Plavba z Basileje do Amsterdamu

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Zážitek v podobě jedinečného luxusního cestování na palubě moderně a stylově vybavené lodi. Nechte se námi hýčkat.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
16. 04. - 24. 04. 2017 8 All inclusive 128 710,- Kč
16. 04. - 24. 04. 2017 8 All inclusive 128 710,- Kč


Program zájezdu:

1.den PRAHA –BASILEJ

Přelet z Prahy do Basileje, ubytování ve městě na trojmezí. Podle časových možností podvečerní procházka městem, kde jistě budeme obdivovat monumentální minstr a glazovanou střechou, kde je pohřben Erasmus Rotterdamský, nádheru nejkrásnější radnice ve Švýcarsku, romantiku historických uliček, noblesní objekt slavné univerzity, či si vychutnáme atmosféru města z některého z četných přívozů přes Rýn.

2.den BASILEJ - ŠTRASBURK

Během dopoledních hodin se nalodíme na luxusní říční loď, která poskytuje svým klientům služby ***** hotelu včetně plné penze během plavby. Loď má tři paluby, celkem 85 kabin, několik různých restaurací a barů, menší bazén, poskytuje i služby masér, kadeřníka i fitness . O pohodlí až 169 pasažérů se zde stará 53 členů posádky. Celá flotila byla spuštěna na vodu v letech 2012-2016. Pokud zrovna neplujete, můžete absolvovat organizované prohlídky měst či se účastnit na dalších atrakcích.

3.den ŠTRASBURK

Snídaně na lodi. Plavba po Rýnu zde nabízí během naší cesty zajímavé scenerie a naše první přistání bude v historickém francouzském městě Štrasburku, které je největším městem v Alsasku. Toto město si dodnes zachovalo svůj historický kolorit a jeho stará část je plná tradičních staveb, které díky vyvýšeným chodníkům nabízí v části zvané ne zcela neprávem „Malá Francie“ až pohádkovou atmosféru. Během prohlídky města navštívíme i zdejší slavnou katedrálu. Návštěva Francie by nebyla kompletní pokud bychom neochutnali některé ze zdejších znamenitých vín. Tradiční vinná degustace je třešničkou na dortu naší dnešní prohlídky. Znamenitý je např. Sylván ze Zotzenberga, kde se nachází jediná vinice Grand Cru v Alsasku. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

4.den ŠTRASBURK – HEIDELBERG - MANHEIM

Snídaně na lodi, která se mezitím dostala na území Německa, a mezi oběma německými břehy dále teče Rýn v délce 800km. Během plavby po Horním Rýnu na nás prakticky všude čeká nějaké zajímavé překvapení. Nejprve navštívíme slavný Heidelberg, univerzitní město, které se může pochlubit nejstarší německou univerzitou, založenou roku 1385 a kterému vévodí monumentální zámek, v jehož sklepeních se nachází jeden z největších sudů na světě. Atmosféru tohoto města jistě dokreslují bezpočetné studentské hospůdky, které se nacházejí v historické části města plné rázovité historické architektury. V nedalekém Speyru se naskytne fakultativně možnost návštěvy zajímavého technického muzea nabízející raritní expozici. Hockenheim se naopak může pochlubit závodištěm Formule (fakult.). Cílem dnešní plavby je Mannheim univerzitní město, které je po Štutgartu druhým největším městem spolkové země Bádensko- Württembersko. Všechny ulice historické části připomínající svým tvarem podkovu se zde rozbíhají od zámku ležícím v samém centru, za pozornost jistě stojí i zdejší jezuitský chrám. Dnešní den završíme návštěvou koncertu klasické hudby v barokním paláci ve městě Mannheim. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

5.den MANEHEIM – RÜDESHEIM - KOBLENZ

Snídaně. Dnešní plavba povede do známé soutěsky Rýna, která je na seznamu UNESCO. Podle pověstí zde vody Rýna chrání Zlato Nibelungů a v nejužším místě slavná Lorelei vábí svým hlasem plavce do záhuby. Tato část naší plavby bude bohatá na nádherné scenerie, jejichž dojem umocňuje množství hradů a jiných historických staveb. V okolí se nacházejí jedny z nejslavnějších vinic Německa. Dnešním cílem bude i Rüdesheim, slavné město poblíž Rýnské soutěsky, kde vinicím, odkud pochází především slavné červené, vévodí slavná Germánie. V Rüdesheimu nasedneme do Winzerexpresu, což je malý vláček jedoucí do Siegfriedova hudebního muzea. Následně se vydáme kabinovou lanovkou k památníku sjednocení Německa z roku 1871 – Niederwalddenkmal. Památník patří k řadě monumentálních staveb, které vznikly za Německého císařství. Od roku 2002 je tento pomník součástí kulturního dědictví UNESCO. Pokračování plavby do Mannheimu. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

6.den KOBLENZ

Snídaně. Dnes navštívíme město Koblenz, které leží na soutoku Rýna s Moselou. Samotné město nabízí řadu historických míst, i když předchozím našim zastávkám v tomto směru je jen malou konkurencí. Za zmínku stojí především zdejší katedrála. V rámci dnešního výletu navštívíme nedaleký hrad Cochem Reichsburg jehož původní stavba je stará přes tisíc let. V roce 1689 byl zničen Francouzi při obléhání. V letech 1868 až 1877 byl kompletně zrenován a od té doby je nejnavštěvovanější památkou v údolí řeky Mosely. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

7.den KOBLENZ – KOLÍN N. RÝNEM

Snídaně, naše plavba dále vede k holandským hranicím do země tulipánů, sýrů a větrných mlýnů. Přes 50% území se nachází pod úrovní moře, na jehož úkor bylo získáno. Země je protkána spletí plavebních kanálů a na jeden z nich pak v závěru naší plavby do Amsterdamu odbočíme z hlavního toku Rýna. Cesta nás vede nedaleko třetího nejstaršího města Nijmegen, dále Masstrichtu, historického města, které dalo jméno důležitým mezinárodním dohodám. Samo se může pochlubit řadou historických památek mezi nimiž jistě vyniká labyrint podzemních chodeb zvaných též jeskyně Sv.Petra. Mimo prohlídky města se můžete vydat obdivovat zámek Zámek Burg nad řekou Šupler, jež je největším zrekonstruovaným zámkem v Severním Porýní-Vestfálsku. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

8.den KOLÍN N. RÝNEM – AMSTERDAM

Snídaně. Další plavba vede plavebním kanálem z Rýna do Amsterdamu. Během návštěvy města je možno navštívit brusírnu diamantů, květinový trh, či se svézt lodí po Grachtech. Fakultativně je možno navštívit Volendam rybářskou vesnici na pobřeží pověstnou svými uzenými úhoři, Edam, oblast slavného Eidamu. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

9.den AMSTERDAM - PRAHA

Snídaně. Náš pobyt na lodi končí. Během dne, kdy ještě máme nějaký čas na procházku Amsterdamem, kde je možno navštívit řadu zdejších muzeí, jak například slavný dům Anny Frankové. Odpoledne se uskuteční transfer na letiště a odlet do ČR.

Poznámka: s ohledem na splavnost řeky a bezpečnostní opatření je vyhrazena změna směru plavby a s tím související uspořádání programových bodů

Scenic Cruise
Luxusní plavba moderní výletní lodí nabízí jedinečný zážitek v podobě cestování z jiného úhlu pohledu. Mezitím co se krajina před vašimi zraky neustále mění, vy si užíváte přepychu obsluhy osobním komorníkem. Moderně a stylově vybavené kajuty s balkonem jsou jen pouhým začátkem. Vybavení jako je masážní salon, moderní posilovna, elektro kola, wifi na palubě, knihovna, letní kino, salon krásy, bazén, jsou standardem na palubě této 5* královny asijských vod. Nadstandardním zážitkem je především gastronomie a vše co k ní patří. Náš šéfkuchař a jeho tým udělá vše proto, aby každá vaše chuťová buňka byla uspokojena. All inclusive je naší chloubou.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha – Basilej / Amsterdam – Praha
 • 1x ubytování v hotelu 5*
 • 7x ubytování na lodi 5* Scenic Jewel ve standardní kajutě typu E
 • All Inclusive po dobu plavby
 • služby českého průvodce po celou dobu programu
 • transfery klimatizovanými vozy
 • služby místního průvodce
 • zákonné pojištění proti úpadku
 • dopravu na letiště v Praze a zpět do místa bydliště

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • cestovní pojištění
 • spropitné

On line objednávka zájezdu

Cena: 128 710,- Kč
Termín: 16. 04. - 24. 04. 2017 Dní/nocí: 9 / 8
Doprava: letecky Strava: All inclusive
Poznámka:
Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
Minimum: 12 osob

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

To nejlepší z Namibie

18. 04. - 30. 04.

To nejlepší z Namibie

72 990,-

78 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Napříč Jihoafrickou republikou

09. 03. - 24. 03.

Napříč Jihoafrickou republikou

77 990,-

84 990,- Kč

Kapské Město, Cape Point, divoká zvířata či pestrá směs obyvatel. Lákadla...

Putování Kambodžou

02. 03. - 18. 03.

Putování Kambodžou

69 690,-

74 990,- Kč

V Kambodži pocítíte omračující údiv nad “neskutečným” Angkorem,...

Kostarika s vůní kávy

06. 02. - 18. 02.

Kostarika s vůní kávy

78 990,-

85 990,- Kč

Kávové plantáže, neklidně spící sopky, kouzelné zátoky lemované...

Velký okruh Čínou

19. 04. - 03. 05.

Velký okruh Čínou

73 990,-

79 990,- Kč

Historické památky Xi’anu a Pekingu, přírodní divy Guilinu, moderní tváře...

Čína - Perly říše středu

21. 04. - 02. 05.

Čína - Perly říše středu

45 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Velký okruh Mexikem

11. 03. - 27. 03.

Velký okruh Mexikem

73 990,-

79 990,- Kč

Vás upoutá barvitostí a pestrostí folklóru. Poznáte nejzajímavější...

Malý okruh Čínou

22. 04. - 30. 04.

Malý okruh Čínou

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

To nejlepší z Kuby

23. 02. - 06. 03.

To nejlepší z Kuby

64 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Velký okruh severním Thajskem

23. 02. - 11. 03.

Velký okruh severním Thajskem

55 790,-

61 990,- Kč

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a...

Velký okruh Jižním Thajskem

02. 03. - 18. 03.

Velký okruh Jižním Thajskem

57 990,-

62 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

Petrohrad - Moskva

29. 06. - 06. 07.

Petrohrad - Moskva

43 690,-

46 990,- Kč

Dvě bývalé omšelé chlouby komunismu se změnily k nepoznání. Provedené...

Velký okruh Havajskými ostrovy

29. 03. - 13. 04.

Velký okruh Havajskými ostrovy

97 990,-

105 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

Velká cesta Singapurem a Malajsií

17. 03. - 02. 04.

Velká cesta Singapurem a Malajsií

89 990,- Kč

Velkoměsto, považované za etalon asijského rozkvětu, nejstarší a druhově...

Vietnam - Laos - Kambodža

02. 02. - 19. 02.

Vietnam - Laos - Kambodža

86 990,-

99 990,- Kč

Ideální okruh pro milovníky poznání a historie Vás zavede do Indočíny, kde...

Nejlepší z Jižní Afriky

14. 03. - 23. 03.

Nejlepší z Jižní Afriky

62 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Okruh Jamajkou

18. 02. - 02. 03.

Okruh Jamajkou

85 490,-

94 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov a navštívíte hlavní místní atrakce,...

Baltský okruh + Helsinky

23. 05. - 31. 05.

Baltský okruh + Helsinky

46 990,-

49 990,- Kč

Navštivte s námi země bývalých německých rytířů s nádhernou...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

16. 03. - 01. 04.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

54 990,-

58 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

11. 03. - 25. 03.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Perly Indonésie

21. 04. - 07. 05.

Perly Indonésie

78 990,- Kč

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí, mýtického baronga...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Švýcarsko » Plavba z Basileje do Amsterdamu