Uzbekistán – Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Naprosto ojedinělá cesta po nejvýznamnějších místech Hedvábné stezky. Královské paláce, perské koberce, památky UNESCO a pravá exotika.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
23. 09. - 09. 10. 2014 15 3* snídaně 89 990,- Kč objednat


Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz na letišti v Praze 2 hod. před odletem. Odlet do Taškentu.

2. den TAŠKENT

Program začíná prohlídkou Taškentu. Uvidíte místní „Broadway“ – pěší ulici s umělci, Khast Imam Square - Srdce Taškentu, mešitu Tilla Šejk, mausoleum Kafal Šaši (hrob místního lékaře, filozofa a básníka islámu, který zde žil 904 – 979 n.l.), náměstí nezávislosti Amir Temur a další významné památky města.

3. den TAŠKENT - URGENČ - CHIVA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Urgenče v Chorézmské oblasti. Odjezd do blízké Chivy, historického klenotu Střední Asie. Prohlídka města s návštěvou pevností Kunya Ark, madrásy Muhammad Rahim, mauzolea Pahlavána Mahmúda, mešity Islam Hodža a paláce Tašhauli. Nocleh v Chivě.

4. den CHIVA – DASHAUZ - AŠCHABAD

Snídaně. Transfer na uzbecko – turkmenskou hranici, pokračujete cestou do města Konye a následně do Dashauzu. Odtud poletíte vnitrostátní linkou do Ašchabadu. Transfer z letiště do hotelu, nocleh.

5. den AŠCHABAD

Snídaně. Prohlídka města, návštěva Národního muzea historie a etnografie, kde se nachází největší koberec na světě. Dále uvidíte archeologické naleziště „Stará Nisa“, mešitu Turkmenbaši a zvenčí komplex prezidentského paláce. Večer doporučujeme navštívit folklórní show spojenou s večeří. Nocleh.

6. den AŠCHABAD – MARY – MERV - TURKMENABÁD

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště, odlet do Mary. Po přistání exkurze do starobylého města Merv, který je úžasnou archeologickou lokalitou zapsanou na seznamu UNESCO. V oblasti se nachází pět starobylých měst z různých období. Na cestovatele může působit trochu rozpačitě, na první pohled je to zjizvená krajina příkopy a kanály, pastvinami pro velbloudy, s otlučenými stavbami z pískových cihel. Navštívíte mauzoleum sultana Sandžara, jež bylo vystavěno v 12. století. Dále uvidíte pozůstatky a památky měst Alexandria, Antiochia, Sultan Kala, zbytky zdí paláce Abdoulla Khana Kala, zříceniny tvrzí Kyz-Kala a Erk Kala, mausoleum Mukhammed Ibn Zeid. Nocleh ve městě Turkmenabád.

7. den TURKMENABÁD - BUCHARA

Snídaně v hotelu, transfer do města Buchara. Po příjezdu a ubytování v hotelu ještě stihnete procházku po historickém centru města s odborným výkladem.

8. den BUCHARA

Snídaně. Celodenní prohlídka města: pevnosti Ark, bývalého sídla bucharských emírů, mešity Bolo Hauz, mauzolea Češme Ajúba, architektonického komplexu Poj Kalon s madrásou Mír Arab, Ulugbegovy madrásy a madrásy Abdulazíze Chána. Pokračování v prohlídce Buchary, výlet k mauzoleím v Čór Bakru a k letnímu paláci Sitora-e-mokhi Chosa. Nocleh.

9. den BUCHARA - SAMARKAND

Po snídani pokračujete v cestě dál do města Samarkand. Po krátkém odpočinku první část prohlídky města, které bylo dřívější křižovatkou dvou nejvýznamnějších obchodních cest. Náměstí Registan s Ulugbegovou madrásou a madrásami Tillya-kari a Šér-dór představuje nejnádhernější příklad islámské kultury a architektury. V jeho okolí se nachází velké množství dalších památek. Nocleh.

10. den SAMARKAND - TAŠKENT

Snídaně, celodenní prohlídka města Samarkand. Prohlédnete si observatoř Ulughbek z 15. století., vykopávky a muzeum antického města Afrosiab. Zajímavým bodem prohlídky je starobylé pohřebiště Shakh-i- Zinda. Architektonický komplex čítá na 44 hrobek a 20 mauzoleí z 11.-15. století. Dále uvidíte krásně zrekonstruované Gur-Emirovo mauzoleum, které ukrývá hrobku Gur- Emira, který údajně stavěl pyramidy z lebek poražených nepřátel. Odjezd do Taškentu, nocleh.

11. den TAŠKENT – BIŠKEK

Snídaně. Doporučujeme vyrazit na místní „Broadway“, pěší ulici, která má pozoruhodnou atmosféru. V klidu si objednejte něco lahodného k pití a vychutnejte si atmosféru tohoto místa. Později transfer na letiště a odlet do města Biškek

12. den BIŠKEK – NÁRODNÍ PARK ALA ARCHA

Snídaně. Dnes navštívíte národní přírodní park Ala- Archa, který se nachází v malebné rokli, 40 km od Biškeku. Na cestě do parku krátce zastavíte u tradičního kyrgyzského hřbitova a navštívíme mauzoleum Gumbezeho v Baitik Baatyru, místního respektovaného vůdce. Na území parku doporučujeme krátký trek do soutěsky Ak Sai, což je boční rokle hlavní soutěsky Ala Archa. Užijete si nádherného výhledu na vrcholky kyrgyzského pohoří Alatau Ridge (Tien Shan). Pokud čas dovolí, můžete dojít až k vodopádu Sai a udělat si piknik v přírodě. Cestou zpátky do Biškeku navštívíme bazar Osh. Uvidíte také vystoupení kyrgyzského folklórního souboru.

13. den BIŠKEK – ISSYK KUL

Snídaně. Krátká projížďka busem po hlavním městě a pokračujete k starému minaretu Burana Tower. Minaret byl postaven ve městě Balasagun, jednom z hlavních měst státu Karakhanid, který existoval v 11-12 století našeho letopočtu a jednalo se o důležité obchodní místo na Velké hedvábné stezce. Navštívíte malé místní muzeum, sbírku Balbals, starobylou hrobku Turkic a nakonec typický rodinný dům v Tokmoku, kde se seznámíte s životem místních obyvatel. Dále se vydáte k Issyk- Kulu, druhému největšímu vysokohorskému jezeru na světě, hned po jezeře Titicaca v Jižní Americe. Měří na délku 182 km, široké je 58 km a vzniklo v důsledku sopečné činnosti. Díky geotermální aktivitě nikdy nezamrzá. V létě dosahuje teplota vody 25-28 stupňů Celsia (teplejší než vzduch). Můžete se i koupat v jezeře, které je uzavřené ze všech stran zasněženými vrcholky pohoří Tien Shan. Nocleh.

14. den ISSYK KUL - BIŠKEK

Snídaně. Pokračujete do místa Petroglyphs, kde uvidíte chrám pod širým nebem Scythians vytvořený hungsunskoui civilizací, jejíž historie sahá do 9.-8. století před naším letopočtem. Z úpatí Kungey Alatoo Ridge je krásný výhled na celé jezero. Navštívíte Národopisné muzeum a poplujeme lodí v čistých vodách jezera Issyk Kul. Zpět se budete vracet nádhernou přírodou kolem řeky Chu do údolí Chuy, soutěskami, propastmi přes pohoří Ťan-šan. Nocleh v Biškeku.

15. den BIŠKEK – ALMATY

Snídaně, odjezd z Biškeku do Almaty. Přechod kazašsko-kyrgyzské hranice trvá asi jednu hodinu. Na cestě do Almaty uvidíme pohádkovou kazašskou step, plnou stád koní, ovcí. Step o rozloze více než 2200 kilometrů sahá od Kaspického až po Aralské moře a k pohoří Altaj. Ubytování v hotelu, nocleh.

16. den ALMATY

Snídaně, prohlídka města. Navštívíte Panfilov park s ortodoxní katedrálou Zenkov, památník Velké vlastenecké války, Národní muzeum hudebních nástrojů, náměstí Republiky a státní muzeum. V nočních hodinách odjezd na letiště.

17. den ODLET DO PRAHY

Odlet z Almaty, přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

  • leteckou přepravu Praha – Taškent – Almaty - Praha s přestupy včetně letištních tax
  • ubytování v 3* hotelech se snídaní
  • místní přelety
  • průvodce CK ESO travel
  • všechny transfery klimatizovaným busem
  • výlety a vstupy do památek

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

  • víza: Uzbekistán – 50,- USD (na místě), Turkmenistán – 55,- USD (na místě)
  • fakultativní výlety a bakšišné

On line objednávka zájezdu

Cena: 89 990,- Kč
Termín: 23. 09. - 09. 10. 2014 Dní/nocí: 17 / 15
Doprava: letecky Strava: snídaně Ubytování: 3*
Poznámka:
Minimum: 16 osob

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2014 - Novinky emailem Facebook

GO parking

Srí Lanka - Indie

08. 11. - 22. 11.

Srí Lanka - Indie

66 990,- Kč

Kombinovaný zájezd s důrazem na poznání přírodních zajímavostí zemí...

Perly Srí Lanky

14. 11. - 22. 11.

Perly Srí Lanky

44 990,- Kč

Poznejte zemi nabitou kulturními a historickými památkami všech náboženství,...

Čína - Perly říše středu

24. 09. - 07. 10.

Čína - Perly říše středu

47 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Města a příroda západu USA

04. 10. - 15. 10.

Města a příroda západu USA

50 990,-

55 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Okruh středním Japonskem

23. 09. - 02. 10.

Okruh středním Japonskem

74 990,- Kč

Navštivte zemi vycházejícího slunce, světovou velmoc, která si bedlivě...

Perly Indonésie

26. 09. - 12. 10.

Perly Indonésie

67 990,- Kč

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí, mýtického baronga...

Americký západ - zlatý okruh

30. 09. - 15. 10.

Americký západ - zlatý okruh

61 990,-

67 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal či třpytivá velkoměsta...

Velký okruh Mexikem

21. 10. - 06. 11.

Velký okruh Mexikem

76 990,- Kč

Vás upoutá barvitostí a pestrostí folklóru. Poznáte nejzajímavější...

Velký okruh Jižním Thajskem

30. 10. - 15. 11.

Velký okruh Jižním Thajskem

54 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

Copyright © 1994 - 2014 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Uzbekistán » Uzbekistán – Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán