Austrálie - Nový Zéland vlakem

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:Na nejbližší období není vypsán termín zájezdu do této destinace. Na přání vám, ale rádi připravíme zájezd na míru.

Kontaktujte nás prosím telefonicky na 233 377 711, emailem info@esotravel.cz, nebo kontaktním formulářem.

Děkujeme a budeme rádi, pokud poznáte tuto zajímavou zemi právě s ESO travel.

 

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

2. den LET NA TRASE

3. den SYDNEY

4. den SYDNEY – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně v hotelu, pěší prohlídka Sydney při níž čtvrť Circular Quay, s budovou Opery, most Harbour Bridge, navštívíme vyhlídkovou věž AMP tower, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, projdeme se po historické čtvrti The Rocks a uvidíme také Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Možnost výletu trajektovou lodí na populární pláž v Manly (fakultativně). Nocleh v hotelu.

5. den SYDNEY – MODRÉ HORY

Celodenní výlet do Modrých hor, kde se cestou setkáme s nádhernými sceneriemi mohutných kaňonů, projdeme se pralesem a pojedeme nejstrmější lanovkou na jižní polokouli. Po cestě navštívíme netradiční zoologickou zahradu, kde se setkáme se symbolem australské fauny, medvídkem koalou. Návrat do Sydney. Nocleh v hotelu.

6. den SYDNEY – HUNTER VALEY

Dnes zamíříme na sever do malebné oblasti Hunter Valey, kde jsou nejpověstnější vinice Austrálie. Po cestě navštívíme rázovité městečko Wolombi, kde v místní krčmě můžeme vychutnat kouzlo starého portského, kterému říkají podle jedné zdejší historické postavy Dr.Jurd´s juice. V rámci návštěvy několika zajímavých vinic nevynecháme samozřejmě ani ochutnávku některých zdejších vín, sýra, či kulinářských specialit..Návrat do Sydney, nocleh.

7. den SYDNEY – AUCKLAND

Po snídani transfer na letiště a odlet na Nový Zéland, po příletu do Aucklandu okružní jízda s návštěvou významných míst tohoto města, jako je budova staré pošty, místní muzeum. Nevynecháme ani televizní věž, odkud se otevírají krásné pohledy na celou oblast.

8. den PANORAMITICKÝ VLAK – AUCKLAND – ROTORUA

Po snídani odjezd na nádraží, kde nastoupíme do soupravy panoramatického vlaku Northern Explorer. Tímto vlakem pojedeme trasu po sevrním ostrově, která měří celkem 681km, pochází z let 1885- 1908 a vede kolem nejzajímavějších lokalit, kde se natáčel slavný Pán prstenů. Cesta vede kolem farem, panenskou přírodou i podél skalnatého pobřeží. Jsou zde nádherné ukázky dovednosti tehdejších stavitelů, jako je Raurimu Spiral a via dukty přes Turangare a Makatote. Po příjezdu do Otorohanga, přestupujeme do autobusu a pokračujeme k pověstnému Dómu světlušek ve Waimoto, kde se v romantických jeskynních prostorách můžeme seznámit s nevšedním společenstvem hmyzu. Pokračujeme do města Rotorua, návštívíme geotermální park Whakarewarewa, kde kromě mnoha zajímavých divů přírody, včetně symbolu této země ptáka kiwi, můžeme obdivovat i zdejší nejpopulárnější gejzír Pohutu. Ve večerních hodinách folkloristické představení včetně tradičního masového pokrmu hangi, připravovaného na lávových kamenech. Nocleh v Rotorua.

9. den WAI O TAPU- HUKA FALLS – NP WAIMANGU – JEZERO TAUPO

Po snídani pokračujeme autobusem v poznávání nejzajímavějších geotermálních jevů – navštívíme Wai-o Tapu pravou paletu přírody díky nezapomenutelným barevným kreacím vzniklým geotermální činností. Uvidíme v činnosti i další pověstný gejzír Lady Knox. Dále pokračujeme do národního parku Waimangu, další úchvatné přírodní scenerie modelované geotermální činností. Na další cestě se zastavíme v Moon Crater, kde rovněž můžeme obdivovat netušené síly přírody. Cestou k pohádkovému jezeru Taupo se ještě krátce zastavíme u divokých vod Huka Falls. U jezera Taupo možnost vyhlídkového letu hydroplánem k sopce Ruapehu. Návrat do Rotorua. Nocleh.

10. den ROTORUA – OTOROHANGA - WELLINGTON

Po snídani se autobusem vracíme zpět do Otorohanga, cestou se ještě krátce zastavíme ve vesnici Hobitů, která zde zbyla po natáčení Pána prstenů.V Otorohanze nastoupíme do panoramatického vlaku, kterým budeme pokračovat trasou nabízející úchvatné pohledy, krajinou kolem Národního parku Tongariro a slavné sopky Ruapehu. Souprava zde překonává výškový rozdíl díky slavné Raurimu Spiral a drsnou sopečnou krajinou a dále přes soutěsky a po pobřeží pokračuje do své cílové stanice Wellingtonu. Odjezd do hotelu, podvečerní procházka městem.

11. den WELLINGTON – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně, celodenní prohlídka Wellingtonu s návštěvou nejzajímavějších míst, možnost návštěvy Muzea Nového Zélandu, výletu lanovkou na Viktoriinu vyhlídku, návštěva Botanické a Zoologické zahrady. Zbude jistě i dost času na relaxaci.

12. den JIŽNÍ OSTROV - KAIKOURA

Po snídani odjezd do přístavu a přejezd Cookovy úžiny trajektem na Jižní ostrov, kdy se nám cestou lodí odkrývají nezapomenutelné pohledy na zátiší drobných ostrůvků a zálivů v pozadí s majestátní kulisou hor ověnčených ledovci, do Pictonu. Zde nastoupíme do soupravy Coastal Pacific a pokračujeme do Kaikoury, která je střediskovým městem stejnojmenného poloostrova na němž se nacházejí i vinice. Ubytování v hotelu, oběd i večeře individuálně, nocleh.

13. den KAIKOURA - CHRISTCHURCH

Po snídani podnikneme vyjížďku na pozorování velryb, protože toto místo je považováno v tomto směru za jedno nejlepších na světě, neboť v okolí žije řada velrybích druhů. Je zde samozřejmě i mnoho delfínů a tuleňů, žije zde také bezpočet druhů mořského ptactva. V odpoledních hodinách pokračujeme vlakem do Christchurch krajinou plnou farem a vinic. Podvečerní procházka městem, které díky nedávným zemětřesením přišli o valnou část svých historických památek. Oběd a večeře individuálně, nocleh v hotelu.

14. den CHRISTCHURCH – PANORAMATICKÝ VLAK TRANSALPIN

Po snídani nastoupíme do soupravy Transalpine, která nás poveze přes drsné vnitrozemí ostrova, po Canterburské planině, dále přes soutěsky a tunely kolem ledovcové řeky Waimakariri River do Greymouthu. Návrat soupravou Transalpin zpět do Christchurchu. Oběd I večeře individuálně. Nocleh v hotelu.

15. den DUNEDIN - QUEENSTOWN

Po snídani pojedeme autobusem do městečka Dunedin, které je považování za nejkrásnější město Nového Zélandu. Odtud pokračujeme vyhlídkovým vlakem Taieri Gorge Railway do Pukerangi nádhernou romantickou krajinou této soutěsky. Odtud pak autobusem pokračujeme do Queenstownu. Nocleh v hotelu.

16. den MILFORD SOUND

Po snídani odjezd k návštěvě Milford Sound, jedné z nejkrásnějších scenerií této země, kde se též natáčela řada exteriérů k trilogii Pán prstenů. Cestou prjíždíme Fiordland National Park, dale přes údolí, která formovaly ledovce, kolem Mirror Lakes, kde můžeme udělat vcházku k vodopádům v The Chasm. Po příjezdu do přístavu na fjordu podnikneme asi dvouhodinový okruh lodí, odkud se nám teprve otevřou nádherné scenerie, kterými je tato oblast proslulá, ve fjordu žije řada mořských živočichů, velrybami počínaje, přes tuleně a tučňáky a bohatstvím mořského ptactva konče. V podvečerních hodinách návrat do Queenstownu. Nocleh v hotelu.

17. den QUEENSTOWN

Snídaně, volný den. Nocleh v hotelu.

18. den ODLET DO PRAHY

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

19. den PŘÍLET DO PRAHY


Poznámka: Zájezd je možné zakoupit také individuálně, avšak bez doprovodu českého průvodce.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu a letištní taxy
 •  jízdu panoramatickým vlakem Kiwi Rail
 • 15x nocleh v hotelech kategorie 3*
 • 15x snídaně
 • transfery klimatizovanými vozy
 • služby českého průvodce
 • výlety dle programu včetně vstupů

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • vízum do Austrálie (500,- Kč)
 • fakultativní vstupy a výlety,
 • spropitné
 • strava (vyjma snídaní)

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Letní otevírací doba

Vážení klienti,
naše pobočka v Korunovační ulici číslo 22 bude přes letní prázdniny (19.6. - 31.8.2017) otevřena od pondělí do pátku v čase 9:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení
ESO travel

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Okruh Marokem

16. 09. - 26. 09.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

To nejlepší z Kuby

12. 08. - 23. 08.

To nejlepší z Kuby

78 990,-

84 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Velký okruh Kubou

26. 10. - 07. 11.

Velký okruh Kubou

75 990,-

81 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

To nejlepší z Namibie

19. 10. - 30. 10.

To nejlepší z Namibie

78 990,-

85 990,- Kč

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého...

Malý okruh Čínou

05. 08. - 13. 08.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Mayské poklady třech zemí

16. 02. - 28. 02.

Mayské poklady třech zemí

72 990,- Kč

Mayské perly střední Ameriky - Palenque a Tikal vhodně doplněné o pobyt
...

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

15. 10. - 28. 10.

Mexiko - krásy Yucatánu a Chiapasu

59 990,-

63 990,- Kč

To nejlepší, co nabízí poloostrov Yucatan a mexické státy Chiapas a Tabasco....

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

13. 09. - 28. 09.

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Chile

117 990,-

125 990,- Kč

To “nej” z pěti zemí Latinské Ameriky; navštívíte peruánské Andy,...

Nejlepší z Jižní Afriky

26. 09. - 05. 10.

Nejlepší z Jižní Afriky

63 990,-

68 990,- Kč

Atraktivní zájezd, který je díky délce trvání oblíben zejména mezi klienty...

To nejlepší z Yucatánu

15. 10. - 28. 10.

To nejlepší z Yucatánu

63 990,-

70 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Čína - Perly říše středu

16. 08. - 27. 08.

Čína - Perly říše středu

45 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Poznávací zájezdy » Austrálie » Austrálie - Nový Zéland vlakem