Z Kapského Města do Victoria Falls

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Digitální itinerář Detailnější informace o zájezdu si můžete prohlédnout v našem digitálním itineráři Zobrazit itinerář ›
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
01. 09. - 20. 09. 2017 17 dle programu 110 990,- Kč vyprodáno
25. 06. - 14. 07. 2018 17 dle programu 116 990,- Kč
01. 09. - 20. 09. 2018 17 dle programu 113 990,- Kč


Báječné Kapské Město, ohromující Fish River Canyon, nejstarší duny světa v Sossuvlei, fantastické safari v Etosha & Chobe a vrcholné Victoria Falls. Dobrodružství začíná...

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Kapského Města.

2. den KAPSKÉ MĚSTO

Přílet, setkání s průvodcem a podle času částečná prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Protea Cape Castle **** (S)

3.-4. den KAPSKÉ MĚSTO – CAPE POINT

Během pobytu v Kapském Městě podnikneme cestu do okolí Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinic a prohlídku města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a nakonec se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, kde nás vedle dramatického setkání pevniny s oceánem čeká i výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay a také zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.). Nocleh v Kapském Městě. Protea Cape Castle **** (S)

5. den NA ŠÁLEK ROOIBOSU

Podél pohoří Cederberg vyrazíme brzy ráno krajem citrusových plantáži do Clanwilliam na šálek skvělého Rooibosu. Sloní řeka nás krajinou vinných farem povede dál k severu do Springbok. Později odpoledne a podle sezony navštívíme nedalekou rezervaci Goegap, ráj květin a ptáků a domov antilopy skákavé (Springbok) – ikony Jižní Afriky (vstup fakult.). 600 km (S)

6. den FISH RIVER CANYON

Po snídani překročíme Orange River, řeku „diamantů“ a nejdelší tok Jižní Afriky (fakult. kánoe). Chvíli nato se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na legendární amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse. 320 km I Canyon Roadhouse 3*** (S)

7. den LUDERITZ – CAPE DIAZ

Zastávka v Aus s nádhernou budovou bývalého nádraží. Pak se napříč pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, neskutečně živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud nadále do světa proudí diamanty z dolů oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků. 385 km I Luderitz Nest Hotel **** (S)

8. den KOLMANSKOP – SESRIEM

Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala náhodným nálezem fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem. 500 km I Le Mirage Resort **** (SV)

9. den SOSSUSVLEI!

Ještě před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. V závěru nám pomohou terénní vozy, bez nichž bychom stěží překonali poslední úsek hlubokého písku. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu. 350 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

10. den SWAKOPMUND – WALVIS BAY

Ráno nás čeká výpravná plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města. 100 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

11. den SPITZKOPPE & MĚSÍČNÍ KRAJINA

Dnes si vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape) a pak se přesuneme k jedné z ikon Namibie žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům. 280 km I Brandberg White Lady *** (S)

12. den BRANDBERG – HIMBA

Měkký úsvit nás zastihne v úpatí nejvyššího pohoří země Brandberg a jeho vrcholu Königstein, který se pne do výšky 2573 m. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – legendárním křováckým malbám, které zdobí skalní bloky více než 2000 let. Pak se přesuneme překrásnou krajinou Damaralandu do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Cestu zakončíme v Outjo. 395 km I Ombinda Country Lodge *** (S)

13. den SAFARI V ETOSHA NP

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní blízká setkání s divokými zvířaty v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvi, stády zeber a mnoha druhy ptáků.190 km I Halali Resort *** (S)

14. den SAFARI V ETOSHA NP

Většina dne je opět zasvěcena safari, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne pak přesun do úhledného Tsumeb. 200 km I Kupferquelle Resort *** (S)

15. den HOBA - CAPRIVI STRIP

Dopoledne se podíváme na největší meteorit světa Hoba. Tenhle železný „drobeček“ o váze 60 tun zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Na své objevení však čekal až do roku 1920. Přejezd do Capriviho pruhu - nejzelenější části země hraničící s dalšími třemi africkými státy. Den zakončíme v oblasti Popa Falls u břehů řeky Okavango. 575 km I Mahangu Safari Lodge *** (SV)

16. den SAFARI V NP CHOBE

Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak do našeho hotelu poblíž Kasane, kde si odpoledne užijeme safari plavbu v NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe. 450 km I Chobe Safari Lodge **** (S)

17. den NP CHOBE & ZIMBABWE

Ještě před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýli čekajícími na teplé pohlazení vycházejícího slunce. Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je odpoledne přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky. 85 km I The Kingdom Hotel **** (S)

18. den VICTORIA FALLS

Prohlídka Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na cestovatele Emila Holuba, který nakreslil vůbec první mapu vodopádů a jejich okolí. Ráno či odpoledne lze zpestřit fakultativně třeba raftingem v peřejích Zambezi, letem nad vodopády nebo ranní procházkou se lvi. K mimořádným zážitkům patří rovněž návštěva hotelu Victoria Falls, vycházka k Batoka Gorge s výhledem na mohutný katarakt vodopádů a výlet na železniční most oddělující Zimbabwe od Zambie. The Kingdom Hotel **** (S)

19. den ODLET DO PRAHY

Odpoledne odlet do Prahy přes Johannesburg.

20. den PŘÍLET DO PRAHY

(S = snídaně I O = obědy I V = večeře (změna ubytování vyhrazena))

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha včetně letištních poplatků
 • pozemní přeprava klimatizovaným vozem
 • služby českého průvodce a zároveň řidiče
 • ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4* kategorie

STRAVA

 • 17x snídaně hotel/lodge
 • 2x večeře hotel/lodge

SAFARI

 • safari v NP Etosha (2x celodenní)
 • safari v NP Chobe (1x safari plavba a 1x ranní safari 4WD)

NÁRODNÍ PARKY

 • Národní parky: Cape Point, Fish River Canyon,
 • Namib Naukluft (Sossusvlei), Etosha, Chobe,
 • Victoria Falls

VSTUPY A JINÉ

 • přejezd průsmyku Chapman’s Peak
 • Vstup do Kolmanskop Ghost Town
 • převoz ve voze 4x4 v Sossusvlei
 • plavba ve Walvis Bay (ústřice a víno)
 • vstup k Bandberg White Lady Painting
 • návštěva vesnice lidu Himba
 • vstup k meteorit Hoba
 • plavba po Zambezi ve Victoria Falls

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • jiné vstupy a výlety, než dané programem
 • vízum do Namibie 2.700,- (zajístí CK)
 • vízum do Zimbabwe $30/vstup (na místě)
 • spropitné

On line objednávka zájezdu

Cena: 116 990,- Kč
Termín: 25. 06. - 14. 07. 2018 Dní/nocí: 20 / 17
Doprava: letecky Strava: dle programu
Poznámka:
Termíny s českým průvodcem
Minimum: 8 osob (max. 8 os)
Individuálně: Program lze zajistit individuálně ve vozech se stejným či podobným ubytováním nebo ve vozech 4x4 se střešními stany a v kempech. Ceny na vyžádání.

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny (19.6. - 31.8.2017) otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Města a příroda západu USA

20. 10. - 31. 10.

Města a příroda západu USA

57 990,-

61 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Okruh Marokem

16. 09. - 26. 09.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

Americký západ - zlatý okruh

30. 09. - 15. 10.

Americký západ - zlatý okruh

69 990,-

75 990,- Kč

Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal či třpytivá velkoměsta...

Mayské poklady třech zemí

16. 02. - 28. 02.

Mayské poklady třech zemí

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

13. 09. - 28. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

117 990,-

125 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

15. 10. - 28. 10.

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

58 990,-

61 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

To nejlepší z Namibie

19. 10. - 30. 10.

To nejlepší z Namibie

78 990,-

85 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Nejlepší z Jižní Afriky

26. 09. - 05. 10.

Nejlepší z Jižní Afriky

63 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

To nejlepší z Yucatánu

15. 10. - 28. 10.

To nejlepší z Yucatánu

63 990,-

70 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Velký okruh Kubou

26. 10. - 07. 11.

Velký okruh Kubou

75 990,-

81 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Jižní Afrika » Z Kapského Města do Victoria Falls