Kamerun - Gabon

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Setkání se západními nížinnými gorilami a dalšími zvířaty v hustých horských deštných pralesech, poznávání místní kultury a objevování panenské přírody.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
14. 10. - 29. 10. 2017 14 dle programu 196 990,- Kč
18. 11. - 03. 12. 2017 14 dle programu 196 990,- Kč

Program zájezdu:

1. den PRAHA – DOUAlA

Ráno odlet z Prahy, večer přílet do Doualy, přivítání zástupcem zahraniční partnerské agentury a transfer do hotelu Vallée de Princes 3* či podobného. Večeře a nocleh.

2. den DOUAlA – MElONG (BOUROUKOU)

Po snídani v hotelu odjezd do Melongu. Cestou navštívíte květinové zahrady Njombe a ovocnářské plantáže v Penji, kde můžete ochutnat sezonní tropické ovoce. Zastávka u slavných vodopádů Ekom (místo, kde Christophe Lambert točil Tarzana). Pokračování cesty do Bouroukou, oběd ve Villa Kleber kempu 3*+. Odpoledne trek do blízkých domorodých vesniček, kde se seznámíte s místní výrobou másla, s místními farmáři a jejich životem. Večer návrat do kempu na večeři a přenocování.

3. den MElONG – DSCHANG – VODOPÁDY METCHIÉ – BABUNGO - BAMENDA

Po snídani odjezd oblastí západních náčelnických stezek do Bamendy přes Dschang, kde navštívíte muzeum civilizace. Zastávka u vodopádů Metchié. Pokračování cesty do Bamendy, kde se ubytujete v hotelu Ayaba 2* či podobném. Oběd v hotelu. Odpoledne odjezd do Bamessingu, kde navštívíte hrnčířskou dílnu. Dále pojedete do Babunga, kde si prohlédnete královský palác „Tří tisíců masek“. Poté návrat do Bamendy, večeře a nocleh v hotelu Ayaba 3*.

4. den BAMENDA – BAFUT – BANDJOUN – FOUMBAN – BAFOUSSAM

Po snídani odjezd do Bafutu, kde navštívíte muzeum. Zde se nachází jeden z nejstarších královských paláců v zemi. Prohlídka paláce. Možnost zhlédnutí vystoupení tradičních tanečníků, tancujících v paláci pro prince a princezny (fakultativně). Pokračování cesty do Bahamu, kde se si prohlédnete Národní muzeum a dále budete pokračovat do sousední vesnice Bandjounu, kde si prohlédnete muzeum „náčelnictví“. Cesta do Bafoussamu, kde je zajištěn oběd. Odpolední návštěva paláce a muzea Sultána Bamouma ve Foumbanu. Jedná se o památky pod ochranou UNESCO. Večer odjezd do Koutaby, ubytování v hotelu Paradise 1*, nebo do Bafoussamu do hotelu Talotel 1* či podobného, večeře a nocleh.

5. den BAFOUSSAM - YAOUNDÉ

Snídaně a odjezd do Yaoundé, hlavního města Kamerunu. Cestou zastávka u vodopádů v Metche a v Bangoua, kde poctíte návštěvou nejmladšího krále Bamilekes (bude-li přítomen) a navštívíte muzeum. Oběd formou pikniku. Pokračování cesty do Yaoundé. Příjezd do města v pozdním odpoledni, ubytování v hotelu Luxtral 3* či podobném, večeře a nocleh.

6. den YAOUNDÉ - KRIBI

Po snídani odjezd do přímořského Kribi. Ubytování v hotelu 3*+ - 4*, oběd. Odpoledne jízda dlabanými kánoemi po řece Lobé. Doplujete až do pygmejské vesničky, kde se setkáte s Pygmeji, prastarým pralesním kmenem. Pygmejové jsou známí zejména svou malou výškou a zvláštní kulturou. Po návštěvě Pygmejů návrat do Vašeho hotelu, večeře a nocleh.

7. den KRIBI – DOUALA - LIBREVIILE

Snídaně, odjezd do Doualy se zastávkou na oběd. V Douale čas na poslední nákupy suvenýrů. Transfer na letiště a odlet do Libreville, hlavního města Gabonu. Po vyřízení hraničních formalit transfer do hotelu Sunset Beach 3* či podobného. Ubytování v hotelu se snídaní.

8. den LIBREVILLE

Po snídani dopolední prohlídka města, kde jsou dodnes patrné stopy po „boomu“ těžby ropy a po dobách francouzské kolonizace. Navštívíte místní tržiště a centrum města, kde stále stojí historické budovy z 19. století, kdy zde sídlili misionáři, kteří měli za cíl rozšířit mezi místní kmeny Bantu křesťanství. V Gabonu jsou však dosud praktikovány tzv. rituály Bwiti, které je možno vidět o víkendech. Pokud to bude možné, návštěva animistických slavností Bwiti. Pokud ne, pohovoříte alespoň s „Ngangou“ (spirituálním vůdcem slavnosti), který Vám přiblíží tuto unikátní formu tradičního afrického náboženství. Nocleh v hotelu Sunset Beach 3* se snídaní.

9. den LIBREVILLE - LAMBARENÉ

Po snídani odjezd do koloniálního městečka Lambarené. Cesta vede centrální částí Gabonu, kde se rozkládají tropické pralesy. Zastavíte v místní vesnici Bantu, kde se seznámíte s životem místních lidí. Pokračování cesty do Lambarené, v jehož okolí se nachází přírodní jezera, domov endemických druhů ptáků a ryb. Také zde najdeme slavnou nemocnici, založenou v roce 1913 německým doktorem Albertem Schweitzerem. Jedná se o přední vědeckou instituci, která se věnuje léčbě malárie a psychických potíží. Návštěva nemocnice a seznámení s provozem. Nocleh se snídaní v pokojích pod správou nemocnice.

10. den LAMBARENÉ – JEZERA – ŘEKA OGOOUE - OMBOUE

Snídaně. Projížďka lodí po hlavních tropických jezerech obklopujících Lambarené. Jedná se o pravý ptačí ráj. Po skončení projížďky transfer do přístavu, kde přesednete na motorovou loď, kterou se budete plavit cca 7 hod. po řece Ogooué do města Omboue. Během této úžasné plavby budete obdivovat místní nádhernou přírodu a seznámíte se s tajemstvím navigace po tropických řekách. Po příjezdu do Omboue transfer do hotelu Olako 3*+, nocleh se snídaní.

11. den OMBOUE – GORILÍ OSTROV EVENGUE - ENAMINO

Po snídani odjezd na ostrov Evengue, kde se nachází rezervace pro západní nížinné gorily. Plavba po nádherné řece Mpivié až do gorilí rezervace se zastávkou u „Mise svaté Anny“, která byla postavena v roce 1886 slavným Francouzem, Gustavem Eiffelem. Po skončení návštěvy gorilí rezervace odjezd do Enamina, nazývaného rajskou oblastí, ležící mezi NP Loango a Atlantickým oceánem. Procházka po panenských plážích Atlantiku. Nocleh ve stanovém kempu s plnou penzí.

12. - 13. den NP LOANGO

Snídaně v 06:00 hod. NP Loango budete objevovat pěšky a na pirogách. Ekosystém tohoto parku je jedním z nejbohatších a nejkomplexnějších ve střední Africe. Najdete zde mangrovy, pláže s kokosovými palmami (velmi oblíbenými místními slony), říční a lesní louky, pobřežní lesy a vnitrozemský prales s obrovskými stromy, zkrátka úžasnou krajinu s dechberoucí vegetací a divokými zvířaty. Budete následovat místní průvodce, kteří Vás zavedou na nejlepší místa parku. Na jeho plážích se jistě setkáte s menšími pralesními slony, lesními buvoly, červenými říčními prasaty a slavnými „surfujícími“ hrochy. Ve vnitrozemí pak jistě narazíte na krokodýly, sitatungy, malé antilopy a mnoho druhů opic. Žijí zde také nížinné gorily, šimpanzi a mnoho druhů ptactva. V období od poloviny července do poloviny září je také možné pozorovat keporkaky, kteří připlouvají až k pobřeží. Ubytování s plnou penzí ve stanovém kempu.

14. den NP LOANGO – OMBUE – PORT GENTIL - LIBREVILLE

Po snídani odjezd lodí do Port Gentil, ekonomického centra Gabonu, kam připlujete kolem 13:00 hod. Čas na oběd a odpoledne plavba do Libreville. Po příjezdu transfer do hotelu Sunset Beach 3*, nocleh se snídaní.

15. den ODLET Z LIBREVILLE

Po snídani návštěva tržiště s možností nákupů posledních suvenýrů. Čas na oběd a večeři v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. 16. den PŘÍLET DO PRAHY V ranních hodinách přílet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy.


Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Pro cesty do Kamerunu a Gabonu je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (nutné již pro vydání víza)!

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu Praha – Douala - Libreville - Praha
 • letištní taxy
 • veškeré transfery dle programu
 • okruh jižním Kamerunem a Gabonem dle programu
 • 6x nocleh dle programu s plnou penzí v Kamerunu
 • 5x nocleh se snídaní, 3x nocleh s plnou penzí v Gabonu
 • vstupy do navštívených NP, památek, poplatky, rangery, kánoe a tanečníky
 • služby místních průvodců a českého průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • vstupní víza do Kamerunu 3.000,- Kč
 • vstupní víza do Gabonu 3.000,- Kč
 • letištní taxy splatné na místě při odletu z Kamerunu (cca 15,- EUR/osoba)
 • poplatky za filmování
 • spropitné
 • cestovní pojištění

On line objednávka zájezdu

Cena: 196 990,- Kč
Termín: 14. 10. - 29. 10. 2017 Dní/nocí: 16 / 14
Doprava: letecky Strava: dle programu
Poznámka:
Minimum: 10 osob

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny (19.6. - 31.8.2017) otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Mayské poklady třech zemí

16. 02. - 28. 02.

Mayské poklady třech zemí

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

To nejlepší z Kuby

12. 08. - 23. 08.

To nejlepší z Kuby

78 990,-

84 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

13. 09. - 28. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

117 990,-

125 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

Okruh Marokem

16. 09. - 26. 09.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

To nejlepší z Yucatánu

15. 10. - 28. 10.

To nejlepší z Yucatánu

63 990,-

70 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Čína - Perly říše středu

16. 08. - 27. 08.

Čína - Perly říše středu

45 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

To nejlepší z Namibie

19. 10. - 30. 10.

To nejlepší z Namibie

78 990,-

85 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Malý okruh Čínou

05. 08. - 13. 08.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Velký okruh Kubou

26. 10. - 07. 11.

Velký okruh Kubou

75 990,-

81 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Nejlepší z Jižní Afriky

26. 09. - 05. 10.

Nejlepší z Jižní Afriky

63 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

15. 10. - 28. 10.

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

59 990,-

63 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Kamerun » Kamerun - Gabon