Diamanty Afriky: Zeměmi Jižního Kříže

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Špičkový program pro nejnáročnější cestovatele zahrnuje neopakovatelné safari a návštěvu přírodních ikon Zimbabwe, Botswany, Namibie a JAR.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
09. 06. - 24. 06. 2012 13 3* dle programu 137 990,- Kč uzavřeno
09. 07. - 24. 07. 2012 13 3* dle programu 149 990,- Kč uzavřeno
02. 12. - 17. 12. 2012 13 3* dle programu 137 990,- Kč uzavřeno
16. 03. - 31. 03. 2017 13 3* dle programu 172 990,- Kč
18. 07. - 02. 08. 2017 13 3* dle programu 207 990,- Kč
30. 11. - 15. 12. 2017 13 3* dle programu 172 990,- Kč


Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z Prahy do Johannesburgu.

2. den VICTORIA FALLS

Brzy ráno přílet do Johannesburgu. Následuje odlet do Victoria Falls. Po příletu transfer do hotelu ve Victoria Falls, ubytování, volný program. Později odpoledne výpravná plavba po řece Zambezi (snack a pití včetně alkoholu v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se plně oddáme pozorování divoké zvěře a hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh ve Victoria Falls. 20 km I hotel **** (S)

3. den VICTORIA FALLS

Snídaně. Ráno a dopoledne lze využít k čerpání některé z fakultativních aktivit (doporučujeme procházku se lvi nebo let nad vodopády), relaxaci u hotelového bazénu případně návštěvu městečka. Po obědě prohlídka vodopádů, které co do mohutnosti nemají ve světě srovnání a jsou právem považovány ze jeden z nejpozoruhodnějších zázraků čarující přírody vůbec. Večer pak doporučujeme tradiční večeři Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků (fakult., cca v 19.00, večeře formou all-you-caneat s výjimkou nápojů). Nocleh ve Victoria Falls. hotel **** (S)

4. den BOTSWANA: NP CHOBE

Snídaně. Transfer do Národního parku chobe v Botswaně, v němž žije největší stádo slonů v Africe, a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na obou úrodných březích řeky Chobe. Ubytování v luxusním hotelu/ lodge 4*, který se nachází v divočině přibližně 20 km východně od soutoku řek chobe a Zambezi. Součástí pobytu je plná penze a kombinované safari v otevřených terénních vozech a lodích. 86 km I hotel/lodge **** (SOV)

5. den BOTSWANA: NP CHOBE

Pobyt v NP Chobe s ranním a odpoledním safari. Čas mezi jednotlivými safari lze zpestřit pěší procházkou do buše s rangerem či ryzí relaxací u hotelového bazénu. cca 60 km I hotel/lodge **** (SOV)

6. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Letecký transfer (letadly Cessna) do delty řeky Okavango. Tahle oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřin, buše, lagun a ostrůvků dává optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, člunech brázdících nepřehledné kanály, tradičních dlabaných kanoích Mokoro a také se vydáte na unikátní pěší výpravu divočinou. Nocleh v luxusních a komorních resortech.hotel/lodge **** (SOV)

7. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Pobyt v Delta Okavango lze opět zpestřit odpočinkem u bazénu, pěší výpravou do buše s rangerem či dokonce rybolovem. hotel/lodge **** (SOV)

8. den NAMIBIE: WINDHOEK

Ranní safari (podle času odletu), po němž následuje snídaně a letecký transfer do maun, odkud pokračujete letem do metropole namibie Windhoek. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh. hotel *** (S)

9. den WINDHOEK– SOSSUVlEI

Dopolední prohlídka Windhoek, jemuž ve stínu moderních budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Brzy odpoledne odjezd na jihozápad země do Sossusvlei, ubytování v těsné blízkosti Sesriem, nocleh. 330 km I hotel **** (SV)

10. den SOSSUVlEI & DEADVlEI

Brzy ráno jízda v terénním voze podél koryta řeky tsauchab. Na jeho konci překonáte poslední kilometry hlubokého písku a dosáhnete jednoho z nejpozoruhodnějších míst (nejen) Namibie – totiž Sossusvlei & dedavlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní či odpolední světlo a scenerie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě zastávka u malého, zato nádherného kaňonu Sesriem. Nocleh. cca 120 km I hotel **** (BD)

11. den SOSSUVlEI – SWAKOPMUND

Snídaně. Přejezd do Swakompundu drsnou, neuchopitelnou a rozmanitou krajinou namibijské pouště. Cestou uvidíme záhadné rostliny Welwitchia mirabilis, pojedeme po okraji měsíčního krajiny (Moon Landscape) a navštívíme kaňon kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Po příjezdu do Swakopmundu prohlídka půvabného přímořského města obklopeného vlnami písečných dun, které Vám ryze německým duchem připomene dobu koloniální rozpínavosti. cca 400 km I hotel **** (S)

12. den SWAKOPMUND – KAPSKÉ MĚSTO

Snídaně. Před odletem do Kapského Města možnost návštěvy Walvis Bay s hejny plameňáků. Transfer na letiště a odlet do kapského města v Jihoafrické republice. Po příletu transfer na hotel, ubytování, volný program. cca 60 km I hotel *** (S)

13. den MYS DOBRÉ NADĚJE

Celodenní výlet k mysu dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak se horským pasem Chapman´s peak vydáme k mysu dobré naděje, Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.) Nocleh v Kapském Městě. 160 km I hotel *** (S)

14. den ZEMĚ VÍNA

Výlet do okolí městeček Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinných farem. Po návratu prohlídka města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a případně stihneme i návštěvu botanické zahrady kirstenbosch Garden (vstupy fakult.). Nocleh v Kapském Městě. 220 km I hotel *** (S)

15. den ODLET DO PRAHY

Návštěva přístavní promenády victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

FAKULTATIVNÍ VÝLETY K ZAKOUPENÍ PŘEDEM
WALKING WITH LIONS Procházka s mladými lvi v doprovodu rangera. Snídaně zahrnuta v ceně. Začíná cca v 05.00 ráno (Victoria Falls). cena: 5.200,- Kč
DINNER Tradiční večeře formou bufetu s kulisou domorodých bubeníků. Cena nezahrnuje nápoje. (Victoria Falls) cena: 1.900,- Kč
SOSSUSVLEI SCENIC FLIGHT Let letadlem nad pouští a mezi dunami. (Namibie – Sossuvlei) cena: cca 9.500,- Kč (záleží na obsazenosti letadla)
QUAD BIKING Jízda pouštním terénem na výkonných čtyřkolkách s průvodcem. (Namibie – Sossuvlei) cena: 1.800,- Kč
HELICOPTER FLIGHT Přelet ve vrtulníku nad Viktoriiny vodopády. cena: (15 min.) 4.600,- Kč cena: (25 min.) 8.700,- Kč

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • všechny transfery dané programem
 • služby českého průvodce v Namibii a JAR
 • služby angl. hov. průvodce či rangera v Zimbabwe a Botswaně

Victoria Falls

 • 2x noc v hotelu 4* se snídaní
 • prohlídka Viktoriiných vodopádů
 • plavba po Zambezi při západu slunce

NP Chobe

 • 2x noc v resortu 4* s plnou penzí
 • 3x až 4x ranní a odpolední safari Delta Okavango
 • 2x noc v resortu 4* s plnou penzí
 • 3x až 4x ranní a odpolední safari

Namibie

 • 4x noc v hotelu 3* a 4* se snídaní + 2x večeře
 • celodenní výlet do Sossusvlei, Deadvlei a Sesriem Canyon
 • pronájem vozu (pouze cesta bez průvodce)

Kapské Město

 • 3x noc v hotelu 3* se snídaní
 • celodenní výlet na Mys Dobré naděje
 • celodenní prohlídka Kapského Města a Stellenbosche s ochutnávkou vína

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • vízum do Zimbabwe $30 (na místě)
 • vízum do Botswany – víza zrušena
 • vízum do Namibie 2.400,- Kč (zajistí CK)
 • jiné fakultativní výlety / spropitné
Tuto cestu je možné zakoupit k následujícím zájezdům
Garden Route - Jižní Afrika

Garden Route - Jižní Afrika

Svěží, voňavá, pestrobarevná, úchvatná - takových přívlastků snese legendární Zahradní cesta - Garden Route bezpočet. Tenhle 227 kilometrů dlouhý úsek pobřeží Východního Kapska platí za jedno z nejvyhledávanějších lákadel Jižní Afriky.

Kapské Město a Safari - JAR

Kapské Město a Safari - JAR

Za poznáním a aktivním odpočinkem v africkém buši. Lákavý program pro ty, kteří chtějí alespoň jednou v životě spatřit tolika superlativy ověnčené Kapské Město a zároveň v klidu a totálním vytržení z ruchu civilizace podniknout výpravu do africké buše a odpočinout si v exkluzivním prostředí soukromého safari.

Kapské město a Okawango

Kapské město a Okawango

Kapské město a Okawango.

On line objednávka zájezdu

Cena: 172 990,- Kč
Termín: 16. 03. - 31. 03. 2017 Dní/nocí: 16 / 13
Doprava: letecky Strava: dle programu Ubytování: 3*
Poznámka:
Minimální počet osob: 8 osob

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

Austrálie - Nový Zéland

02. 03. - 19. 03.

Austrálie - Nový Zéland

126 990,-

139 990,- Kč

Zbrusu nový program oblíbeného zájezdu, jenž kombinuje návštěvu hlavních...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

11. 03. - 25. 03.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Nejlepší z Jižní Afriky

14. 02. - 23. 02.

Nejlepší z Jižní Afriky

62 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Kostarika s vůní kávy

06. 02. - 18. 02.

Kostarika s vůní kávy

78 990,-

85 990,- Kč

Kávové plantáže, neklidně spící sopky, kouzelné zátoky lemované...

To nejlepší z Yucatánu

24. 02. - 06. 03.

To nejlepší z Yucatánu

68 590,-

69 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Velký okruh severním Thajskem

27. 12. - 09. 01.

Velký okruh severním Thajskem

59 990,-

65 990,- Kč

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a...

Thajsko - Laos - Kambodža

19. 01. - 04. 02.

Thajsko - Laos - Kambodža

91 990,-

98 990,- Kč

Cesta za historií “zlatého poloostrova” Vám umožní poznat rozkvěty a pády...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

19. 01. - 04. 02.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

53 890,-

57 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

Napříč Jihoafrickou republikou

09. 03. - 24. 03.

Napříč Jihoafrickou republikou

77 990,-

84 990,- Kč

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla...

Holbox & Mayské pyramidy

14. 06. - 25. 06.

Holbox & Mayské pyramidy

68 590,-

69 990,- Kč

Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu je jedním z mála míst, kde se čas...

Nový Zéland od severu k jihu

09. 03. - 26. 03.

Nový Zéland od severu k jihu

121 990,-

133 990,- Kč

Příroda této země je nesmírně pestrá. Divoké pobřeží, pláně pokryté...

Mayské poklady třech zemí

12. 02. - 23. 02.

Mayské poklady třech zemí

71 490,-

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

Velký okruh Kubou

03. 02. - 15. 02.

Velký okruh Kubou

78 990,-

84 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Okruh Jamajkou

18. 02. - 02. 03.

Okruh Jamajkou

85 490,-

94 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov a navštívíte hlavní místní atrakce,...

Velký okruh Havajskými ostrovy

29. 03. - 13. 04.

Velký okruh Havajskými ostrovy

97 990,-

105 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

Velký okruh Mexikem

11. 03. - 27. 03.

Velký okruh Mexikem

73 990,-

79 990,- Kč

Vás upoutá barvitostí a pestrostí folklóru. Poznáte nejzajímavější...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Jižní Afrika » Diamanty Afriky: Zeměmi Jižního Kříže