Za tajemstvím mayského kalendáře (Mexiko - Guatemala - Belize)

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:Na nejbližší období není vypsán termín zájezdu do této destinace. Na přání vám, ale rádi připravíme zájezd na míru.

Kontaktujte nás prosím telefonicky na 233 377 711, emailem info@esotravel.cz, nebo kontaktním formulářem.

Děkujeme a budeme rádi, pokud poznáte tuto zajímavou zemi právě s ESO travel.

 


Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO CANCÚNU /PLAYA DEL CARMEN

Ráno odlet z Prahy. Pozdě odpoledne přílet do Mexika na letiště v Cancúnu a transfer do hotelu 3* v centru Playa del Carmen, cca 60 minut jízdy z letiště. Ubytování a večer volný program.

2. den CHICHÉN ITZÁ - MÉRIDA

Snídaně, odjezd do Chichén Itzá, největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatánu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníku, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Čas na oběd, poté přejezd do Méridy. Ubytování v centru města a prohlídka Méridy, při které uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor.

3. den MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE

Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Campeche, prohlídka města, ubytování a nocleh.

4. den CAMPECHE - PALENQUE

Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytování, volný program, návštěva centra Palenque.

5. den PALENQUE - YAXCHILÁN - BETHEL - FLORES

Brzy ráno vyrazíme na cestu do srdce Chiapasu k řece Usumacintě. Po cestě snídaně. Nejprve přijedeme do vesnice Frontera Corozal, zde nasedneme do kanoí s motorovým pohonem a poplujeme cca 50 minut po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Obří stromy, mezi nimiž vynikají posvátné mayské stromy ceiba, opice v jejich korunách, množství vzácných stél a pyramidy ukryté v džungli, to vše dotváří mystickou atmosféru tohoto místa. Poté následuje plavba lodí proti proudu řeky až do guatemalské vesničky Bethel, která je jediným místem v této oblasti, kudy můžeme vstoupit do Guatemaly. Přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.

6. den ISLA FLORES

Snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek, koupání, projížďka loďkou po jezeře, či prohlídka ostrova a nejbližšího okolí, pro zájemce možnost fakultativního výletu do Yaxha: “El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo”, zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů, výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat z vrcholu pyramidy s názvem „El Templo de las Manos Rojas“ vysoké téměř 40 metrů. S největší pravděpodobností si budete téměř sami vychutnávat tento nezapomenutelný zážitek.

7. den ISLA FLORES - TIKAL - ISLA FLORES

Brzy ráno odjezd z Flores (snídaňový balíček) a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára” a “Chrámu masek”, “Chrámu V”, dále “Mundo Perdido” (ztracený svět) , skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Střední Americe, jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 m, odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volný program.

8. den ISLA FLORES - BELIZE CITY - CAYE CAULKER

Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker, ubytování, volný program. Ostrůvek není moc velký, za hodinu a půl ho obejdete a budete okouzleni jeho zvláštní atmosférou: dýchne na vás reggae styl, ospalá atmosféra, nikam nespěchající, usměvaví „rastamani“ a lokální stylové hospůdky a bary. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečně cesty. Budete-li mít pocit, že se tady čas zastavil, je to pravda. A jedna zajímavost: Belize je jedinou zemí ve Střední Americe, kde se mluví anglicky (bývalý Britský Honduras).

9. den CAYEC AULKER

Celý den volný program, odpočinek, koupání v moři, prohlídka ostrova, možnost fakultativních výletů: šnorchlování nebo rybaření na nedalekých korálových útesech nebo celodenní výlet pro potápěče do proslulé Blue Hole, pro milovníky kultury pak výlet na pyramidy v Lamanai.

10. den CAYE CAULKER - SAN PEDRO - CHETUMAL - PLAYA DEL CARMEN

Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, zastávka na ostrově San Pedro (belizské imigration) a příjezd do mexického přístavu Chetumal. Následuje transfer do Playa del Carmen, zastávka na oběd kolem 13:00. Příjezd do Playa del Carmen kolem 18:00 a ubytování v hotelu Reef Playacar nebo Reef Coco Beach 4* All Inclusive přímo na pláži. Playa del Carmen je kosmopolitní centrum a srdce Riviera Maya žije ve dne v noci zábavou, má pěkné pláže a hlavně pověstnou 5. avenidu, která je živou tepnou celého města. Tato "duše" Playa del Carmen je pěší zónou, plnou skvělých restaurací, obchodů i krámků, útulných kaváren, malých barů s živou hudbou, diskoték a pouličních umělců, což z ní vytvořilo oblíbené místo po dni stráveném aktivním odpočinkem. Multikulturní prostředí, vibrující atmosféra, báječná zábava, to vše činí z 5. avenidy nevšední zážitek pro všechny turisty. Nedaleký ostrov Cozumel, je cílem častých výletů zejména pro vyznavače potápění či šnorchlování.

11. den POBYT U MOŘE

Pobyt v hotelu, volno, odpočinek, koupání, opalování a možnost fakultativních výletů (Xcaret, Xelha) a pro ty, kteří by neměli pyramid dost, třeba Tulum nebo Cobá.

12. den ODLET DO PRAHY

Dopoledne volno, koupání, odpoledne transfer na letiště v Cancúnu.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu Praha – Cancún a zpět
 • letištní taxy
 • transfer z/na letiště v Cancúnu
 • českého/slovenskeho průvodce
 • transfery minivanem pro 10 osob (nebo Sprinter pro 16 osob)
 • dopravu lodí Frontera Corozal – Yaxchilán – Frontera Corozal, Frontera Corozal – Bethel, Belize City – Caye Caulker a Caye Caulker – San Pedro – Chetumal
 • vstupné do všech archeologických nalezišť
 • 1x ubytováni v Playa del Carmen se snídaní
 • 1x ubytováni v Méridě 3* s americkou snídaní
 • 1x ubytováni v Campeche 3* s americkou snídaní
 • 1 x ubytováni v hotelu v Palenque 3* s americkou snídaní
 • 3x ubytování v hotelu v Isla Flores 3* s americkou snídaní
 • 2x ubytování v hotelu na Caye Caulker 3* (bez snídaně)
 • 2x ubytování v hotelu v Playa del Carmen Reef Playacar 4* nebo Grand Coco Bay All Inclusive

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • stravování kromě uvedených snídaní a obědů
 • fakultativní výlet do Yaxha a další neuvedené
 • imigrační poplatky při vstupu/výstupu z Mexika (2x 35 USD), Guatemaly (cca 2 x 2 USD) a Belize (1 x 30 USD)

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

15. 09. - 30. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

129 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

To nejlepší z Kuby

12. 10. - 23. 10.

To nejlepší z Kuby

64 990,-

69 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Vietnamem od severu k jihu

10. 11. - 25. 11.

Vietnamem od severu k jihu

69 690,-

74 990,- Kč

Cesta zemí s pohádkovými přírodními scenériemi a kulturním dědictvím, které...

Krásy Yucatánu a Chiapasu

30. 10. - 12. 11.

Krásy Yucatánu a Chiapasu

66 990,-

68 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

Velký okruh Kubou

29. 10. - 09. 11.

Velký okruh Kubou

73 490,-

78 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Velký okruh Barmou

24. 11. - 10. 12.

Velký okruh Barmou

91 990,-

93 990,- Kč

Směřuje do země drahokamů, úchvatných západů slunce nad zlatými pagodami...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

10. 11. - 26. 11.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

58 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

Velký okruh Jižním Thajskem

24. 11. - 10. 12.

Velký okruh Jižním Thajskem

57 690,-

61 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

To nejlepší z Yucatánu

30. 10. - 12. 11.

To nejlepší z Yucatánu

76 490,-

81 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Velký okruh severním Thajskem

03. 11. - 19. 11.

Velký okruh severním Thajskem

53 890,-

58 990,- Kč

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Mexiko » Za tajemstvím mayského kalendáře (Mexiko - Guatemala - Belize)