Počasí v Thajsku

Přehled článků, které jsme o této zemi publikovali v rubrikách o cestování na webech:

Zájezdy Thajsko

Národní parky Thajska s pobytem u moře

Národní parky Thajska s pobytem u

19. 01. - 04. 02. 2017

53 890,-
Bangkok - Pattaya (Thajsko)

Bangkok - Pattaya (Thajsko)

28. 10. - 06. 11. 2016

28 990,-

Jak vypadá v této zemi podnebí a počasí? Thajsko patří do tropického podnebného pásu, teploty se po celý rok pohybují velmi vysoko, většinou okolo 30°C, v noci se ale v některých fázích roku může ochladit i na hodnoty poblíž 10°C. Mezi nejteplejší měsíce patří duben a květen, teploty v těchto měsících dosahují v průměru 35 - 36 °C. Thajské počasí v červnu začíná ovlivňovat jihozápadní monzun, především východní část země a západní pobřeží. Jihozápadní monzun přináší sezonu dešťů, vzduch se díky nim výrazně zvlhčuje. Není třeba se obávat vyrazit do Thajska ani v této době. Deště jsou poměrně krátké a prší většinou v noci.

Počasí Leden

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Leden 32°C 20°C 26°C 9mm

Severní Thajsko v lednu přímo vybízí k treku po této okouzlující krajině plné chrámů. Stává se, že celý leden v oblasti vůbec neprší. Teploty často překračují dvacet stupňů, večer a v noci bývá o deset stupňů méně, takže teplé oblečení v batohu určitě nebude zbytečně zabírat místo. V Bangkoku a okolí je situace obdobná jako na severu, teploty se pohybují v relacích nepatrně vyšších.

Jižní Thajsko a ostrovy patřící k Thajsku prožívají na začátku našeho kalendářního roku turisticky nejbouřlivější období, a to především díky skvělému počasí. Na západě prakticky neprší, v oblasti okolo Ko Samui se srážky vyskytnout mohou, ale většinou jen minimálně. Teploty v průměru dosahují na Celsiově stupnici čísla 25, směrem na západ se přibližují 30°C.

Celkově se dá říci, že počasí v Thajsku v lednu je jedno z nejlepších v průběhu celého roku. Ačkoliv je o zájezdy v tomto období velký zájem, můžete využít nabídek last minute zájezdů do Thajska i v lednu.

Počasí únor

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Únor 33°C 23°C 27°C 30mm

Únor tvoří jakýsi „ocas“ thajské vánoční sezóny. Tímto měsícem končí hlavní turistické nájezdy na turistické ráje jihovýchodní Asie. Počasí v Thajsku se v únoru příliš neliší od ledna, takže ho lze k odletu rozhodně doporučit.

Počasí březen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Březen 34°C 24°C 27°C 36mm

V Thajsku startuje období mimosezónních slev. Období horka pomalu začíná, pozvolna se zvedá  i pravděpodobnost výskytu srážek. Stále je však relativně příjemně.  Bangkok a okolí je zatím srážkově stále podprůměrný, ale slunce už pořádně žhne a teploty atakují celoroční maxima. Ani na severu nemají teploty vzduchu potíže překonat Kristovu třiatřicítku. Farmáři v tomto období vypalují strniště na polích, takže v některých oblastech se kvůli kouři hůře dýchá a špatně fotí.

Jižní Thajsko a thajské ostrovy okolo Malajského poloostrova se v březnu mohou pochlubit ideálními průměrnými teplotami pro plážové radovánky: 25 – 30°C. Vyšplhat se ale mohou i výše. Deště se mohou vyskytnout na západní straně u Andamanského moře. Pláže jsou oproti skončené sezoně výrazně méně obsazené, což v úhrnu s ostatními fakty pasuje březen na jeden z nejpříhodnějších měsíců pro trávení dovolené v Thajsku u mořských pláží!

Počasí duben

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Duben 35°C 26°C 28°C 82mm

Jih Thajska má stále potenciál prožít celý týden bez deště. Veškerý servis je stále dostupný, turistů je na plážích stále dost, přesto je oproti situaci na přelomu roku klid a žádné fronty nikde nečekejte. Teploty se drží v relacích podobných předchozímu měsíci.

Tradiční svátek Songkran nejvíce prožívá právě sever Thajska. Počasí je v tuto dobu velmi teplé. Počasí v Bangkoku a okolí v dubnu se dá komentovat velmi podobně, hladina rtuti se dostane i na 38 stupňů, srážky podprůměrné.

Počasí květen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Květen 34°C 25°C 28°C 165mm

Květen pro Thajsko představuje z ekonomického hlediska velmi výhodný čas pro návštěvu, protože slevy přímo bují. Co se týká počasí, lze říci, že méně deštivo než v jižních oblastech je na ostrovech blíže Bangkoku. Na severu prší prakticky denně, čímž se vyčistí vzduch znečistěný vypalováním polí a v oblasti je příjemně dýchatelno.

Počasí červen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červen 33°C 25°C 28°C 153mm

Červen pro počasí v Thajsku znamená dočasné uklidnění, teploty se lehce zmírní a prší výrazně méně. Všechno se po suchém období začíná zelenat, příroda ukazuje to nejlepší, čím se může chlubit. V Bangoku a okolí je stále velké horko, nicméně úhrn srážek klesá a dosahuje poloviny květnových hodnot. Počasí na severu Thajska se v červnu také umoudřuje a je „dobré pro fotky a špatné pro pijavice“, vlhkost se totiž výrazně snižuje, nicméně květnové přívaly mají na svědomí hustou krásnou džungli s pestrým životem. Paměťové karty se stávají důležitějšími než pláštěnky.

Také na jihu Thajska dochází ke zlepšení podmínek, a to především v zálivu na východě, například na Ko Samui, Ko Phangan nebo Ko Tao. I zde se srážkové úhrny propadají na přibližně polovinu hodnot předchozího měsíce. Kdo chce využít těchto okolností, může si vybrat z naší nabídky pobytových zájezdů a vydat se do Thajska k moři.

Počasí červenec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Červenec 32°C 25°C 28°C 168mm

Počasí v Bangkoku a okolí a stejně tak na severu Thajska tvoří zajímavou krajinu plnou zeleně a barevných květů, v červenci navíc nabývají na síle také vodopády, ty kaskádovité s mnohdy i desítkami pater jsou během léta velmi fotogenické. Pro národní parky přináší počasí v červenci jedno ze zlatých období.

Na jihu Thajska pokračuje období, kdy je nejlepší navštívit ostrovy na východním pobřeží, především pás od Ko Tao po Ko Samui. Tam probíhá klimaticky jedno z nejpříjemnějších období v roce.

Počasí srpen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Srpen 32°C 24°C 28°C 183mm

Od teplotních vrcholů v březnu a dubnu, kdy se na většině thajského území dá naměřit hodně přes 30°C, pokračuje setrvalý pokles, přes den ale ani v srpnu výrazně méně než 25 nečekejte. Thajská zima je stále velmi teplá a na plážích, pokud je sucho, se lze pěkně opálit. Nejpříhodnější počasí v srpnu v Thajsku můžete stále čekat okolo Ko Samui a na většině ostrovů Thajského zálivu. Využijte nabídky našich zájezdů a přesvědčte se o tom!

Počasí září

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Září 32°C 24°C 28°C 310mm

V Thajsku pokračuje období přívětivé pro návštěvy národních parků a přírodních památek v tom centrálním a severním, úhrny srážek začínají klesat, teploty pokračují ve snižování průměrných hodnot. Na jihu Thajska, konkrétně na jihovýchodním pobřeží a na ostrůvcích v zálivu ještě stále trvá ideální počasí. V okolí Bangkoku a v centrálním Thajsku se vyplatí navštívit některý z národních parků, jejich vodopády jsou v tomto období velmi bohaté, a ve vodě pod nimi se můžete klidně vykoupat – její teplota v tomto měsíci dosahuje hodnot nadprůměrných i na thajské poměry.

Počasí říjen

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Říjen 31°C 24°C 27°C 239mm

Období sucha v severním Thajsku a v Bangkoku a okolí začíná, příroda si stále udržuje zářijový půvab, takže pozvolna přichází zlatá doba pro cestu do těchto oblastí. Úbytek srážek je výrazný.

Počasí listopad

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Listopad 31°C 23°C 27°C 55mm

Kdo má dovolenou v tomto měsíci, měl by uvažovat, že se vydá na některý z okruhů severním Thajskem. O srážkách se skoro ani nedá hovořit, ubíjející vedra jsou ta tam, denní teploty začínají dvojkou. V noci ale může být v počasí v severním Thajsku dost chladné.

Počasí na jihu Thajska se v listopadu vyznačuje teplotami nepřesahujícími 30°C, nejlépe v oblasti je na západě v Andamanském moři, slušné podmínky může na podzim poskytnout například letovisko Krabi.

Počasí prosinec

Měsíc Teplota vzduchu: den Teplota vzduchu: noc Teplota vody Měsíční srážky
Prosinec 31°C 20°C 27°C 8mm

Počasí na severu Thajska je nezvykle chladné, na trek se vyplatí vyrazit v oblečení s dlouhým rukávem. V tomto klimatu se dobře chodí po památkách, také nijak zvlášť neprší. I v západní části jižního Thajska o sobě dává déšť vědět jen tak aby se neřeklo. Vyrazit v tuto dobu třeba na ostrov Phi Phi je rozhodně hodné doporučení.

Bangkoku a okolí je v prosinci vymetená modrá obloha bez mraků, teploty příjemné. Strávit vánoční svátky nebo začátek nového roku v Thajsku se proto stalo velkým hitem. Reflektuje na to i naše nabídka. Podívejte se do ní, vyberte si vhodný zájezd a zažijte oslavy přelomu roku v tropickém podnebném pásu!


Poraďte se s námi

Zaujala Vás tato destinace a potřebujete více informací? Chcete pomoci vybrat zájezd, který bude vyhovovat vašim požadavkům? Nebo chcete udělat nabídku na míru?
Poraďte se s námi!
ESO travel je specialista na exotickou dovolenou Thajsko.

Vyhledávání zájezdů

Rozšířené hledání

Fulltextové vyhledávání

Katalogy ESO travel Newsletter Dovolená 2016 - Novinky emailem Facebook

Nový Zéland od severu k jihu

13. 02. - 02. 03.

Nový Zéland od severu k jihu

120 990,-

129 990,- Kč

Příroda této země je nesmírně pestrá. Divoké pobřeží, pláně pokryté...

Velký okruh Kubou

05. 01. - 16. 01.

Velký okruh Kubou

77 990,-

83 990,- Kč

Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de...

To nejlepší z Kuby

26. 01. - 06. 02.

To nejlepší z Kuby

66 990,-

71 990,- Kč

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné...

Austrálie - Nový Zéland

06. 02. - 23. 02.

Austrálie - Nový Zéland

138 990,- Kč

Nesmírně oblíbený zájezd kombinující návštěvu hlavních atraktivit...

To nejlepší z Floridy

01. 11. - 09. 11.

To nejlepší z Floridy

42 990,-

46 990,- Kč

Před sto lety byla Florida místem džunglí a močálů. Nyní je místem pláží,...

Velký okruh Havajskými ostrovy

17. 11. - 02. 12.

Velký okruh Havajskými ostrovy

96 990,-

103 990,- Kč

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských...

To nejlepší z Yucatánu

27. 01. - 09. 02.

To nejlepší z Yucatánu

73 490,-

78 990,- Kč

Vhodný program pro milovníky kombinovaných zájezdů. Po velmi atraktivním okruhu...

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

12. 11. - 26. 11.

Keňa - Tanzanie - Zanzibar

133 590,-

148 490,- Kč

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády...

Copyright © 1994 - 2016 Cestovní kancelář ESO travel a.s., všechna práva vyhrazena Aira GROUP, Outsourcing IT

Exotická dovolená | Dovolená first minute | Exotické zájezdy | Zimní dovolená | Dovolená last minute | Kuba last minute | Thajsko last minute | Amerika: zájezdy USA

ttg ocenění

Ocenění udělená odborným časopisem TTG:
Nejlepší touroperátor pro Asii, Austrálii a Oceánii pro rok 2013
2. nejlepší touroperátor pro Ameriku pro rok 2013
3. nejlepší touroperátor pro Afriku pro rok 2013

Esotravel na Facebooku 100 nej ocenění

Esotravel » Dovolená » Thajsko » Počasí v Thajsku