Diamanty Afriky: Zeměmi Jižního Kříže

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Špičkový program pro nejnáročnější cestovatele zahrnuje neopakovatelné safari a návštěvu přírodních ikon Zimbabwe, Botswany, Namibie a JAR.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
30. 11. - 15. 12. 2017 13 dle programu 172 990,- Kč

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z Prahy do Johannesburgu.

2. den VICTORIA FALLS

Brzy ráno přílet do Johannesburgu. Následuje odlet do Victoria Falls. Po příletu transfer do hotelu ve Victoria Falls, ubytování, volný program. Později odpoledne výpravná plavba po řece Zambezi (snack a pití včetně alkoholu v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se plně oddáme pozorování divoké zvěře a hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh ve Victoria Falls. 20 km I hotel **** (S)

3. den VICTORIA FALLS

Snídaně. Ráno a dopoledne lze využít k čerpání některé z fakultativních aktivit (doporučujeme procházku se lvi nebo let nad vodopády), relaxaci u hotelového bazénu případně návštěvu městečka. Po obědě prohlídka vodopádů, které co do mohutnosti nemají ve světě srovnání a jsou právem považovány ze jeden z nejpozoruhodnějších zázraků čarující přírody vůbec. Večer pak doporučujeme tradiční večeři Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků (fakult., cca v 19.00, večeře formou all-you-caneat s výjimkou nápojů). Nocleh ve Victoria Falls. hotel **** (S)

4. den BOTSWANA: NP CHOBE

Snídaně. Transfer do Národního parku chobe v Botswaně, v němž žije největší stádo slonů v Africe, a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na obou úrodných březích řeky Chobe. Ubytování v luxusním hotelu/ lodge 4*, který se nachází v divočině přibližně 20 km východně od soutoku řek chobe a Zambezi. Součástí pobytu je plná penze a kombinované safari v otevřených terénních vozech a lodích. 86 km I hotel/lodge **** (SOV)

5. den BOTSWANA: NP CHOBE

Pobyt v NP Chobe s ranním a odpoledním safari. Čas mezi jednotlivými safari lze zpestřit pěší procházkou do buše s rangerem či ryzí relaxací u hotelového bazénu. cca 60 km I hotel/lodge **** (SOV)

6. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Letecký transfer (letadly Cessna) do delty řeky Okavango. Tahle oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřin, buše, lagun a ostrůvků dává optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, člunech brázdících nepřehledné kanály, tradičních dlabaných kanoích Mokoro a také se vydáte na unikátní pěší výpravu divočinou. Nocleh v luxusních a komorních resortech.hotel/lodge **** (SOV)

7. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Pobyt v Delta Okavango lze opět zpestřit odpočinkem u bazénu, pěší výpravou do buše s rangerem či dokonce rybolovem. hotel/lodge **** (SOV)

8. den NAMIBIE: WINDHOEK

Ranní safari (podle času odletu), po němž následuje snídaně a letecký transfer do maun, odkud pokračujete letem do metropole namibie Windhoek. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh. hotel *** (S)

9. den WINDHOEK– SOSSUVlEI

Dopolední prohlídka Windhoek, jemuž ve stínu moderních budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Brzy odpoledne odjezd na jihozápad země do Sossusvlei, ubytování v těsné blízkosti Sesriem, nocleh. 330 km I hotel **** (SV)

10. den SOSSUVlEI & DEADVlEI

Brzy ráno jízda v terénním voze podél koryta řeky tsauchab. Na jeho konci překonáte poslední kilometry hlubokého písku a dosáhnete jednoho z nejpozoruhodnějších míst (nejen) Namibie – totiž Sossusvlei & dedavlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní či odpolední světlo a scenerie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě zastávka u malého, zato nádherného kaňonu Sesriem. Nocleh. cca 120 km I hotel **** (BD)

11. den SOSSUVlEI – SWAKOPMUND

Snídaně. Přejezd do Swakompundu drsnou, neuchopitelnou a rozmanitou krajinou namibijské pouště. Cestou uvidíme záhadné rostliny Welwitchia mirabilis, pojedeme po okraji měsíčního krajiny (Moon Landscape) a navštívíme kaňon kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Po příjezdu do Swakopmundu prohlídka půvabného přímořského města obklopeného vlnami písečných dun, které Vám ryze německým duchem připomene dobu koloniální rozpínavosti. cca 400 km I hotel **** (S)

12. den SWAKOPMUND – KAPSKÉ MĚSTO

Snídaně. Před odletem do Kapského Města možnost návštěvy Walvis Bay s hejny plameňáků. Transfer na letiště a odlet do kapského města v Jihoafrické republice. Po příletu transfer na hotel, ubytování, volný program. cca 60 km I hotel *** (S)

13. den MYS DOBRÉ NADĚJE

Celodenní výlet k mysu dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. Pak se horským pasem Chapman´s peak vydáme k mysu dobré naděje, Vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.) Nocleh v Kapském Městě. 160 km I hotel *** (S)

14. den ZEMĚ VÍNA

Výlet do okolí městeček Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinných farem. Po návratu prohlídka města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a případně stihneme i návštěvu botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakult.). Nocleh v Kapském Městě. 220 km I hotel *** (S)

15. den ODLET DO PRAHY

Návštěva přístavní promenády victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY


FAKULTATIVNÍ VÝLETY K ZAKOUPENÍ PŘEDEM

 

WALKING WITH LIONS Procházka s mladými lvi v doprovodu rangera. Snídaně zahrnuta v ceně. Začíná cca v 05.00 ráno (Victoria Falls). cena: 5.200,- Kč
DINNER Tradiční večeře formou bufetu s kulisou domorodých bubeníků. Cena nezahrnuje nápoje. (Victoria Falls) cena: 1.900,- Kč
SOSSUSVLEI SCENIC FLIGHT Let letadlem nad pouští a mezi dunami. (Namibie – Sossuvlei) cena: cca 9.500,- Kč (záleží na obsazenosti letadla)
QUAD BIKING Jízda pouštním terénem na výkonných čtyřkolkách s průvodcem. (Namibie – Sossuvlei) cena: 1.800,- Kč
HELICOPTER FLIGHT Přelet ve vrtulníku nad Viktoriiny vodopády. cena: (15 min.) 4.600,- Kč cena: (25 min.) 8.700,- Kč

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • všechny transfery dané programem
 • služby českého průvodce v Namibii a JAR
 • služby angl. hov. průvodce či rangera v Zimbabwe a Botswaně

Victoria Falls

 • 2x noc v hotelu 4* se snídaní
 • prohlídka Viktoriiných vodopádů
 • plavba po Zambezi při západu slunce

NP Chobe

 • 2x noc v resortu 4* s plnou penzí
 • 3x až 4x ranní a odpolední safari Delta Okavango
 • 2x noc v resortu 4* s plnou penzí
 • 3x až 4x ranní a odpolední safari

Namibie

 • 4x noc v hotelu 3* a 4* se snídaní + 2x večeře
 • celodenní výlet do Sossusvlei, Deadvlei a Sesriem Canyon
 • pronájem vozu (pouze cesta bez průvodce)

Kapské Město

 • 3x noc v hotelu 3* se snídaní
 • celodenní výlet na Mys Dobré naděje
 • celodenní prohlídka Kapského Města a Stellenbosche s ochutnávkou vína

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • vízum do Zimbabwe $30 (na místě)
 • vízum do Botswany – víza zrušena
 • vízum do Namibie 2.400,- Kč (zajistí CK)
 • jiné fakultativní výlety / spropitné
Tuto cestu je možné zakoupit k následujícím zájezdům
Garden Route - Jižní Afrika

Garden Route - Jižní Afrika

Svěží, voňavá, pestrobarevná, úchvatná - takových přívlastků snese legendární Zahradní cesta - Garden Route bezpočet. Tenhle 227 kilometrů dlouhý úsek pobřeží Východního Kapska platí za jedno z nejvyhledávanějších lákadel Jižní Afriky.

Kapské Město a Safari - JAR

Kapské Město a Safari - JAR

Za poznáním a aktivním odpočinkem v africkém buši. Lákavý program pro ty, kteří chtějí alespoň jednou v životě spatřit tolika superlativy ověnčené Kapské Město a zároveň v klidu a totálním vytržení z ruchu civilizace podniknout výpravu do africké buše a odpočinout si v exkluzivním prostředí soukromého safari.

Kapské město a Okawango

Kapské město a Okawango

Kapské město a Okawango.

On line objednávka zájezdu

Cena: 172 990,- Kč
Termín: 30. 11. - 15. 12. 2017 Dní/nocí: 16 / 13
Doprava: letecky Strava: dle programu
Poznámka:
Minimální počet osob: 8 osob

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny (19.6. - 31.8.2017) otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

To nejlepší z Kuby

12. 08. - 23. 08.

To nejlepší z Kuby

78 990,-

84 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Města a příroda východu USA

31. 08. - 09. 09.

Města a příroda východu USA

54 990,-

59 990,- Kč

Velmi populární trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu...

Mayské poklady třech zemí

16. 02. - 28. 02.

Mayské poklady třech zemí

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

Americký západ - zlatý okruh

10. 10. - 25. 10.

Americký západ - zlatý okruh

68 990,-

72 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal či třpytivá velkoměsta...

Nejlepší z Jižní Afriky

26. 09. - 05. 10.

Nejlepší z Jižní Afriky

63 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Velký okruh Kubou

26. 10. - 07. 11.

Velký okruh Kubou

75 990,-

81 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Města a příroda západu USA

18. 09. - 29. 09.

Města a příroda západu USA

57 990,-

62 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

15. 10. - 28. 10.

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

59 990,-

63 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

Okruh Marokem

16. 09. - 26. 09.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

13. 09. - 28. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

117 990,-

125 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

To nejlepší z Yucatánu

15. 10. - 28. 10.

To nejlepší z Yucatánu

63 990,-

70 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

To nejlepší z Namibie

19. 10. - 30. 10.

To nejlepší z Namibie

78 990,-

85 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

To nejlepší z USA

31. 08. - 19. 09.

To nejlepší z USA

93 990,-

102 990,- Kč

Unikátní program, jenž spojuje turistické šlágry východu USA s omračující...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Jižní Afrika » Diamanty Afriky: Zeměmi Jižního Kříže