Francouzská polynésie - informace o zemi

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - Více než 2/3 obyvatelstva žije na souostroví Tahiti s hlavním městem Papeete, jež je také výchozím bodem k návštěvě dalších souostroví, především nedalekých ostrovů Moorea či světoznámého souostroví Bora Bora.

Díky příznivým klimatickým podmínkám, kráse místních žen a rozmanité přírodě na tuto dovolenou jistě dlouho nezapomenete.

Francouzská Polynésie a Tahiti - počasí

POČASÍ NA TAHITI
Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu: den °C 28 29 29 30 29 28 27 27 28 28 29 28
Průměrná teplota vody °C 27 28 28 28 27 27 26 26 26 26 27 27
Průměrné měsíční srážky (mm) 300 232 169 135 98 72 65 49 56 88 153 250

Jaké pokrmy a nápoje Francouzská Polynésie nabízí

Pobyt ve Francouzské Polynésii patří mezi nejdražší na světě. Orientační cena večeře v hotelovém resortu je od 18,- Euro do 50,- Euro dle kategorie hotelu, nealko nápoje cca 2,- Euro, pivo cca 3,- Euro. Voda z vodovodní sítě je většinou pitná, přesto doporučujeme zakoupit vodu v plastových lahvích v místních obchodech.

Francouzská Polynésie - elektrické napětí

220 V. Doporučujeme s sebou adaptér.

Francouzská Polynésie - sportovní aktivity na Tahiti

Na všech ostrovech jsou na plážích centra vodních sportů, kde je možné za poplatek využít širokou nabídku vodních sportů. Nejoblíbenějšími sportovními aktivitami je určitě potápění a šnorchlování vzhledem k blankytně modrému oceánu a pestrobarevnému podmořskému světu.

Tahiti a Francouzská Polynésie - potápění

Orientační cena ponoru s kyslíkovou bombou se pohybuje cca 40,- Euro a více.

Nákupy na Tahiti a ve Francouzské Polynésii:

Nejoblíbenějšími suvenýry jsou mořské mušle a černé perly, které se pěstují pouze na perlorodých farmách ve Francouzské Polynésii.

Výlety a průvodce na Tahiti a ve Francouzské Polynésii:

Ve všech hotelech je na recepci možné zakoupit fakultativní výlety s anglicky či francouzsky hovořícími průvodci. Nejoblíbenějšími výlety jsou okruhy po ostrovech a krmení a plavání s žraloky a rejnoky. Během pobytu na hlavním ostrově Tahiti určitě nevynechejte celodenní výlet kolem ostrova Tahiti se zastávkami v muzeích Tahiti.

Pronájem automobilu na Tahiti:

Orientační cena pronájmu automobilu je cca 60,- Euro na den a více dle typu automobilu + pojištění.

TAHITI (1.045 km2)

Tahiti, také nazývaný „ostrov lásky, je největším ze všech polynéských ostrovů. Hlavní město Papeete je hospodářským, politickým i kulturním centrem celé oblasti a rovněž výchozím bodem k návštěvě dalších ostrovů. Stotisícová “metropole“ má mnoho turistických lákadel a ožívá ve večerních hodinách. Najdete zde desítky barů a restaurací a zábava se může protáhnout až do ranních hodin. Ostrov je vulkanického původu a na rozdíl od ostatních ostrovů Francouzské Polynésie jsou pláže pokryté černým vulkanickým pískem. Velký ostrov – Tahiti Nui je protnut hlubokými, nádhernými údolími a jeho vnitrozemskému pohoří vévodí hora Orohena vysoká 2.241 m. S hornatým malým ostrovem Tahiti, tedy Tahiti Iti, je spojen úzkou šíjí u vesničky Taravao. Skalnaté pobřeží na západní straně ostrova Tahiti nabízí okázalé výhledy a dlouhé černé písečné pláže s ideálním vlnami pro surfování.

MOOREA (132 km2)

Ostrov Moorea můžete spatřit z hlavního ostrova Tahiti, je vzdálený pouze 21 km a mezi Tahiti a Mooreou jezdí několikrát denně pravidelné lodní spojení. Ostrov Moorea je zem historie a legend. Tradice vypráví, že Moorea je ploutev obrovské ryby Tahiti. Jedné tmavé noci se Hiro, polynéský bůh zlodějů a námořníků, pokoušel ukrást horu Rotui a dovléci jí na své kanoi na ostrov Raiatea. Naneštěstí pro Hira, tuto loupež spatřil bůh Pai, když vystoupal na Tahiti na horu Tataa. Pai se pokusil Hira zastavit a vyslal za ním svůj mocný oštěp. Ovšem minul a tímto způsobil díru v hoře Mouaputa (“Probodnutá Hora”), kterou můžete vidět dodnes. Oštěp pokračoval v cestě až na Raiateu, kde usekl kousek jednoho z vrcholků. Hiro popadl menší z pahorků a odnesl ho na Raiateu, kde ho upustil poblíž Marae Taputapuatea. Tento pahorek plodí stejnou vegetaci jako hora Rotui (Moorea). Sochařská nádhera Cookova zálivu, rozprostřená až k vytesaným vrcholům hor, včetně velmi půvabné hory Rotui zaujme podobně jako záliv Opunohu, jehož tmavá voda odráží strmé stěny hor byla vždy atraktivní pro milovníky krásy, umělce a filosofy z celého světa. Dříve byl ostrov znám pod jménem Aimeho, až později uznávaný kněz dal ostrovu jméno Moorea (žlutá ještěrka) podle svého snu, kdy se mu zdálo o obrovské a velmi krásné žluté ještěrce. Scénická nádhera a historie jsou hlavními lákadly tohoto ostrova, který je znám příjemným životním stylem a také vysokou kvalitou vypěstovaných ananasů. Je zde mnoho bílých písečných pláží, rozsáhlá rozmanitost korálů a bohatost podmořského života.

BORA BORA (38 km2)

Nejznámější ostrov celé oblasti leží 240 km od ostrova Tahiti, cesta letadlem trvá cca 1 hod a 20 min. Před více než pěti milióny let vynesl mohutný výbuch podmořské sopky obrovitý masiv hornin nad hladinu moře, jejichž zbytky dnes tvoří ostrov Bora Bora. Ostrov se od té doby vlastní vahou pomalu propadá zpátky do moře, z dříve kulatého kráteru zbývá jen půlkruh a dvě hory, ale korálový útes stále ještě obklopuje celý ostrov. Hlavní ostrov, položený uprostřed překrásné laguny, je obklopen menšími ostrůvky a celé souostroví chrání korálový útes, který je pravým rájem pro potápěče i ideálním místem pro šnorchlování a pozorování podmořského světa. Projížďka po ostrově s prohlídkou zbytků svatyň marae a zastávkami na vyhlídkách Vám ostrov náležitě představí. Nejintenzivnějším zážitkem je však výlet do mořských vod za rejnoky a žraloky

HUAHINE (75 km2)

Ostrov tajemství a ostrov rebelů znám díky divokým válečníkům a odporem ke změnám, který je dnes patrný v odmítavém postoji k turismu. Na tomto ostrově jsou dnes v provozu jen dva hotely a několik malých rodinných penzionů. Hotelů bylo v minulosti více, ale buď zkrachovaly, nebo je majitelé zavřeli. Žádné další resorty se tu však nestaví a tak je Huahine velmi dobře dostupnou oázou klidu. Skládá se ze dvou ostrovů, Huahine Nui (Velký Huahine) na severu a Huahine Iti (Malý Huahine) na jihu, rozdělené úzkým kanálem. Hornatý ostrov je olemován písečnými plážemi s lagunami. Pěstují se zde melouny, místní druhy zeleniny a ovoce a také vanilka. Nachází se tu největší (i když ne nejvýznamnější) a nejlépe zachovaný komplex svatyní marae Maeva, který leží na úpatí hory Mouatapu. U břehu zálivu Fauna Nui, kterému se pro jeho uzounké ústí říká také jezero, se seznámíte s podstatou tradičního, velmi pohodlného způsobu rybolovu. K nezapomenutelným zážitkům patří krmení posvátných úhořů. Pro milovníky klidu představuje Huahine opravdový ráj. Pohodlný a neuspěchaný život domorodců je tak nakažlivý, že i turisté zpomalí, a rozvážně přemítají, jestli se mají převalovat pod palmou nebo na pláži.

MANIHI (192 km2) -

Známý atol ležící 520 km severně od Tahiti. Centrem ostrova je vesnice Turipaoa, jež má 400 obyvatel. Dvacet sedm km dlouhá laguna s průzračně čistou vodou tvoří základ tohoto nádherného místa. Na ostrově je několik farem na černé perly. Pořádají se zde výlety kolem ostrova spojené s piknikem, výlety na šnorchlování,… Let z ostrova Tahiti trvá 1 hodinu 40 minut

RANGIROA (1.640 km2) -

Rangiroa dostala jméno "obrovská obloha" díky své obrovské délce. Je to největší atol na Tahiti a jeho ostrovech a jeden ze čtyř největších na světě s více než 240 "motu ostrůvky" oddělených více než stovkou "hoa", malých kanálů, které vytvářejí prstenec z korálů. Nesrovnatelná záře, lesk a barvy laguny od nefritově-zelené až k purpurové, kompletně ohromí návštěvníky, kteří objevují tento dlouhý pás ostrovní cesty ve středu Pacifiku. Pobyt zde je určen klientům, hledajícím absolutní klid a pohodu pod tropickým nebem. Let z ostrova Tahiti trvá cca 1, 5 hodiny.

 

Zájezdy do Francozské Polynésie a na Tahiti

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2017 - Novinky emailem Facebook

Malý okruh Čínou

22. 04. - 30. 04.

Malý okruh Čínou

29 990,-

32 990,- Kč

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Seznámíte se s tisíce...

Japonsko - Jižní Korea

10. 05. - 22. 05.

Japonsko - Jižní Korea

98 990,- Kč

Velmi zajímavé putování zeměmi dvou asijských tygrů, které prosperity a...

Petrohrad - Moskva

29. 06. - 06. 07.

Petrohrad - Moskva

43 690,-

46 990,- Kč

Dvě bývalé omšelé chlouby komunismu se změnily k nepoznání. Provedené...

Velký okruh Myanmarem

24. 11. - 10. 12.

Velký okruh Myanmarem

88 290,-

94 990,- Kč

Směřuje do země drahokamů, úchvatných západů slunce nad zlatými pagodami...

Vlakem na střechu světa

28. 04. - 13. 05.

Vlakem na střechu světa

73 990,-

79 990,- Kč

Poslední vlak do Lhasy před neodvratným příchodem moderního věku. Tibet versus...

Okruh Marokem

22. 04. - 02. 05.

Okruh Marokem

45 990,- Kč

Památky z dob starověkého Říma, ze sultánských časů, po stopách obchodu...

Velký okruh severním Thajskem

02. 11. - 18. 11.

Velký okruh severním Thajskem

54 890,-

58 990,- Kč

Vydáte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayutthaya a...

Perly Indonésie

21. 04. - 07. 05.

Perly Indonésie

69 990,-

78 990,- Kč

Cesta zemí pagod, chrámových komplexů, pohádkových údolí, mýtického baronga...

Velký okruh Jižním Thajskem

23. 11. - 09. 12.

Velký okruh Jižním Thajskem

57 690,-

61 990,- Kč

Pulsující moderní metropole Bangkok v kontrastu se scénickými korálovými...

Národní parky Thajska s pobytem u moře

09. 11. - 25. 11.

Národní parky Thajska s pobytem u moře

54 890,-

58 990,- Kč

Přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s...

Okruh středním Japonskem

10. 05. - 19. 05.

Okruh středním Japonskem

79 990,- Kč

Navštivte zemi vycházejícího slunce, světovou velmoc, která si bedlivě...

Čína - Perly říše středu

07. 04. - 18. 04.

Čína - Perly říše středu

45 990,-

49 990,- Kč

Projdete se po Velké zdi, prohlédnete si kdysi nejbohatší město světa Xi’an se...

Holbox & Mayské pyramidy

14. 06. - 25. 06.

Holbox & Mayské pyramidy

68 590,-

69 990,- Kč

Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu je jedním z mála míst, kde se čas...

Copyright © 1994 - 2017 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Několikanásobný nejlepší touroperátor pro Ameriku
a nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii.
Pravidelně mezi nejlepšími třemi CK prosubsaharskou Afriku
a pro cestování za kulturou, památkami a dobrodružstvím.

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Francouzská polynésie - informace o zemi