přesun dále na jih okolo důležitého přístavu Limón a dále podél pobřeží až do oblasti surfařského ráje Puerto Viejo, ale jinak ospalé vesničky s obyvateli převládajíc s afro-karibskými kořeny. Ubytování v hotelu nedaleko Karibiku (4 noci).
 • 8. den PUERTO VIEJO
  snídaně, individuální volno, odpočinek na některé z pláží nebo u hotelového bazénu, koupání.
 • 9. den PUERTO VIEJO
  snídaně, individuální volno, odpočinek na některé z pláží nebo u hotelového bazénu, koupání.
 • 10. den PUERTO VIEJO
  snídaně, individuální volno, odpočinek na některé z pláží nebo u hotelového bazénu, koupání.
 • 11. den PUERTO VIEJO – SAN JOSÉ – PRAHA
  po snídani transfer na letiště do San Jose a odpoledne odlet do Prahy
 • 12. den PŘÍLET DO PRAHY

Termíny a ceny

Termín Stav Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 10 x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • transfery během okruhu a plavby lodí
 • služby česky hovořícího průvodce
 • prohlídky a vstupy během programu

Cena nezahrnuje:

 • fakultativní výlety a vstupy (viz doplňující informace k zájezdu)
 • spropitné
 • cestovní pojištění

Další informace:

Během třech dní pobytu u Karibiku kromě koupání a odpočinku na některé z nejkrásnějších pláží (Playa Chiquita nebo Manzanillo), je možnost vyzkoušet také např. šnorchlování, školu surfování nebo plavby na mořském kajaku (není v ceně). Fakultativně lze také absolvovat některý z půldenních výletů do nedalekého NP Cahuita nebo přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo, které jsou obě známy malebnými plážemi a velmi bohatou faunou (mj. lenochodi, mývalové, nosály, aguti, malpy, vřešťani a několik druhů ptactva). Obě nabízí pěší turistiku pobřežním tropickým deštným lesem hned vedle bílých pláží, které končí korálovým útesem.

Podniknout lze také celodenní výlet do jedné z odlehlých vesnic indiánského kmene Bribris a seznámit se s jejich kulturou a tradicemi. Ráno se jede mikrobusem do osady Bambú a dále motorizovanou kánoí bujnou vegetací po řece Yorkín tvořící hranici mezi Kostarikou a Panamou až do osady. Na místě je pak na programu procházka kakaovou plantáží, možnost koupání v řece Skui, a po obědě pak vlastní výroba čokoládového dezertu z místního kakaa a banánů. Odpoledne návrat zpátky do civilizace. 

Fakultativní příplatky (nejsou povinné; objednat a uhradit je lze až na místě):

2. den: vstupné do národního divadla Teatro Nacional v San José: 11 USD

2. den: vstupné do muzea jadeitu nebo zlata v San José: 16 USD

3. den: vstupné do Selvatura: od 55 USD dle programu, více na www.selvatura.com

4. den: noční tour do mlžného pralesa v Monteverde: cca 30 USD

5. den: vstupné do termálních lázní v La Fortuna: cca 35 USD

5. den: vstupné k vodopádům La Fortuna: 18 USD

8.-10. den: výlet na kánoi za indiány Bribrí (vč.oběda): 95 USD (2-3 osoby), 65 USD (4-6 os.), 56 USD (7 a více) 

Chcete zájezd upravit nebo zpracovat jako individuální cestu?

Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.

Vízum a doklady

Bezvízový styk do 90 dní. Platnost pasu minimálně 6 měsíců po návratu (při letu přes USA je nutná ESTA). Děti musí mít svůj vlastní pas.

Rady pro odbavení při odletu: Vzhledem k situaci v letecké dopravě doporučujeme dbát nařízení pro pohyb osob a zavazadel na letištích a počítat s delší dobou potřebnou pro odbavení včetně důkladné osobní prohlídky. Pro plynulé odbavení zavazadel a vyzvednutí palubní vstupenky se dostavte na letiště cca. 2 až 2,5 h. před odletem. Zavazadla si označte, štítky – jsou k dispozici v odbavovacích obálkách nebo u přepážky letecké společnosti. Adresu hotelu, v němž strávíte první noc, obdržíte s odbavením na letišti v den odletu.

Zavazadla: celková váha hlavních zavazadel by neměla překročit 20-23 kg (podle letecké společnosti). U příručních zavazadel činí váhový limit 8-12 kg (podle letecké společnosti).

Ztráta zavazadla: V případě poškození či ztráty zavazadla během letů se ihned na místě obraťte na přepážku reklamací zavazadel a vyplňte reklamační list. Na pozdější reklamace nelze brát zřetel. Letecká společnost dopraví zpožděné zavazadlo do místa Vašeho ubytování, ztracené zavazadlo případně finančně odškodní.

Pojištění

V základní ceně zájezdu je zahrnuto pojištění proti úpadku cestovní kanceláře, a pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou z provozu cestovní kanceláře - tedy pořadatele zájezdu, nikoli však pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLVZ), které rádi na požádání zajistíme. Každému z cestujících rovněž doporučujeme uzavřít při podpisu smlouvy i připojištění proti stornu zájezdu, které klienta chrání před nepředvídatelnými zdravotními okolnostmi (událostmi) a s nimi spjatými ztrátami, pokud se čas události překrývá s obdobím, v němž je CK oprávněna uplatnit storno podmínky. Zároveň upozorňujeme, že připojištění proti stornu zájezdu nelze uzavřít samostatně bez pojištění léčebných výloh v zahraničí (s výjimkou Allianz). Klient a jeho zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce.

Měna

Místní měnou je Kostarický colón (CRC) tvořený 100 centimy, v oběhu se ale žádné mince centimos nevyskytuji. Svůj nazev nese kostaricka měna po Kryštofu Kolumbu (španělsky Cristobal Colon). Vedle kostarických colónů jsou při nejrůznějších platbách běžné americké dolary, které jsou bez problémů přijímány ve větších obchodech a ve všech hotelích. Naprostá většina obchodů, restaurací, půjčoven automobilů a hotelů akceptují běžné kreditní karty (nejrozšířenější VISA nebo Mastercard).

Spropitné je v restauraci je většinou pod názvem „servicio“ automaticky připočítáno k účtu a jeho výše je 10 %.

Očkování a léky

Není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida A+B, žlutá zimnice). V poslední době se v přímořských oblastech, ale také v okolí San Jose, objevila epidemie onemocnění dengue, V případě zdravotních problémů navštivte hotelového lékaře, ambulanci nebo nemocnici a uplatněte svoje cestovní pojištění a uschovejte doklady o event. platbách. Většina hotelů má vlastního hotelového lékaře. Doporučujeme dále vzít si léky, které běžně užíváte při zvýšené teplotě, bolestech hlavy a střevních potížích (např. Imodium Plus).

Telefonování

Na Kostarice funguje pošta velmi spolehlivě, je ale třeba počítat s tím, že místní pošta je pomalá. V odlehlých oblastech Kostariky pak samozřejmě můžete narazit na problémy. Drobnosti jako jsou známky, pohlednice a telefonní karty můžete koupit také v hotelech nebo obchodech se suvenýry. Pokrytí signálem má Kostarika dobré. Nejsnadnější způsob, jak uskutečnit mezinárodní hovor, je nákup telefonní karty (tarjeta telefonica).

Kostarická kuchyně

Kostarická kuchyně v sobě obsahuje prvky francouzské, mexické, čínské a americké  kuchyně, v restauracích Sodas najdete hlavně místní speciality, například polévku z hovězího masa s banány. Základem tradičních jídel je hovězí, drůbeži a rybí maso, doplněné ryži, kukuřici nebo fazolemi a čerstvým ovocem. Většina těchto pokrmů bohužel mnohde ustoupila všudypřítomné pizze a hamburgerům. Buďte také připraveni na to, že místní svá jídla rádi přesolují. Na druhou stranu je třeba uznat, že jejich káva je skutečnou lahůdkou.

Nápoje

Na Kostarice si můžete koupit refrescos, což jsou studené nápoje vyrobené z mléka nebo vody a z čerstvého tropického ovoce. Rozšířeným nápojem jsou ovocné džusy – kombinace sody, manga, ostružin nebo ananasu. Kostarika sice není pivní velmoci, ale vyrábí se zde několik značek piva.
Voda: Obyčejnou vodu doporučujeme kupovat jen balenou, protože voda z kohoutků může přivodit žaludeční potíže.

Elektřina

Na Kostarice je elektrické napětí 110 V a zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory.

Časový posun

Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 7 hodin.

San José

San José je hlavním a nejlidnatějším městem státu Kostarika. Spolu s okolními městy vytváří největší kostarickou aglomeraci, která silně udává ekonomický vývoj celé země. Je známé pro svůj pozoruhodný urbanistický vývoj, kdy historické budovy z koloniálního období přímo sousedí s ultramoderními stavbami. Název města je odvozen od jména svatého Josefa (španělsky San Jose). Pojmenovaní San José nese více měst v několika státech, které bývaly španělskými koloniemi. Město se rozkládá v nadmořské výšce okolo 1170 metrů nad mořem. Oblíbeným cílem cestovatelů je i blízké okolí města, nejčastěji dvě stále ještě činné sopky, k jejímž vrcholkům stoupáte po neuvěřitelně příkrých cestičkách. Při cestě ke kráteru nezapomeňte na teplé oblečení! Byť sopky slibují úchvatný pohled na město, díky sopečné aktivitě vulkánu si ho však příliš nevychutnáte. Vrcholek i jeho nejtěsnější okolí je totiž stále zahaleno v oblaku šedivého dýmu.

,

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie