Reef Hotel
Žádné termíny

Keňa: volání divočiny
Reef Hotel

Hezký, aktivní hotel se 134 pokoji a je umístěn přímo na pláži, 18 km od letiště v Mombase a pouhých 10 km od centra města.

O hotelu

Popis

 • hezký, aktivní hotel se 134 pokoji a je umístěn přímo na pláži, 18 km od letiště v Mombase a pouhých 10 km od centra města

Vybavení

 • 2 restaurace, 3 bary, obchody, 2 sladkovodní bazény a dětský bazén, jacuzzi, dětský klub, diskotéka, kosmetické a kadeřnické služby, masáže a lázně za poplatek, konferenční místnost, prádelna za poplatek, hlídání dětí za poplatek, internetová kavárna. 1,5 km od hotelu se nachází golfové hřiště Nyali.

Pláž

 • písčitá s výskytem korálů (cca 500 m od břehu). Doporučujeme obuv do vody. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma.

Zábava a sport

 • centrum vodních sportů (potápění, rybaření, lodě s proskleným dnem, kajaky, šlapadla, windsurfing), tenisové kurty, plážový volejbal, kurty na líný tenis, biliár, vodní aerobik, stolní tenis, šipky, večerní animace (disko, taneční večery, živá hudba, atd.).

Stravování

 • polopenze, za příplatek plná penze nebo All Inclusive – strava formou bufetu

Vybavení pokojů

 • koupelna s WC, klimatizace, telefon, trezor za poplatek, TV, balkon

Možnost ubytování 2 dospělých se 2 dětmi na pokoji. Výhled na moře.

Termíny a ceny

Termín Počet dní Osoby
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Cena

Další informace:

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO MOMBASY

V časných ranních hodinách odlet z Prahy, odbavení 2 hod před odletem. Odpoledne přílet do Keni do Mombasy. Uvítání na letišni a transfer mikrobusem do hotelu Castle Royal 4****, který se nachází přímo v centru Mombasy na slavné Moi Avenue. Ubytování v hotelu, nocleh se snídaní. Večeři lze v hotelu dokoupit, či si vyrazit do některé z restaurací ve městě. (K dopravě v nočních hodinách doporučujeme využívat TAXI).

2. den MOMBASA - NP TSAVO EAST - SAFARI V PARKU

Brzy ráno odjezd klimatizovaným autobusem z hotelu ke vstupní bráně Bachuma, kudy vstoupíte na parku. Zde si přesednete do Landroverů s otevíracími střechami, kterými sebudete pohybovat na území parku. Safari v parku. Cesta Váís povede okolo přehrady Aruba k Satao kempu 3***, kde bude přestávka na oběd. Po obědě další safari v parku. Za soumraku návrat do kempu na večeři a přenocování.

3. den NP TSAVO EAST - MOMBASA

Před východem slunce odjezd na tradiční ranní safari. Tato denní doba je pro pozorování divoké zvěře nejvhodnější, protože zejména predátoři se v tento čas věnují shánění potravy a tak můžete při troše štěstí spatřit např. lvice při lovu. Návrat do kempu na bohatou bufetovou snídani. Po snídani další safari cestou zpět k bráně Bachuma, kde přesednete do klimatizovaného autobusu. Odjezd zpět na pobřeží do letoviska Nyali do hotelu REEF Hotel 3***+. Ubytování v hotelu, pobyt s polopenzí, služba All Inclusive možná za příplatek. (Změna plážového hotelu možná, příplatky za ubytování v jiných hotelích na vyžádání v CK.)

4. - 9. den POBYT U OCEÁNU

Pobyt v hotelu se zvoleným typem stravování. Koupání, opalování, vodní sporty. Možnos dalších fakultativních výletů (nabídka u delegáta).

10. den ODLET Z MOMBASY

Okolo poledne transfer na letiště v Mombase a odlet do Prahy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

V časných ranních hodinách přílet do Prahy.

Tento největší keňský národní park o rozloze cca 21.000 km2 se dělí na Východní Tsavo a Západní Tsavo. Obě části parku jsou odděleny dálnicí, která vede z Mombasy do Nairobi. Tento park leží nejblíže k pobřeží a jeho snadná dostupnost je důvodem, proč je nejvíce safari pořádáno právě sem. Krajinu Východního Tsava tvoří především rovinatá savana protkaná říčkami. Z trávy vyrážejí nízké keře a akácie. Oblast, do které jsou pořádány safari, leží mezi mombasskou dálnicí a řekou Galana, v jejímž okolí bují hustý palmový porost. Území parku ležící severně od řeky Galana je pro veřejnost uzavřeno a pro vstup je potřeba zvláštního povolení, které je velmi těžké získat. Středem Východního Tsava protéká sezónní řeka Voi, na které leží přehrada Aruba. Oblast okolo Aruby byla dříve turisty nejvyhledávanějším místem v parku, ale nyní je trochu opomíjena. K nádrži se stahuje velké množství zvěře, takže se dodnes jedná o jedno z nejlepších míst pro pozorování jejího života. Dalším skvělým místem pro pozorování zvěře je okolí řeky Galana. Tato řeka je celosezónní a tak poskytuje zvířatům dostatek vody po celý rok. Na řece Galana leží úžasné Lugardovy vodopády, které Vás překvapí svou mohutností. Národní park Západní Tsavo se rozkládá od mombasské dálnice směrem na jih až k řece Tsavo. Sopečná krajina tohoto parku je řekou Tsavo zavlažována, a tak zde najdete lesnaté pastviny, které jsou rájem pro divokou zvěř. Nejznámější atrakcí parku Západní Tsavo jsou prameny Mzima, které jsou zdrojem křišťálově čisté vody. Prameny Mzima vytvářejí dvě jezera, která jsou oblíbeným stanovištěm hrochů a krokodýlů. Okolo jezírek roste bujná vegetace a v korunách palem se prohánějí opice. Žije zde také mnoho zástupců ptačí říše. U horní nádrže je vybudována podvodní pozorovací komora. Bez zvláštního štěstí odtud spatříte modrý vír kroužících ryb. Prameny Mzima jsou také důležitým zdrojem pitné vody, která je odtud potrubím sváděna do Mombasy. Další velkou zajímavostí parku Západní Tsavo je lávové pohoří Chylulu, které je doposud z velké části neprobádané. Tento tmavý lesnatý horský hřbet má vlastní mikroklima, kdy porézní skála nasává vodu, která pak proudí do Mzimy.

V NP Tsavo můžeme pozorovat zejména slony, kteří mají v jeho východní části zvláštní načervenalé zbarvení, což je způsobeno tím, že se velmi rádi oddávají koupelím v jezírcích a v bahně, které je v závislosti na barvu půdy v parku Východní Tsavo červené a po koupeli jim ulpívá na kůži. V parku žijí také antilopy, zebry a buvoli, pro které je místní savana zejména v deštivé sezóně bohatým zdrojem potravy. Spatříte zde také elegantní žirafy, které se při spásání akácií nenechají nijak rušit a vědomy si své velikosti se po Vás pouze klidně otočí. Nelze vynechat ani hrochy, kteří vyhledávají ve Východním Tsavu oblast kolem řeky Galana a v Západním Tsavu jezírka Mzima, kde se s oblibou koupou. V okolí vody uvidíte jistě i líně se vyhřívající krokodýly. V parku žijí také velké kočky. Při tradiční ranní safari, na kterou se vyráží ještě před rozedněním, můžete při troše štěstí spatřit tyto predátory při lovu. Divoké šelmy se této činnosti oddávají zejména v noci a brzy ráno, kdy ještě není takové horko a jejich kořist má ztíženou šanci se o svém dalším osudu včas dozvědět. S velkou pravděpodobností v tomto parku uvidíte lvy, ale žijí zde i nejrychlejší sprinteři světa – gepardi. Spatřit ve Východním Tsavu leoparda se Vám pravděpodobně nezdaří, protože leopardi žijí zejména na stromech, kterých je v tomto parku poskrovnu. Stejně tak je v tomto parku velkou vzácností výskyt hyeny skvrnité či servala.

CENA CESTY ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu Praha - Mombasa a zpět s leteckou společností Travel Service (s technickým mezipřistáním)
 • letištní taxy
 • transfer letiště - hotel Castle Royal 4**** (Mombasa)
 • 1 x ubytování v hotelu Castle Royal 4**** se snídaní
 • 2 denní safari do NP Tsavo East včetně vstupů do NP a veškerých transferů dle programu
 • 1 x ubytování v kempu Satao Camp 3*** s plnou penzí
 • 7 x nocleh ve hotelu REEF Hotel 3*** s polopenzí (změna hotelu možná, ceny na vyžádání v CK)
 • transfer hotel REEF Hotel - letiště
 • asistenci česky hovořícího delegáta během pobytu v Keni

CENA CESTY NEZAHRNUJE

 • vstupní vízum do Keni za poplatek 50,- Kč (k zakoupení po příletu)
 • příplatek za All Inclusive v hotelu REEF Hotel (dospělý 3.150,- Kč/pobyt, dítě do 12 let 1.550,- Kč/pobyt)
 • cestovní pojištění
 • Comfort Class za 14.990,- Kč / oba směry

Chcete zájezd upravit nebo zpracovat jako individuální cestu?

Máte zájem o dovolenou, ale nemáte teď čas řešit detaily?
Pošlete nám kontakt a napište, kdy se vám máme ozvat. Rádi vám poradíme.

Mapa

Celý svět na dlani

Vybírejte podle kontinentu

Afrika

Asie

Severní Amerika

Latinská Amerika

Evropa

Australie a Oceánie