Z Kapského Města do Victoria Falls

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

České finalistky miss 2009 doporučují Nikdy dříve nebyla Jižní Afrika tak přístupná! Jihoafrická měna a s ní namibijský dolar dramaticky oslabily. Pobyt na místě je levný, ceny služeb příznivé, cestování snadné, dobrodružné..., bezpečnostní rizika minimální.
Termín Počet nocí Strava Cena Objednat
10. 03. - 29. 03. 2017 17 dle programu 98 990,- Kč vyprodáno
29. 06. - 18. 07. 2017
levný Rand = levný pobyt
17 dle programu 110 990,- Kč
01. 09. - 20. 09. 2017 17 dle programu 110 990,- Kč


Báječné Kapské Město, ohromující Fish River Canyon, nejstarší duny světa v Sossuvlei, fantastické safari v Etosha & Chobe a vrcholné Victoria Falls. Dobrodružství začíná...

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Kapského Města.

2. den KAPSKÉ MĚSTO

Přílet, setkání s průvodcem a podle času částečná prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Protea Cape Castle **** (S)

3.-4. den KAPSKÉ MĚSTO – CAPE POINT

Během pobytu v Kapském Městě podnikneme cestu do okolí Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vína na některé ze skvělých vinic a prohlídku města s rušným trhovištěm Greenmarket a pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap. Vyjedeme lanovkou na Stolovou horu a nakonec se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, kde nás vedle dramatického setkání pevniny s oceánem čeká i výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay a také zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků (vstupy fakult.). Nocleh v Kapském Městě. Protea Cape Castle **** (S)

5. den NA ŠÁLEK ROOIBOSU

Podél pohoří Cederberg vyrazíme brzy ráno krajem citrusových plantáži do Clanwilliam na šálek skvělého Rooibosu. Sloní řeka nás krajinou vinných farem povede dál k severu do Springbok. Později odpoledne a podle sezony navštívíme nedalekou rezervaci Goegap, ráj květin a ptáků a domov antilopy skákavé (Springbok) – ikony Jižní Afriky (vstup fakult.). 600 km (S)

6. den FISH RIVER CANYON

Po snídani překročíme Orange River, řeku „diamantů“ a nejdelší tok Jižní Afriky (fakult. kánoe). Chvíli nato se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produkt své tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky natěšeni na legendární amarulový koláč v nedalekém Canyon Roadhouse. 320 km I Canyon Roadhouse 3*** (S)

7. den LUDERITZ – CAPE DIAZ

Zastávka v Aus s nádhernou budovou bývalého nádraží. Pak se napříč pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, neskutečně živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud nadále do světa proudí diamanty z dolů oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků. 385 km I Luderitz Nest Hotel **** (S)

8. den KOLMANSKOP – SESRIEM

Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala náhodným nálezem fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem. 500 km I Le Mirage Resort **** (SV)

9. den SOSSUSVLEI!

Ještě před úsvitem se vydáme do jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei & Dead Vlei. V závěru nám pomohou terénní vozy, bez nichž bychom stěží překonali poslední úsek hlubokého písku. Okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a nikdy tak nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí za zázrak. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná překážka brání písečným vlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu. 350 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

10. den SWAKOPMUND – WALVIS BAY

Ráno nás čeká výpravná plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu přezdívanému spící kráska můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původně německého koloniálního města. 100 km I Swakopmund Plaza Hotel **** (S)

11. den SPITZKOPPE & MĚSÍČNÍ KRAJINA

Dnes si vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny (Moon Landscape) a pak se přesuneme k jedné z ikon Namibie žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům. 280 km I Brandberg White Lady *** (S)

12. den BRANDBERG – HIMBA

Měkký úsvit nás zastihne v úpatí nejvyššího pohoří země Brandberg a jeho vrcholu Königstein, který se pne do výšky 2573 m. Pěšky se vydáme k White Lady Painting – legendárním křováckým malbám, které zdobí skalní bloky více než 2000 let. Pak se přesuneme překrásnou krajinou Damaralandu do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen krátkými koženými sukénkami a „myjí“ se kouřem kadidel. Cestu zakončíme v Outjo. 395 km I Ombinda Country Lodge *** (S)

13. den SAFARI V ETOSHA NP

Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní blízká setkání s divokými zvířaty v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solné pánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvi, stády zeber a mnoha druhy ptáků.190 km I Halali Resort *** (S)

14. den SAFARI V ETOSHA NP

Většina dne je opět zasvěcena safari, tentokrát v západní části rezervace. Odpoledne pak přesun do úhledného Tsumeb. 200 km I Kupferquelle Resort *** (S)

15. den HOBA - CAPRIVI STRIP

Dopoledne se podíváme na největší meteorit světa Hoba. Tenhle železný „drobeček“ o váze 60 tun zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Na své objevení však čekal až do roku 1920. Přejezd do Capriviho pruhu - nejzelenější části země hraničící s dalšími třemi africkými státy. Den zakončíme v oblasti Popa Falls u břehů řeky Okavango. 575 km I Mahangu Safari Lodge *** (SV)

16. den SAFARI V NP CHOBE

Brzy ráno přesun do Botswany a dále pak do našeho hotelu poblíž Kasane, kde si odpoledne užijeme safari plavbu v NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na březích řeky Chobe. 450 km I Chobe Safari Lodge **** (S)

17. den NP CHOBE & ZIMBABWE

Ještě před úsvitem další safari v Chobe NP. Tentokrát v terénním voze se vydáme za predátory, pasoucími se hrochy či krokodýli čekajícími na teplé pohlazení vycházejícího slunce. Krátký přejezd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je odpoledne přichystána plavba po řece Zambezi. Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího se oddáte hřejivé atmosféře četných delt řeky. 85 km I The Kingdom Hotel **** (S)

18. den VICTORIA FALLS

Prohlídka Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na cestovatele Emila Holuba, který nakreslil vůbec první mapu vodopádů a jejich okolí. Ráno či odpoledne lze zpestřit fakultativně třeba raftingem v peřejích Zambezi, letem nad vodopády nebo ranní procházkou se lvi. K mimořádným zážitkům patří rovněž návštěva hotelu Victoria Falls, vycházka k Batoka Gorge s výhledem na mohutný katarakt vodopádů a výlet na železniční most oddělující Zimbabwe od Zambie. The Kingdom Hotel **** (S)

19. den ODLET DO PRAHY

Odpoledne odlet do Prahy přes Johannesburg.

20. den PŘÍLET DO PRAHY

(S = snídaně I O = obědy I V = večeře (změna ubytování vyhrazena))

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu Praha – Cape Town / Victoria Falls – Praha včetně letištních poplatků
 • pozemní přeprava klimatizovaným vozem
 • služby českého průvodce a zároveň řidiče
 • ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4* kategorie

STRAVA

 • 17x snídaně hotel/lodge
 • 2x večeře hotel/lodge

SAFARI

 • safari v NP Etosha (2x celodenní)
 • safari v NP Chobe (1x safari plavba a 1x ranní safari 4WD)

NÁRODNÍ PARKY

 • Národní parky: Cape Point, Fish River Canyon,
 • Namib Naukluft (Sossusvlei), Etosha, Chobe,
 • Victoria Falls

VSTUPY A JINÉ

 • přejezd průsmyku Chapman’s Peak
 • Vstup do Kolmanskop Ghost Town
 • převoz ve voze 4x4 v Sossusvlei
 • plavba ve Walvis Bay (ústřice a víno)
 • vstup k Bandberg White Lady Painting
 • návštěva vesnice lidu Himba
 • vstup k meteorit Hoba
 • plavba po Zambezi ve Victoria Falls

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • jiné vstupy a výlety, než dané programem
 • vízum do Namibie 2.700,- (zajístí CK)
 • vízum do Zimbabwe $30/vstup (na místě)
 • spropitné

On line objednávka zájezdu

Cena: 110 990,- Kč
Termín: 29. 06. - 18. 07. 2017 Dní/nocí: 20 / 17
Doprava: letecky Strava: dle programu
Poznámka:
Termíny s českým průvodcem
Minimum: 8 osob (max. 8 os)
Individuálně: Program lze zajistit individuálně ve vozech se stejným či podobným ubytováním nebo ve vozech 4x4 se střešními stany a v kempech. Ceny na vyžádání.

Platba kartou

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Velký okruh Čínou

05. 05. - 19. 05.

Velký okruh Čínou

73 990,-

79 990,- Kč

Historické památky Xi’anu a Pekingu, přírodní divy Guilinu, moderní tváře...

Velká cesta Singapurem a Malajsií

17. 03. - 02. 04.

Velká cesta Singapurem a Malajsií

89 990,- Kč

Velkoměsto, považované za etalon asijského rozkvětu, nejstarší a druhově...

Petrohrad - Moskva

29. 06. - 06. 07.

Petrohrad - Moskva

43 690,-

46 990,- Kč

Dvě bývalé omšelé chlouby komunismu se změnily k nepoznání. Provedené...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

11. 03. - 25. 03.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Malý okruh Čínou

08. 04. - 16. 04.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Vlakem na střechu světa

28. 04. - 13. 05.

Vlakem na střechu světa

73 990,-

79 990,- Kč

Poslední vlak do Lhasy před neodvratným příchodem moderního věku. Tibet versus...

Čína - Perly říše středu

12. 05. - 23. 05.

Čína - Perly říše středu

45 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Japonsko - Jižní Korea

10. 05. - 22. 05.

Japonsko - Jižní Korea

98 990,- Kč

Velmi zajímavé putování zeměmi dvou asijských tygrů, které prosperity a...

Vietnam - Laos - Kambodža

20. 03. - 06. 04.

Vietnam - Laos - Kambodža

99 990,- Kč

Ideální okruh pro milovníky poznání a historie Vás zavede do Indočíny, kde...

To nejlepší z Kuby

06. 04. - 17. 04.

To nejlepší z Kuby

66 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Krásy jižní Číny

15. 04. - 27. 04.

Krásy jižní Číny

73 990,-

79 990,- Kč

Poznáte jinou Čínu. Navštívíte osady horských kmenů, pagody, největší...

Holbox & Mayské pyramidy

14. 06. - 25. 06.

Holbox & Mayské pyramidy

68 590,-

69 990,- Kč

Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu je jedním z mála míst, kde se čas...

Perly Indonésie

21. 04. - 07. 05.

Perly Indonésie

69 990,-

78 990,- Kč

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí, mýtického baronga...

To nejlepší z Namibie

18. 04. - 30. 04.

To nejlepší z Namibie

71 990,-

78 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Města a příroda západu USA

19. 04. - 30. 04.

Města a příroda západu USA

56 990,-

59 990,- Kč

Poznejte ikony Ameriky: San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Přidejte Grand Canyon...

Velký okruh Myanmarem

24. 11. - 10. 12.

Velký okruh Myanmarem

88 290,-

94 990,- Kč

Směřuje do země drahokamů, úchvatných západů slunce nad zlatými pagodami...

Okruh středním Japonskem

10. 05. - 19. 05.

Okruh středním Japonskem

79 990,- Kč

Navštivte zemi vycházejícího slunce, světovou velmoc, která si bedlivě...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Jižní Afrika » Z Kapského Města do Victoria Falls